کد خبر: ۷۱۷۲۲۵۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
کد خبر : ۷۱۷۲۲۵۷

مدیر آب منطقه ای اصفهان گفت:در استان اصفهان بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون متر مکعب در سال آب اضافه برداشت می کنیم و از ذخایر آب زیر زمینی است که میلیون ها سال جمع آوری شده بهره برداری داریم که با این شیوه وضعیت خطرناک خواهد شد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مسعود میر محمد صادقی مدیر آب منطقه‌ای استان اصفهان امروز در جلسه کمیته سازگاری با کم آبی شهرستان اردستان اظهار داشت: طرح تعادل بخشی یکی از طرح‌های ضروری است که در کشور برای حفظ منابع آب زیر زمینی کشور که رو به نابودی است انجام می‌شود.

او افزود: در استان اصفهان بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون متر مکعب در سال آب اضافه برداشت می‌کنیم و از ذخایر آب زیر زمینی که است که میلیون‌ها سال جمع آوری شده بهره برداری داریم و با این شیوه وضعیت خطرناک خواهد شد.

مدیر آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: طرح تعادل بخشی موضوعی است که وزارت نیرو با تاکید شورای امنیت کشور نسبت به اجرای دقیق آن تاکید داشته و در حال اجراست و این طرح ۱۵ برنامه دارد که اهم آن در حقیقت بستن چاه‌های غیر مجاز، اصلاح و تعدیل پروانه‌های موجود و کنترل برداشت‌ها از طریق نصب کنتور‌های هوشمند و اطلاع رسانی‌ها است.


او با بیان اینکه این طرح با لحاظ کردن شرایط منطقه‌ای انجام خواهد شد، افزود: دنبال این هستیم تا کشاورزان با اصلاح الگوی کشت، کشاورزی پایداری داشته باشند که استان اصفهان در این خصوص رتبه اول را دارد.

میر محمد صادقی بیان داشت: با توجه به بارندگی‌های سال گذشته و جاری شدن سیل در رودخانه‌ها اتفاق خوبی افتاد و برای این موضوع بودجه‌ها افزایش یافت، اما در حال حاضر استان‌های اصفهان، فارس، خراسان رضوی، تهران و کرمان بدترین وضعیت آبی زیر زمینی را در کشور دارند که موضوع بصورت بحرانی دنبال می‌شود.

مدیر آب منطقه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه موضوع تخلفات پیگیری و در مراجع قضایی در جریان است و همه وارث این وضعیت آبی و در برابر آن مسئول هستیم، افزود: امسال تا کنون بیش از ۵۰۰ حلقه چاه آب غیر مجاز مسدود شده است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر