کد خبر: ۷۱۷۲۳۲۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
کد خبر : ۷۱۷۲۳۲۶

مدیرعامل شرکت آبفار کردستان گفت: ۱۳۵ روستا در استان فاقد شبکه لوله کشی آب شرب هستند که در سفر وزیر نیرو ۲۰ روستا به این شبکه متصل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، صدیق محمدزاده مدیرعامل شرکت آبفار کردستان در نشست خبری شورای هماهنگی صنعت آب و برق کردستان با اصحاب رسانه گفت: از مجموع هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه در این استان هزار و ۵۴۲ روستا لوله کشی شده اند، اما هزار و شش روستا از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

اوافزود: ۵۳۶ روستای لوله کشی شده تا کنون با توجه به مشکلات در حوزه زیرساخت نتوانسته اند به شبکه آب شرب متصل شوند و همچنین ۱۳۵ روستا فاقد شبکه لوله کشی آب شرب هستند که در این سفر ۲۰ روستا به این شبکه متصل می‌شوند.

محمدزاده بیان کرد: متاسفانه در بخش بهره مندی روستا‌ها از شبکه فاضلاب با توجه به اینکه از گذشته تا امروز هیچ ردیف اعتباری برای احداث این شبکه در نظر گرفته نشده است، تنها ۱۶ روستا و به عبارتی ۱.۷ درصد از روستا‌های کردستان دارای شبکه فاضلاب هستند و این در حالی است که میانگین کشوری در این بخش نیز ۰.۴۵ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان ادامه داد: طی سه سال گذشته پروژه‌های بسیاری در حوزه آب رسانی روستایی در کردستان تعریف شده که ۴۷۳ روستا در قالب ۳۱ مجتمع آب رسانی را شامل می‌شود.

محمدزاده یادآور شد: برای اتمام این پروژه‌ها در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۲۳۰ میلیارد تومان آن تا کنون مصوب شده و ۱۰۳ میلیارد تومان نیز تخصیص داشته ایم.

او بیان کرد: در صورتی که ۲۷۷ میلیارد تومان باقیمانده از اعتبارات برآورد شده نیز تخصیص یابد، ۳۰ درصد به شاخص بهره مندی روستا‌های دارای شبکه آب شرب کردستان افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفار کردستان گفت: در حال حاضر ۲۰۹ پروژه نیمه کاره در حوزه آب رسانی روستایی در کردستان وجود دارد که با توجه به محدودیت اعتبارات تا زمانی که این پروژه‌ها به سرانجام نرسند، پروژه جدیدی تعریف نمی‌شود.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر