کد خبر: ۷۱۶۹۳۸۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
کد خبر : ۷۱۶۹۳۸۲

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اردستان گفت: شهرستان اردستان بیش از ۵۰ روستای فعال در زمینه زکات دارد اما آنچه که توانسته ایم در قالب شورای زکات فعال کنیم بیش از ۱۸ روستا نیست.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،ابوالقاسم صادقی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان امروز در جلسه شورای زکات شهرستان اردستان اظهار داشت: زکات در دین مبین اسلام از جایگاه بزرگی برخوردار بوده و برای رفع فقر فقراء کار ساز است.

او با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که در خصوص زکات کم کاری شده افزود: با توجه به اینکه شورای زکات در روستا‌ها فعال شده بهترین فرصت است تا برای فقراء کاری انجام شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان گفت: شهرستان اردستان بیش از ۵۰ روستای فعال در زمینه زکات دارد، اما آنچه که توانسته ایم در قالب شورای زکات فعال کنیم بیش از ۱۸ روستا نیست و تعداد هشت روستا هم که ظرفیت بهتری برای فعالیت داشتند به زودی شورای آن‌ها فعال خواهد شد.

صادقی بیان داشت: برخی از روستا‌های شهرستان اردستان خالی از سکنه است، اما در اوقاتی از سال که شلوغ می‌شود می‌توان از آن‌ها به عنوان حامی فرزندان یتیم استفاده کرد.

او تاکید کرد: با توجه به پراکندگی روستا‌ها باید شورای زکات پیگیری دریافت زکات باشند و مصرف آن هم باید به فقرای خود روستا برسد که بر این اساس بیشترین زکات جمع آوری شده به مصرف لوازم التحریر دانش آموزان رسیده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان تصریح کرد: بیش از ۲۵۰۰ اصله درخت پسته به عنوان شجره طیبه به عنوان زکات مستحبی اهداء شده که الان به مرحله بازدهی رسیده و از آن به نیازمندان کمک می‌شود.

صادقی افزود: هدف از تشکیل شورای زکات با حضور مسئولان شهرستان این است تا موضوع زکات فرهنگ سازی شود و مردم به مرحله‌ای برسند که باید از مال خود زکات پرداخت کنند.

او با بیان اینکه با برگزاری جلسات فرعی روستایی در خصوص افزایش دریافت زکات تلاش کرده ایم، افزود: زکات جمع آوری شده در سال گذشته ۳۶۰ میلیون تومان و امسال ۴۳۰ میلیون تومان است که شاهد رشد ۱۹ درصدی بوده ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردستان همچنین از افزایش ۲۰ درصدی زکات فطریه و کفارات خبر داد و گفت: بیش از ۶۰ درصد این زکات به فقرا و مابقی برای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر