کد خبر: ۷۲۰۹۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۲۰۹۵۶۰

در عین الاسد ۵ آشیانه کنار هم قرار دارد که دقیقا آشیانه وسطی به عنوان هدف انتخاب شد تا بیشترین آسیب به آن برسد.

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ایبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حمله دقیق و سنگین موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد در عراق که محل اجتماع نیرو‌های ارتش آمریکا محسوب می‌شود و بزرگترین پایگاه این نیروی تروریستی در کشور همسایه ایران است، اگرچه در پاسخ به ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در نیمه شب چهارشنبه انجام شد، اما پاسخ‌های بزرگتری هم در دل خود داشت. در جریان این حمله طبق معمول یگان‌های موشکی زمین به زمین سپاه در نوک پیکان این سیلی پر صدا و مهم بودند و بر اساس تصاویری که تا به این لحظه منتشر شده دو نوع موشک قیام و موشک‌هایی از خانواده فاتح در این حمله استفاده شده است.

یکی از سوالات مهم افکار عمومی در داخل و خارج از کشور در خصوص این حمله، نتیجه آن و میزان خسارت وارد شده به اشغالگران آمریکایی بوده است. درست است که تصاویر ماهواره‌ای که بعد از این حمله منتشر شد نشان از دقت بالای موشک‌های ایرانی داشت و این دقت به حدی بالا و تحسین برانگیز بود که حتی کارشناسان و رسانه‌های غربی نیز نتوانستند از کنار ان عبور کنند، اما پرواز بزرگترین آمبولانس در اختیار ارتش به آلمان نیز نشان داد، تلفات آنقدری بوده که آمریکا جرات واکنش به این حمله را نداشته باشد. اما با توجه به تحسین گسترده این دقت و قدرت موشک‌های ایرانی توسط کارشناسان متخصص دنیا، در ادامه نگاهی به برخی از این روایت‌ها خواهیم داشت تا مشخص شود تحسین و احترام یوزی رابین متخصص برجسته صهیونیستی در سال‌های گذشته پیرامون قدرت و نقطه زنی موشک‌های ایرانی، در دنیا تکثیر شده است.

دو کارشناس غربی مبهوت دقت موشک‌های ایرانی

ویپین نارانگ کارشناس آمریکایی امور نظامی و استاد مطالعات امنیتی دانشگاه «ام‌آی‌تی»، روز پنج‌شنبه نوشته بود: تصاویر ماهواره‌ای آثار حملات ایران به پایگاه «عین الأسد» نشان می‌دهد که دقت موشک‌های ایران به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

او در توییتر نوشته است: از دید من، مهمترین جنبه حمله موشکی ایران این است که موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد آن‌ها چقدر دقیق است. وی با بیان اینکه این عملکرد برای ایران هم مایه خرسندی است، نوشته است: «انقلاب دقت [موشکی]امری واقعی است و ایالات متحده دیگر در این زمینه تک‌قطبی ندارد. این برای منازعات معاصر و جنگ‌های محدود، تبعات گسترده‌ای دارد.

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

«جفری لوئیس» استاد موسسه تحصیلات تکمیلی «مطالعات بین‌المللی میدلبری» و تحلیلگر اندیشکده «مرکز مطالعات عدم اشاعه جیمز مارتین» هم در حساب توییتری خود به تحلیل عملیات موشکی ایران و هدف قرار دادن پایگاه نظامیان تروریست آمریکایی در عین‌الاسد پرداخت. لوئیس ضمن به اشتراک گذاشتن تصویری از نقاط هدف قرار داده شده توسط موشک‌های بالستیک ایران و حجم خساراتی که به این پایگاه وارد شده، نوشت: «موشک‌های ایرانی چندین ساختمان/زیرساخت را در پایگاه هوایی عین‌الاسد نابود کردند».

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

وی در توئیت دیگری تاکید کرد: «ایرانی‌ها "خطا نزدند". این ساختمان‌ها با دقت بالا هدف قرار داده شدند». این استاد دانشگاه آمریکایی سپس در انتقاد از ادعای پنتاگون مبنی بر اینکه ایران عامدانه اهدافی را انتخاب کرد که تلفات جانی نداشته باشد، گفت: این [حرف]احمقانه است، اما گویا این دروغی است که ما می‌خواهیم به خودمان بگوییم، تا مردانگی شکننده ما، ما را به جنگ نکشد!

اعتراف واشنگتن پست به قدرت موشکی ایران

روزنامه واشنگتن پست نیز از طرف دیگر به عنوان یکی از معروف‌ترین نشریات در آمریکا روایتی جالب از دقت مثال زدنی موشک‌های ایرانی و این که چطور ایران به اینجا رسیده است را روایت می‌کند. این روزنامه، اما در ابتدای بحث اشاره‌ای به ماجرای حمله به تاسیسات نفتی آرامکو کرده و ادعا می‌کند در حقیقت ایران بوده که پشت این حمله قرار داشته و از ۱۹ پرتابه‌ای که در شکل موشک کروز و پهپاد به سمت این اهداف شلیک شدند به غیر از دو فروند باقی با دقتی چشمگیر هدف را مورد اصابت قرار دادند.

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

کارشناسان آمریکایی در خصوص حمله به آرامکو آن را یک نوع زنگ بیدارباش اعلام کرده بودند. در این خصوص این نشریه این گونه می‌گوید: در جریان چند دهه اخیر ایران به آرامی تسلیحات هدایت دقیق را توسعه داده و از نظر کمی و کیفی در این بخش پیشرفت کرده و در عین حال این تسلیحات را در اختیار متحدان خود نیز قرار داده است. در گزارش واشنگتن پست به حرف‌های فابین هینز از کارشناسان انسیتوی مطالعت بین المللی میدلزبرو در کالیفرنیا آمریکا اشاره شده است. وی می‌گوید: در چند سال اخیر چیزی که در ایران می‌بینیم تغییر از موشک‌هایی است که عمدتا سلاح‌های سیاسی یا روانی بودند به سلاح‌هایی که ابزار واقعی میدان جنگ هستند. این یک تغییر کوانتومی است. (منظور از تغییر کوانتومی یعنی تغییری بزرگ و مهم است).

بخش مهم دیگری از این گزارش در واشنگتن پست مربوط به دستور رهبر انقلاب در خصوص دقت موشک‌های ایرانی است. این روزنامه در این خصوص این گونه می‌گوید: "افزایش توانایی موشک‌های ایران نتیجه تغییر دستورات نزدیک به یک دهه قبل توسط رهبر ایران آیت الله سید علی خامنه‌ای است که در نتیجه این دستور، ایران سرمایه گذاری زیادی را در بخش علمی و آزمایشگاه‌های خود برای توسعه سیستم‌های هدایتی برای موشک‌ها خرج کرده و این مسئله باعث شد تا موشک‌های ایرانی که در آن زمان بیشتر بر اساس سری اسکاد که در جریان جنگ با عراق استفاده شده بود ارتقاء قابل توجهی پیدا کنند. ایرانی‌ها موشک‌های جدید ساخته و مدل‌های قدیمی را نیز ارتقاء دادند.

نقطه زن داریم چه نقطه زنی!

اما یک آمار جالب از دقت و نقطه زنی موشک‌های ایرانی در عملیات اخیر به دست آمده که مشخصا اطلاع از آن می‌توان قلب هر ایرانی وطن دوستی را مملو از خوشحالی و غرور کند. در اندازه گیری یکی از اهداف مورد اصابت قرار گرفته در پایگاه آمریکایی با چند آشیانه موقت رو به رو می‌شویم. ۵ آشیانه کنار هم قرار دارد که به نظر می‌رسد، دقیقا فرماندهان سپاه آشیانه وسطی را به عنوان هدف انتخاب کرده بودند تا بیشترین آسیب به آن و جوانبش برسد. طول این سازه حدودا ۴۷ و عرض آن نیز ۲۱ متر برآورد می‌شود یعنی مساحتی در حدود هزار متر مربع.

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

بخشی از پایگاه عین الاسد قبل از حمله موشکی

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

همان بخش پس از حمله

پس از بررسی تصاویر بعد از حمله مشخص می‌شود که آشیانه موقت مورد نظر دقیقا مورد هدف قرار گرفته و البته دو سازه کناری آن نیز تا حد زیادی نابود شدند. اگر به دایره وسط منطقه تخریب نگاه کنیم می‌توانیم با اطمینان بگوییم، هدف همان سازه وسطی بوده است و به درستی و با دقت حیرت انگیزی نیز نابود شده است. اما شگفتی‌های موشکی به همین جا ختم نشده و جالب است که کمی دورتر از این سازه ها، یک آشیانه موقت بسیار کوچک‌تر نیز دیده می‌شود که در جریان حمله موشکی ایران مورد اصابت قرار گرفته و نابود شده است. این سازه از نمونه دیگر بسیار کوچک‌تر است.

کد‌های دقیق نظامی دانمارکی از حجم و دقت آسیب‌ها

علی رغم تلاش آمریکا برای سانسور واقعیت‌های این حمله و ارائه اطلاعات هدفمند به رسانه‌ها از سوی شبکه‌های خود، اما تلویزیون دانمارک با یک افسر دانمارکی که در زمره نیرو‌های مستقر در کنار نیرو‌های آمریکایی پایگاه عین الاسد بود درباره انتقام موشکی ایران گفتگو کرده است که نشان می‌دهد ارتش ایالات متحده در تلاش جدی برای کتمان حقایق تلفات خود است. نیرو‌های دانمارکی به همراه سایر نیرو‌های اروپایی روز بعد از حمله ایران مستقیما به سمت کویت عقب نشینی کردند.

او در ادامه درباره این که چرا آژیر‌های هشدار قبل از رسیدن موشک نخست به صدا درنیامدند، گفت: به نظر می‌رسد موشک‌ها به دستگاه‌های رادارگریز بسیار دقیقی مجهز بودند. موشک‌ها بسیار دقیق بودند و اهداف مورد نظرشان را با دقتی عالی نشانه رفتند؛ بدون آن که حتی یک موشک سقوط کند یا از هدف منحرف شود. از اینجا می‌توان فهمید ایرانی‌ها نقشه‌های دقیقی از پایگاه هاه، مقر‌های مدیریتی، پناهگاه‌ها و آشیانه هواپیما‌ها داشتند و می‌توانستند پناهگاه‌ها را هم در حالی که در اوج آرامش و تسلط بودند بزنند.

این نظامی در ادامه به توضیح وقایع بعد از حمله پرداخت و گفت: آمریکایی‌ها بعد از پایان هشدار یعنی حدود یک ساعت بعد از حمله خارج شدند. آمبولانس‌ها و ماشین‌های آتش نشانی به محل آمدند و وقتی ما در پناهگاه بودیم صدای بالگرد‌های نظامی و فریاد سربازان را می‌شنیدیم، ولی به دستور فرماندهان خود و از ترس حملات بیشتر خارج نشدیم. صبح که بیرون آمدیم دیدیم آتش بیش از ۷ نقطه مهم را سوزانده و خودرو‌ها سوخته و ساختمان‌ها ویرانه شده اند.

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

از تحسین دیروز یک «یوزی رابین» تا تعظیم امروز ده‌ها کارشناس برجسته مقابل قدرت و دقت موشک‌های ایرانی/ سازه هزار متری در «عین الاسد» پودر شد + تصاویر ماهواره‌ای

برخی وب سایت‌های آمریکایی معتقدند حداقل یک پهپاد ریپر در سوله‌ای که می‌سوزد وجود داشته است

وی افزود: آنچه قطعا می‌دانم این است که دستگاه‌های کنترل رادار‌های غول پیکر با همه تجهیزاتشان به علاوه مقر اطلاعات نظامی آمریکا به صورت کامل منهدم شدند. انبار‌های اسلحه نیز تخریب شدند و تا نیم ساعت بعد از حمله در آن‌ها انفجار رخ می‌داد. باند پروازی جنگنده‌ها و سکو‌های دیده بانی هوایی و پایگاه‌های شلیک موشک زمین به هوا به طور کامل تخریب شدند و دستگاه‌های حسگر هوایی و حرارتی هم از بین رفتند.

او درباره ادعای آمریکا مبنی بر اصابت موشک‌ها به مواضع نیرو‌های عراقی گفت: باید این را اضافه کنم که ایران جناح عراقی یا پناهگاه‌ها و مراکز درمانی و خدماتی را نشانه نرفت و فقط به جناح آمریکایی و اهداف منتخب تمرکز کرد که این نشان می‌دهد ایرانی‌ها نقشه‌هایی دقیق از همه پایگاه‌های نظامی و خارجی در عراق و کل منطقه خاورمیانه دارند.

در نهایت خبرنگار از وی پرسیده بود: چرا آمریکایی‌ها به حجم خسارت‌ها اعتراف نمی‌کنند؟ او پاسخ داد: این مسئله به سیاست‌ها و شرایط آن‌ها مربوط است و من نمی‌دانم چه فکری می‌کنند. شاید نمی‌خواهند مردمشان نگران شوند و این از تصمیم آن‌ها برای جلوگیری از ورود خبرنگاران به پایگاه تا به این لحظه (زمان مصاحبه) روشن است.

زرنگی آمریکا برای کاهش فشار‌های روانی این حمله

اما ارتش امریکا در اقدامی قابل توجه، ابتدا تلاش کرد با انداختن توپ اعلام تلفات به زمین ایران و سپاه، زمان لازم را برای جمع و جور کردن نیرو‌ها و یگان‌های فنی خود در عین الاسد فراهم کند چراکه آن‌ها در روز‌های اول که حضور رسانه‌ها می‌توانست اطلاعات زیادی را به افکار عمومی منتقل کند، از تردد کوچکترین فرد غیر نظامی آمریکایی به این پایگاه جلوگیری کرده و حتی نظامیان سایر کشور‌ها را سریعا از آنجا خارج کردند تا آن‌ها نتوانند اطلاعات کافی و زیادی را به رسانه‌ها یا دولت هایشان منتقل کنند.

اما پس از چند روز و آرام کردن نیرو‌ها و خارج کردن تلفات نظامی وتجهیزاتی اصلی از پایگاه، درب آن آرام آرام به روی رسانه‌ها باز شد و ابتدا سی. ان. ان به عنوان رسانه منتقد ترامپ اجازه ورود به آنرا پیدا کرد. اما این رسانه صرفا در یک منطقه کوچک گردانده شد و اکثر بخش‌های آسیب دیده در دسترس او نبود، اما این رسانه نیز تلاش کرد با جملات دو پهلو علاوه بر ارضای حس پیگیری و کنجکاوی بینندگان خود و افکار عمومی و حفظ برند رسانه ای، از تلاش برای جستجو در همه پایگاه و مشخص کردن عمق و میزان خسارت‌های انسانی و فنی خودداری کند.

در روز‌های بعد نیز رسانه‌های دیگر به عین الاسد رفتند که عمده آن‌ها نیز همان کادر‌های تصویری و همان محل اصابت یک موشک را دیدند و گزارش کردند در حالی که بقیه منازق هب صورت حرفه‌ای و عمدی، سانسور شده بود. حتی در برخی تصاویر نظامیان آمریکایی در حال خنده و صحبت در انتهای کادر هستند تا بیننده تصور کند همه چیز امن و امان است و خبر خاصی در این مرکز مهم نظامی وجود ندارد.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۰
در انتظار بررسی: ۰
ابراهیم
|
Netherlands
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
کاش این تجهیزات را در زمان دفاع مقدس می‌داشتیم تا آنهمه شهید و ایثارگر بر جا نمیگذاشتیم، نخبه هایی که به جای پرواز به مستعمرات روسیه به سمت پروردگارشان شتافتند.
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
زنده باد ایران...زنده باد سپاه... زنده باد هر کس از این مرز و بوم دفاع میکند...درود بر شرفتان... خدا آمریکا رو هم به راه درست هدایت کنه انشاالله...اللهم کل ولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
ما مردم ایران با تمام توان و قدرت پشت سپاه ایستاده ایم.سپاه هیمنه و قدرت پوشالی آمریکای ترسو را فرو ریخت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
باسلام به دلاور مردان غیور سپاه
فقط فقط فقط
سر بلندمون کردید دیگه امریکا که هیچ‌‌‌
هیچ کشوری جرات نگاه چپ ب ایران نداره
درضمن یادی هم از سردار سلیمانی و یارانش بکنیم روحتون شاد
شادی روح شهدا با ذکر صلوات بر محمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
ماشالله به ایران ماشاالله هزارماشاالله ماشالله:)))
هاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
دست مریزاد میگم خدمت همه نیروهای نظامی عزیز و جان بر کف کشورمون که باعث عزت و غرور ملی و خاری در چشم دشمنان هستند
خدا عزتتون و اقتدارتون را روز افزون کنه . گرچه این حملات غیورانه جبران تار موی سردار مظلوم وشهیدمان سردار سلیمانی را نمی کند
سینا خالقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
خیلی ممنون از خبر های آگاه بخشتون راستش من خیلی شبهه در مورد اتفاقات این چن روز اخیر داشتم که با آگاه بخشی خبرهاتون رفع شد.مرسی از زحماتتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
یادم میاد زمانیکه سپاه پایگاه مزدورانیکه تو اهواز عملیات تروریستی تو اون رژه سپاه ارتش انجام دادن سپاه با چند تا موشک لانه مرکزی اونا رو زد که خیلی از فرماندهان تروریستی اونجا جلسه داشتن کشته شدن یسری ادمای داخلی وخارجی جهت مسخره کردن میگفتن موشک تو کرمانشاه افتاد مسخره میکردن یعنی هستن کلا تو جبهه دشمن حرف میزنن یسری تو البانین یسریم رسانهای معاند خارجین ولی شواهد نشون میده وحتما کارشناسای نظامی به ترامپ گفتن که قضیه خیلی جدیه وخودشونم ترسیدن حمله کنند یا نکنند اگر حمله کنند هدف بعدی ایران کجاست نکته اشتباه راهبردی کنند ایران حیفا وتلاویو رو شخم بزنه تا همینجاهم خودش پیروزی بزرگی برای ایران چون حتی جنگ جهانی دوم هم آمریکا مهاجم بود بعد اونم هیچ کشوری جرات نکرده اول امریکارو اونم با این شدت بزنه وهیمنه پوشالی امریکارو بخاک بکشه این نشانه قدرت ایران
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خداوند روح شهید تهرانی مقدم را شاد کند بچه های جبهه وجنگ می دانند این عملیات چقدر از نظر نظامی وسیاسی چقدر با ارزش است اين عمليات کشور را گارانتی کرد گزینه جنگ را از روی میز آمریکا جمع کرد وقدرت چانه زنی در گفتگو را به نفع ما بالا برد فقط توصیه بنده به هم وطنان عزیز بخصوص دانشجویان که نسبت به واقعه تاسف‌بار بار هواپیما معترض بودند در زمین دشمن بازی نکنند که این کارها دشمن را نسبت به گزینه های انتخابی خود در برابر ایران جری تر می کند
سرباز وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
از خداوند متعال برای سربازان جبهه حق کشورم بیشتر از قدرت موشکی نیروی ایمان و اتکال به ذات پاک حق تعالی مسئلت می نمایم.
مصمم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
قابل انکار نیست که آمریکایی ها در عرصة رسانه هم تبحر دارند و هم علی رغم ادعای آزادی ، رسانه ای مدیریت شده دارند و خوب بلدند آن چیزی که دوست دارند به خورد مخاطب بدهند ، اما یک چیز هم قابل انکار نیست و آن این که اگر پاسخ ایران کوبنده و دقیق و جدی نبود و آمریکا از ایران قدرت واقعی نمی دید ، سعی نمی کرد با کوچک کردن مسئله و انکار تلفات از کنار آن اینجوری رد شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
درست عمومی که میگید،ولی تمام سربازها توپناهگاه بودن،هیچ تلفات نداشته
ستار
|
Singapore
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
به نظر من باید بمب اتم درست کنن تا حساب کار دستشون بیفتن خواستن مذاکره بکنن بگن با سپاه فقط باید مذاکره کنن دیگه حوس موشک منطقه نکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
آفرین و مرحبا به دانش و قدرت عظیم سپاه عزیزمان خدا حفظشان کنه انشاا... همیشه پیروز و سربلند باشید که باعث غرور ملی و سر فرازی ما شدید با ای موشکها تمام دندانهای دشمن رو تو دهنش خورد کردید.تشکر تشکر تشکر برادران قهرمان سپاهیم.همواره دعاگویتان در درگاه اللهیم.
ذبیح جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سپاه پاسداران افتخار ایران واین مردم است خسته نباشید نصار روح سردار سلیمانی صلوات
جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خیلی خوب موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
به نظر من همش زیر سر ترامپ بی عرضه هس اگه سردارو نمی کشت این همه مردمکشته نمی شد. سپاهیان عزیز باید سر ترامپ بیاد به ایران تا همه دلها سرد بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
این که چیزی نیست آمریکا با این همه منم منم کردنش بازم هیچ غلطی نتونست کنه جراتشو نداره به کشور افتخار میکنم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خداقوت سرداران بزرگ که برای دفاع از کشور جان خود را فدا میکنند...درود بر سپاهیان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
یه بجه هم میفهمه دقت موشک ها و تلفات اونقدر بود که آمریکا از روی ترس نتونست جواب بده و الا اگر قدرت موشکی رو ضعیف برآورد میکردند بلاشک حمله میکردن. لازم میدونم از سپاهیان عزیز تشکر کنم
سیدحسین موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
دمتون گرررررررم بچه های دیروز.امروز.فردا.وهمیشگی سپاه
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سلام
به همه ایرانیان
اگه ایران می تونست یه ترقه هم در پایگاه آمریکایی منفجر کنه
باز جای شکر داشت چه برسه به موشک

اصل ابهت نظامی امریکا بود که ریخت
۱مین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سلام
بنده چند بار دعا کردم که همه به اجابت رسیدند. حالا همه ی ایرانیان را شاهد می گیرم و باز هم دعا می کنم. باشد تا به اجابت برسد و همه خوشحال شوند. خدایا! به احترام خون به ناحق ریخته ی سردار سلیمانی و به حق همه ی مظلومین تاریخ ، با دست قدرتمندت انتقام او را از دشمنان و مسببان این جنایت بگیر به طوری که همه، دعای بنده را به یاد داشته باشند. مدت زمان اجابت این دعا تا آخر برج . الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ای نشستگان در برابر خانه خدا به ایستادگان در مقابل دشمنان خدا دعا کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
درود و صلوات برای روح پاک پدران موشکی ایران شهید تهرانی مقدم و شهید کاظمی و همه ی کسانی که با لطف خدا این اقتدار و سربلندی رو در جهان به ما دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
درود بر سپاهیان اسلام خصوصا سردار حاجی زاده شهید زنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خدا کنه اینجوری که میگید باشه ما که بخیل نیستیم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
شک نکن ناشناس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
میگم خبری از زمان نیست. دیشب تا حالا فکر کردم تا اسمش یادم اومد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
روح الله زم رومیگی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
کم بود بسیار کم بود وزن سردار بزرگ و دلاور و عزیز ما برابر کل ارتش آمریکا و مقامات آمریکا بود انشالله این فقط دستگرمی بوده باشد و انتقام سخت در راه باشد تا ابد هیچ کس نتواند و جرات نکند حتی فکر اینکارها را در ذهن خود بکندانشالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
انتقام سردادر خروج امریکاازکل منطقس نه کشتن تمام سربازان امریکایی وغیرامریکایی
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ازخدامیخواهیم روزی رو شاهدباشیم که نسل بعد موشک تاکتیکی،راهبردی هایپرسونیک وتک مرحله ای دزفول بدون افزایش ابعادبدنه اماباسرجنگی متعارف چندبرابرقدرتمند بتونه جزیره دیه گوکارسیا بافاصله ۳۹۰۰سه هزارو نهصدکیلومتررودرمدتیکه زیر۲دودقیقه باشه هدف قراربده طوری که هریک فرونداین موشک هرپنج سوله راکف تراشی که هیچ،زمین وگل زیرسوله هاروتبدیل به یک برکه پرازآب پرورش ماهی بکنه بانام دزفول دو۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ای بنازنم به هوش پاک ایرانی
سرباز ولایت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
دورد و سلام خدا بر پاسداران انقلاب اسلامی و مخصوصا سردار حاجی زاده عزیز
فردین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ماشالله سپاه................شوخی که نداریمو بچه بازی هم نیست..........پا روی دم شیر گذاشتن عاقبتش اینه ....ملعونها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سپاه و ارتش و تمامی نیروهای مسلح
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
عالی
دم بچه های سپاه گرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سپاه و ارتش و تمامی نیروهای مسلح
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خداعمرباعزت تون بده شیربچه های ارتش وسپاه ایران،به یاری خدا حضورزودهنگام پرتعداد زیردریایی های اقیانوس پیماومرگبار ایرانی درکنار شهرهاوبندرهای ساحلی کشورمنفور وتروریست آمریکادرآینده نزدیک وایجادپایگاه نظامی ایران درکشورهای آمریکای جنوبی،همه برای انتقام منتظردیدن این روزهستیم
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر