کد خبر: ۷۱۷۱۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
کد خبر : ۷۱۷۱۳۷۰

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: با تهیه شناسنامه سایبری برای تمامی دستگاه‌های اجرایی استان، ۳۱ تست نفوذ و امنیت شبکه برای آن‌ها انجام شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اظهارداشت: شناسنامه سایبری دستگاه‌های اجرایی استان با هدف شناسایی تعداد و نوع سرویس‌ها و همچنین شناسایی (آی پی) آن‌ها تهیه شده است.

او با اشاره به تشکیل ۱۲ جلسه ماهانه کمیته فنی و کارشناسی قرارگاه پدافند غیرعامل ادامه داد: اقدامات مهمی در راستای داشتن ارتباطات امن و اطلاع‌رسانی در مورد ۱۴ آسیب‌پذیری مهم و حساس برای دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته که رونمایی از اطلس سایبری مهمترین این فعالیت‌ها است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: طرح ابتکاری اطلس سایبری با سه فاز مختلف، برای نخستین بار در این استان رونمایی واین طرح با هدف تکمیل زنجیره پایش، رصد امنیتی زیرساخت‌های مخابراتی و ورودی شبکه دستگاه‌های اجرایی استان اجرایی شده است.

حیدری تصریح کرد: با اجرای این طرح، تامین امنیت سایبری استان در سه فاز پیگیری می‌شود که فاز صفر آن سال گذشته با تکمیل و راه‌اندازی مرکز پایش امنیت سایبری - استیجاری در مرکز آپای دانشگاه لرستان انجام شده است.

او گفت: در این فاز علاوه بر ایجاد شناسنامه سایبری برای تمامی سامانه‌ها و پورتال ها، راه اندازی مرکز مانیتورینگ (کنترل) متمرکز امنیت سایبری نیز انجام شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان افزود: در این راستا دسترسی پذیری سرویس‌ها و شبکه دستگاه ها، سامانه تله بدافزار، قطعی‌ها در گره‌ها و سامانه ادارات، مشخصات کیفی شبکه ارائه دهنده خدمات، مخابرات و زیرساخت بررسی و حملات بدافزار‌ها و نقاط آسیب دستگاه‌ها شناسایی می‌شود.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر