کد خبر: ۷۱۶۹۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
کد خبر : ۷۱۶۹۳۶۱

نخستین جلسه کارگروه هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی با هدف هم‌افزایی و هماهنگی دستگاه‌های دولتی، ظرفیت‌های خودجوش مردمی و موسسات خصوصی استان، به ریاست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، نخستین جلسه کارگروه هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی با هدف هم‌افزایی و هماهنگی دستگاه‌های دولتی، ظرفیت‌های خودجوش مردمی و موسسات خصوصی استان، به ریاست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان برگزار شد.
احمد حسین فتایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آغاز این جلسه، با اشاره به ابلاغ دستور العمل این کار‌گروه از سوی مقام عالی وزارت به ادارات کل استان‌ها، گفت: در این دستور‌العمل که به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی رسیده بر لزوم هم افزایی و توسعه ظرفیت‌های استانی برای گسترش و توسعه و تعمیق محتوا و خدمات فرهنگی و هنری ایرانی اسلامیِ سالم، مفید و ایمن در فضای مجازی تاکید شده است.
او  افزود: حفظ و ترویج خرده فرهنگ‌ها و آداب و رسوم بومی و منطقه‌ای، گسترش سبک زندگی اسلامی ایرانی در فضای مجازی، پیشگیری از بروز یا گسترش آسیب‌های اجتماعی، رشد مصرف کالا‌های ایرانی اسلامی در فضای مجازی و تقویت بنیان خانواده و بهبود نظم و ارتباطات اجتماعی، ماموریت‌ها و اهداف این دستور العمل را شامل می‌شوند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: بستر‌سازی و برنامه‌ریزی در جهت گسترش کسب و کار‌های نوین استان در فضای مجازی، فرهنگ‌سازی و ارتقاء سواد فضای مجازی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی استان، گسترش کمی و کیفی محتوا و خدمات فرهنگی در فضای مجازی استان و تسهیل در ایجاد مراکز شتاب‌دهنده فرهنگی دیجیتال و فعال سازی تشکل‌ها و اتحادیه فعالان فضای مجازی از مهمترین وظایف کارگروه برای نیل به اهداف ذکر شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان سپس اذعان داشت: مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، استفاده از ظرفیت‌های دولتی، مردمی و خصوصی استان در راستای اجرای این طرح است که اعضای کارگروه باید به خوبی مد نظر قرار دهند.
در ادامه این جلسه، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اهمیت بهسازی فضای مجازی در استان‌ها، گفت: ریاست این کارگروه در استان به مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری آن به معاونین فرهنگی این ادارات کل واگذار گردیده و ما در دبیرخانه استانی کارگروه به دنبال استفاده از تمام موجودی و توانمندی استان برای تحقق اهداف طرح هستیم.

انتهای پیام/ب

لزوم هم افزایی و توسعه ظرفیت‌های استانی برای گسترش خدمات فرهنگی و هنری در فضای مجازی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر