کد خبر: ۷۱۶۸۸۴۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
کد خبر : ۷۱۶۸۸۴۸
گروه : سیاسی » دولت
همتی در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: قمار و هم فیشینگ را به تدریج به سمتی می‌بریم که محدودتر و بسته‌تر شوند.

توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیریدبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه دولت خطاب به مردم و دلالان، گفت: توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند، بانک مرکزی هر وقت اراده کند، می‌تواند در بازار حضور داشته باشد و در عرضه و تقاضا نقش داشته باشد.

او افزود: من همیشه گفتم که مردم دارایی‌هایشان در منزل را به ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند، زیرا نوسانات قیمت در طول یک روز بسیار زیاد است، خواهش من این است که این دسته از مسائل را جدی بگیرید، همچنین مجدد تکرار می‌کنم که بانک مرکزی در بازار حضور محکمی دارد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: بعضی از دوستان مسائلی همچون تورم، پیش‌بینی و انتظارات را در فضای مجازی مطرح می‌کنند که این‌ها تأثیری در توانایی ما ندارد؛ بنابراین من فکر می‌کنم که به زودی ثبات لازم در بازار ارز ایجاد شود.

همتی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی اکنون در مرحله آزمون قرار دارد، گفت: نگران تشکیل این بازار نباشید که به زودی کارهایش انجام می‌شود، ولی نمی‌توانم زمان مشخصی را برای این موضوع مطرح کنم، اما تا پیش از پایان امسال تشکیل می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره نظارت بانک مرکزی بر سایت‌های قماربازی و استفاده آنها از درگاه‌های بانکی تصریح کرد: پرونده‌های زیادی در دادسرا درباره فیشینگ تشکیل شده و تقریبا در روز ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرونده در این باره ایجاد می‌شود.

همتی تأکید کرد: ما برنامه‌ریزی‌های خیلی قوی و جدی در معاونت فناوری بانک مرکزی داریم. هم قمار و هم فیشینگ را به تدریج به سمتی می‌بریم که محدودتر و بسته‌تر شوند. این نوع فناوری‌ها و سیستم‌ها در همه جای دنیا هک می‌شود و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد که ما تلاش داریم درصد آن را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر