کد خبر: ۷۱۷۲۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
کد خبر : ۷۱۷۲۳۵۲

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار می‌گوید با توجه به افزایش ۷۰ درصدی میزان تولید در سال ۹۸، آجیل مخصوص شب یلدا نسبت به سال‌های گذشته با قیمت کمتری عرضه خواهد شد.

«آجیل شب یلدا» افت قیمت داشته است ‍/ مردم هرگونه گرانفروشی را اطلاع دهندبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی احمید رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار عنوان کرد: تاکید می‌شود که برای شب چله امسال هیچگونه کمبودی وجود نخواهد داشت. البته تنها چیزی که کمبود دارد مغز بادام درختی است، اما در کلیه اقلام دیگر نه تنها کمبود نیست که با توجه به تغییرات آب و هوایی امسال و میزان بارندگی‌ها ما با فراوانی هم روبرو هستیم.

احمدی گفت: کلیه اقلام آجیل و خشکبار مشکلی از لحاظ عرضه ندارند و حتی نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ درصد افزایش تولید را تجربه کرده ایم تا امسال هیچ دغدغه‌ای نداشته باشیم.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار افزود: با توجه به افزایش تولید انواع آجیل و خشکبار در سال ۹۸، امسال برای شب چله با افت قیمت روبرو شده ایم.

وی تاکید کرد: تمامی اقلام آجیل و خشکبار در آستانه آخرین شب پاییز سال ۹۸ با قیمت کمتری نسبت به سال گذشته در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و نگرانی دراینباره وجود ندارد. این کاهش قیمت آجیل به دلیل افزایش تولیدی است که امسال رخ داد.

این مقام مسئول با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کاهش یافتن قیمت آجیل به صورت ثابت باقی بماند در ادامه گفت: مثل تمام سال‌های گذشته برای آجیل شب یلدا قیمتی برای سقف و کف تعیین کرده ایم و آن را اعلام می‌کنیم تا مردم هم بر اساس همین تعیین سقف و نه بیشتر اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.

احمدی تاکید کرد: قیمت‌های آجیل‌های مختص به شب یلدا روز دوشنبه این هفته از طریق رسانه‌ها و به صورت سراسری به مردم اعلام خواهد شد. مردم آجیل مختص به شب یلدا را با قیمتی به غیر از آنچه که مصوب شده خریداری نکنند و هرگونه گرانفروشی را اطلاع دهند.

احمدی گفت: برای اینکه مردم بهتر خرید کنند و بازرسان نیز کار راحت تری برای بررسی اوضاع قیمتی در بازار داشته باشند فقط قیمت آجیل شب یلدا را اعلام می‌کنیم وگرنه ما قیمت گذاری برای کلیه اقلام نداریم.

وی در خاتمه گفت: عرضه و تقاضا، مقدار تولید، نرخ ارز و مقدار صادرات جنس مشخص می‌کند که قیمت آجیل شب یلدا به چه صورت خواهد بود، اما همانطور که قبلا هم گفتم امسال چیزی به نام افزایش قیمت نخواهیم داشت و با افت قیمت هم روبرو خواهیم بود.

منبع: جام جم

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر