کد خبر: ۷۱۷۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
کد خبر : ۷۱۷۳۵۵۹

بر اساس نظرسنجی جدید، حزب «آبی و سفید» به ریاست «بنی گانتس» با کسب ۳۵ کرسی، از حزب «لیکود» به ریاست نتانیاهو پیشی گرفته است.

پیشتازی گانتس بر نتانیاهو در جدیدترین نظرسنجیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از معاریو، نظرسنجی جدید این روزنامه نشان می‌دهد که «حزب آبی و سفید» رژیم صهیونیستی به ریاست «بنی گانتس» با کسب ۳۵ کرسی، از حزب «لیکود» به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم با ۳۳ کرسی، پیشی گرفته است.

نتایج این نظرسنجی که امروز منتشر شد، نشان می‌دهد که اگر امروز انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی برگزار می‌شد، جناح راست- مذهبی با هدایت نتانیاهو، ۵۷ کرسی و جناح چپ- میانه‌رو با هدایت گانتس، ۵۶ کرسی کسب می‌کردند.

با توجه به اینکه تشکیل کابینه در رژیم صهیونیستی، مستلزم کسب ۶۱ کرسی پارلمان است، حزب «اسرائیل خانه ما» به ریاست «آویگدور لیبرمن» با کسب ۷ کرسی در این نظرسنجی، همچنان نقش تعیین کننده‌ای در تشکیل کابینه خواهد داشت.

این نظرسنجی همچنین نشان‌دهنده کاهش در تعداد رأی دهندگان در انتخابات ماه مارس سال ۲۰۲۰ نسبت به انتخابات پیشین در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ است.

رژیم صهیونیستی در حال تجربه شرایطی است که تاکنون در تاریخ آن سابقه نداشته است. بن‌بست سیاسی مستمر و کابینه موقتی که اکنون عمر آن به یک سال رسیده است.

پس از فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی در روز‌های پایانی سال ۲۰۱۸، انتخابات زودهنگام در ماه آوریل سال میلادی جاری برگزار شد و شکست نتانیاهو در تشکیل ائتلاف، کار را به برگزاری انتخابات اخیر در ماه سپتامبر کشاند.

با توجه به شکست گانتس و نتانیاهو در تشکیل ائتلاف و ناکامی پارلمان در معرفی نامزد دیگری که قادر به کسب اکثریت لازم برای تشکیل کابینه باشد، پارلمان این رژیم، روز چهارشنبه رأی به انحلال خود داد. اکنون این رژیم باید برای برگزاری انتخابات سوم در ماه مارس سال ۲۰۲۰ آماده شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر