کد خبر: ۷۱۷۱۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
کد خبر : ۷۱۷۱۲۸۴

مسئول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان گفت: تاکنون هیچ موردی از کیک‌های آلوده به قرص در این استان گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فرشاد بازوند مسئول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان اظهارداشت: تاکنون در خصوص کیک‌ها و بیسکوییت‌های آلوده به قرص برنج هیچ گزارشی به اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان ارسال نشده و از طرفی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز این قضیه را به طور کلی تکذیب کرده است.

او افزود: در این راستا از طرف وزارت آموزش و پرورش نیز دستورالعملی ابلاغ نشده و در این راستا منتظر جواب وزارتخانه هستیم.

بازوند با بیان اینکه بدون دریافت دستورالعمل وزارتخانه امکان هیچگونه اقدامی در استان وجود ندارد، اظهار داشت: ابلاغ به مدارس در خصوص ممنوعیت فروش کیک و بیسکوییت در مدارس باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می‌شود و از طرفی شرکت‌های تولیدی مواد غذایی از این اقدام شاکی می‌شوند.

مسئول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: به منظور پیشگیری از هر گونه اتفاق احتمالی امروز بخشنامه‌ای به منظور احتیاط هر چه بیشتر، به مدارس جهت جلوگیری از هر گونه خرید بدون مجوز ارسال خواهد شد.

بازوند با بیان اینکه سازمان دانش آموزی مسئول خرید و عقد قرارداد با شرکت‌های مواد غذایی در مدارس است، بیان کرد: آموزش و پرورش مسوول نظارت بر عرضه اینگونه مواد است.

به گفته مسئولان وزارت بهداشت تاکنون هیچ سندی که تایید کند این کیک‌ها در اندازه وسیع و گسترده تولید یا توزیع شده‌اند وجود نداشته و بیشتر به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای حاشیه‌سازی صنعت غذایی کشورمان و بازار‌های صادراتی آن است.

محمد حسین عزیزی مدیرکل نظارت برفرآورده‌های غذایی وزارت بهداشت در این باره اعلام کرد: جاسازی قرص و کپسول در برخی کیک‌های برند ایرانی به صورت عمدی و پس از کارخانه انجام شده و احتمالا یک اقدام برای تشویش اذهان عمومی بوده است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر