کد خبر: ۷۲۰۹۰۹۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
کد خبر : ۷۲۰۹۰۹۴

رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح اصفهان ۲۰۲۰ فرصتی برای اصلاح فرایند توسعه شهری از مسیر ظرفیت‌های فرهنگی، میراثی، ورزشی و... پایه ریزی شده است.

اصفهان۲۰۲۰، گامی بزرگ در مسیر توسعه شهرینصیر ملت، رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: طرح اصفهان ۲۰۲۰ فرصتی برای اصلاح فرایند توسعه شهری از مسیر ظرفیت‌های فرهنگی، میراثی، ورزشی و... پایه ریزی شده است.

او در نشست با مدیران هیات‌های ورزشی اصفهان ضمن معرفی این طرح، از آن‌ها دعوت به همکاری نموده و گفت: طرح اصفهان۲۰۲۰ از همه هنرمندان، اساتید دانشگاه، فعالان حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و جامعه بزرگ ورزش استان در جهت تحقق اهداف خود کمک می‌گیرد. همچنین بسیاری گروه‌ها از جمله پیروان ادیان مختلف در اصفهان و شهروندان اصفهانی مقیم خارج از کشور می‌توانند در توسعه این طرح راه گشا باشند و ما در این خصوص به کمک وزارت امور خارجه اقدام به تشکیل کارگروهی در این زمینه کرده ایم.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان اقدامات برنامه ریزی شده برای اجرای طرح اصفهان ۲۰۲۰ را این چنین برشمرد: این طرح شامل اقداماتی ست که می تواند به مناسبت های مختلف برگزار شود و در تقویم ملی کشور نیز قرار‌ بگیرد.بخشی دیگر از اقدامات ابداعی و ایجادی ست که ما در شهر اصفهان می توانیم ظرفیت های شهر مثل پارک ها و اماکنی از این قبیل رابه کار گرفته و همچنین در راستای بهبود زیرساخت های شهری و با شناسایی مشکلات گردشگری اصفهان، رویداد هایی را برگزار‌کنیم.

او در خصوص زمان اجرای این پروژه تصریح کرد: این طرح قرار است از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی به مرحله اجرا قدم گذاشته و فاز اول آن در شهر اصفهان و فاز دوم در شهرستان های استان اصفهان و فاز بعدی در کل کشور انجام گیرد.امیدواریم طرح اصفهان۲۰۲۰ موتور توسعه گردشگری را در کل کشور روشن سازد.
 
ملت در ادامه افزود: بخشی از این اقدامات به عهده دستگاه‌های اجرایی استان مثل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرودگاه، پلیس راهور و ... است که برای این بخش از کار، شورای عالی سیاست گذاری با ریاست استاندار اصفهان و همراهی مدیران سایر دستگاه‌ها تشکیل شده است. بخشی نیز که به عهده شهرداری اصفهان است و در این مورد با ریاست شهردار اصفهان و همراهی شورای اسلامی شهر اصفهان، ستاد اجرایی تشکیل شده است و بخشی نیز با کمک بخش خصوصی شامل آژانس‌های گردشگری و‌فعالین حوزه‌های مختلف به مرحله اجرا خواهد رسید.

او در انتها خروجی این طرح را نقطه عطفی در جهت گسترش و توسعه گردشگری استان اصفهان دانست و گفت: طرح اصفهان۲۰۲۰ با کمترین تحمیل هزینه‌های زیست محیطی، می‌تواند به بهبود روابط دیپلماتیک، انتقال فرهنگ و تمدن شهری، افزایش درآمد‌های ناشی از صنعت گردشگری و بسیاری از پیامد‌های مثبت دیگر بینجامد و ما در این راستا از همه شهروندان دعوت به همکاری می‌نماییم.
 
انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر