کد خبر: ۷۲۰۹۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
کد خبر : ۷۲۰۹۸۸۰
یک مقام مسئول در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

زمانی نیا گفت: پیش بینی نفت و گاز تا ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به صورتی است که مصرف گاز بر نفت پیش می‌گیرد خوشبختانه کشور ما باتوجه به ذخایر گازی مطلوب می‌تواند در منطقه اثر گذار باشد.

پیشی گرفتن بازار گاز بر نفت تا ۲۵ سال آینده در جهانامیرحسین زمانی نیا معاون اموربین الملل وزیر نفت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: پیش بینی بازار نفت و گاز تا ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به صورتی است که مصرف گاز بر نفت پیش می‌گیرد خوشبختانه کشور ما باتوجه به ذخایر گازی مطلوب می‌تواند در منطقه اثر گذار باشد.

او ادامه داد: طبق پیش بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۴۰ کشور‌های روسیه، ترکمنستان و آذربایجان بعد از آمریکا بیش‌ترین صادرات را خواهند داشت و خاورمیانه در حد متوسط است.

معاون اموربین الملل وزیر نفت تصریح کرد:بنابراین  نیازمند است پروژه‌ها مهم در قشم را حمایت کنیم و آن‌ها را به سرانجام برسانیم تا بتوانیم از این ذخایر خدادادی استفاده کنیم، خوشبختانه همه توانمندی‌های تخصصی و مالی داخلی برای توسعه ظرفیت‌های نفت، گاز و پتروشیمی بسیج شده اند؛ میادین غرب کارون با حداکثر توان در حال توسعه و تولید است.


بیشتر بخوانید: گسترش تولید نفت خام سنگین با ظرفیت ۴۰ هزار بشکه در روز


زمانی نیا اضافه کرد: طبق برآورد‌های انجام شده کلیه میادین مشترک نفتی تا سال آینده تعیین تکلیف می‌شوندبه طوری که در صنعت پتروشیمی از الان تا آخر سال آینده، هرماه یک پروژه جدید افتتاح می‌شود.

او در ادامه با اشاره به تحریم‌های نفتی گفت:قطعا با این تحریم‌ها درآمد‌های ما محدود‌تر شده، ولی در حال حاضر تمام ظرفیت‌ها و منابع مالی داخلی که امکان پذیر است بسیج شده که تمام توسعه‌های نظیر نفت، گاز و پتروشیمی عقب نماند.

معاون اموربین الملل وزیر نفت گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما این است که در پتروشیمی از امروز تا آخر سال ۹۹ هرماه یک پروژه افتتاح خواهد  شد بنابراین با اتکا به ظرفیت‌های داخلی، مالی و مهندسی حداکثر به صورت مقاومتی در حال انجام است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر