کد خبر: ۷۱۷۲۰۵۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
کد خبر : ۷۱۷۲۰۵۷

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: تاکنون ۵۰ نفر از گلخانه داران محمودآبادی از مزایای طرح یک روستا یک محصول بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، احمد صادقی مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد در ‏جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی از اجرای طرح یک روستا یک محصول در این شهرستان خبر داد و گفت: محمودآباد از محل تسهیلات اشتغال روستایی از صندوق کارآفرینی امید در قالب طرح یک روستا یک محصول، روستا‌های وازیک و اسکنده را به عنوان روستای پایلوت در نظر گرفت که تاکنون ۵۰ نفر از گلخانه داران این روستا با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال به صندوق معرفی شدند تا مراحل پرداخت تسهیلات انجام شود.

او افزود: تاکنون سه متقاضی در بخش زراعت و باغبانی شامل احداث بانک نشا، خرید دستگاه نشا و اصلاح باغ برای دریافت یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی شدند که یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات کمک‌های فنی اعتباری با سود ۸ درصد پرداخت شد.

صادقی گفت: در بسته رونق تولید نیز شهرستان محمودآباد تاکنون ۵ متقاضی برای دریافت ۴۳ میلیارد ریال تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که تاکنون دو طرح به مبلغ ۲۹ میلیارد ریال در کارگروه تأیید و به بانک‌های عامل ملی و توسعه تعاون معرفی شدند.

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با بیان اینکه در سال زراعی جاری ۲۵۰ نفر از شالیکاران شهرستان محمودآباد در ۳۱۰ هکتار زمین‌های خود را تحت پوشش بیمه قرار دادند، افزود: این مدیریت با توجه به مشکلات رصد هواشناسی در وقوع خسارت پیگیر احداث یک ایستگاه هواشناسی در این شهرستان بوده که مقدمات کار انجام و مقرر شد در جلسه‌ای با حضور فرماندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل هواشناسی مازندران در فرمانداری این شهرستان تشکیل و موضوع پیگیری شود.

انتهای پیام/ م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر