کد خبر: ۷۱۶۹۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
کد خبر : ۷۱۶۹۳۶۴
رئیس اداره صمت تربت‌حیدریه مطرح کرد؛

رئیس اداره صمت تربت‌حیدریه گفت: پرونده تخلف ۵۲ میلیارد ریالی دو شرکت حمل‌ونقل این شهرستان به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.

تخلف ۵۲ میلیارد ریالی دو شرکت حمل‌ونقل در تربت‌حیدریهبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی عباسپور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت‌حیدریه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ۲ شرکت حمل و نقل این شهرستان بدون طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم اقدام به جابه‌جایی کالا می کردند که پرونده تخلف ۵۰ میلیارد ریالی آنان به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.

او تصریح کرد: پس از اصلاح قیمت بنزین به منظور کنترل بازار مصوبات خوبی طی چهار جلسه اخیر داشتیم، به طوری که ۱۲۶ نفر در قالب ۴۲ تیم سه‌نفره از خود اتحادیه‌های اتاق اصناف شهرستان صبح و عصر در بازار همراه با واحد بازرسی اداره صمت کار بازرسی و نظارت بر قیمت‌ها را دنبال می‌کنند.

رئیس اداره صمت تربت‌حیدریه با بیان اینکه گزارشات مردمی و ارجاع آن به مرکز استان و کشور تأثیر زیادی در کنترل قیمت‌ها دارد، گفت: به عنوان مثال پس از اعلام نرخ جدید بنزین در موضوع قیمت آهن و پروفیل هفته اول افزایش قیمت داشتیم و در ادامه هفته دوم کاهش که اکنون بررسی‌ها انجام شده و عدم عرضه مناسب دلیل اصلی افزایش قیمت عنوان شده، بنابراین معضلاتی از این دست را به مراجع بالادستی منعکس می‌کنیم تا ریشه‌یابی شود.

عباسپور ادامه داد: در حال حاضر تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها افزایش یافته، اما از ۱۵ فروشگاه این شهرستان چهار فروشگاه دارای مجوز هستند و می‌توانند مخزن تحویل بگیرند، بنابراین برای نظامند کردن آن‌ها و با توجه به فراوانی تقاضا و عرضه کم، قیمت‌ها افزایش و این تحلیل‌ها بررسی و در حال رفع است.

او تصریح کرد: از ۲۵ آبان تا روز گذشته تیم‌های نظارتی از ۱۵۶۰ واحد صنفی بازرسی به عمل آوردند که ۲۹۵ مورد از طریق ۱۲۴، ۴۰ مورد کتبی و ۲۰ شکایت حضوری و همچنین ۶۰ مورد تلفنی اعلام وصول شد.

رئیس اداره صمت تربت‌حیدریه گفت: از مجموع این بازرسی‌ها ۱۰۰ شکایت منجر به تشکیل پرونده شده است که ارزش ریالی این پرونده‌ها یک میلیارد ریال بوده است.

عباسپور افزود: در حوزه قاچاق کالا در دوماه گذشته ۴۲۶ مورد بازرسی و ۴۳ پرونده به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

رئیس اداره صمت تربت حیدریه بیشترین اجناس قاچاق را مربوط به لوازم‌آرایشی و بهداشتی، گیاهان دارویی، کود و سم و بخشی نیز تلفن همراه عنوان کرد و گفت: از یک منزل مسکونی انباری شامل کالا‌های اساسی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان که به صورت غیرقانونی دپو شده بود کشف و به‌عنوان فعالیت غیرقانونی برای فرد خاطی پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر