کد خبر: ۷۱۷۱۳۰۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
کد خبر : ۷۱۷۱۳۰۲
گروه : همدان » همدان

طرح زمستانی پلیس با حضور نیرو‌هایی از پلیس راه و راهور، هلال احمر، راهداری و اورژانس امروز در ستاد انتظامی همدان آغاز شد.

آغاز طرح زمستانی پلیس همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سرهنگ عزیزی، رییس پلیس راه استان همدان در این آیین گفت: در هشت ماهه سالجاری با وجود تلاش شبانه روزی پلیس و سایر نهاد‌های مسئول، اما به علت درک نکردن خطر از سوی رانندگان و رعایت نکردن قوانین توسط کاربران ترافیکی به ویژه رانندگان خودرو‌های سواری شمار جان باختگان سوانح افزایش داشته است.

رضا عزیزی بیان کرد: برای کاهش سوانح می‌طلبد سازمان‌ها و نهاد‌های ۱۶‌گانه مسوول در این زمینه برای ارتقای فرهنگ ترافیک و رفع نواقص راه‌ها کمر همت ببندند.

او افزود: برای ارتقای فرهنگ ترافیکی هشت هزار و ۹۵۳ نفر ساعت آموزش به دانش آموزان در مدارس، رانندگان حرفه ای، روستاییان، مدیران موسسه‌ها و شرکت‌ها بار و مسافربری ارائه شده است.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: همچنین در حوزه برخورد با تخلف‌های حادثه ساز با استفاده از تجهیز‌های نوین، به کارگیری فناوری و سامانه‌های هوشمند نظیر سامانه کنترل ناوگان مسافربری (سپهتن) و افزایش دوربین‌های ثابت هوشمند ثبت تخلف‌های جاده‌ای به همراه به کارگیری دست افزار‌های ثبت تخلف کنترل بیشتری بر حوادث جاده‌ای داشتیم.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: با توجه به آغاز فصل سرما و شرایط خاص استان که از مناطق سردسیر کشور به حساب می‌آید، ریزش نزولات آسمانی و بروز اختلال ترافیکی در مسیر‌های همدان به ویژه جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها برفگیر متصور است.

او گفت: از بین ۴۵ گردنه استان همدان، ارتفاعات اسدآباد و دخان از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و ترافیک سنگینی دارد بنابراین نیازمند توجه بیشتری است.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: راهداری همدان امسال با به کارگیری ۳۴ پایگاه راهداری، ۲۶۰ دستگاه انواع خودرو، ماشین آلات برف روب و نمک پاش و ۵۰۰ نیرو در طرح زمستانی مشارکت دارند.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: همچنین مرکز فوریت‌های پزشکی با ۳۳۰ نیرو، ۱۰۰ خودرو، ۶۰ پایگاه ثابت و موقت در طرح زمستانی به آسیب دیدگاه از سوانح امداد رسانی می‌کنند.

او ادامه داد: جمعیت هلال احمر نیز ۱۲ پایگاه ثابت، پنج پایگاه موقت و فصلی به همراه ۲۵ دستگاه آمبولانس و ۳۶ دستگاه خودروی عملیاتی نجات و پشتیبانی به کار گرفته است.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی این استان هم روزانه ۷۵ تیم خودرویی و موتوری و ۱۲۵ نفر پیاده در طرح زمستانی استفاده کرده است.

سرهنگ عزیزی گفت: پلیس راه نیز علاوه بر ۶ تیم خودرویی ثابت مستقر در گردنه‌ها با ۷۵ تیم خدمتگزار مردم است همچنین از ظرفیت یگان ویژه و امداد انتظامی در این طرح استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ د 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر