کد خبر: ۷۲۰۹۸۹۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
کد خبر : ۷۲۰۹۸۹۱
گروه : همدان » همدان

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۷ هزار میلیارد برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در این استان خبر داد.

اختصاص ۷۰۰۰ میلیارد برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، محمد کاظمی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصویب ۷ هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال ۹۹، بخش عمده‌ای از دغدغه‌ها و مشکلات این خانواده‌ها در مسیر تامین معیشت مرتفع شود گفت: وام ازدواج در سال آینده ۵۰ میلیون تومان شد، افزود: در این کمیسیون پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی به هر یک از زوج‌ها در سال آینده مصوب شد.

او ادامه دامه داد: میزان وام ازدواج در حال حاضر به ازای هر نفر ۳۰ میلیون تومان و به ازای هر زوج ۶۰ میلیون تومان است که با این تصمیم در بودجه ۹۹ برای هر زوج مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان اختصاص داده می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس در ادامه به برگزاری نشستی با حضور اعضای هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: مسائل مربوط به حوزه‌های مشترک کاری، تعامل قوای مقننه و قضائیه و توجه بیش از پیش به مشکلات و نیاز‌های مردم از مهمترین محور‌های این نشست بود.

او استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را با توجه به مسائل و مشکلات کنونی زندان‌ها ضروری دانست و گفت: با توصیه به قضات و تغییر رویکرد می‌توان بستر بسیاری از نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌هایی که از عوارض و عواقب مجازات زندان است، از میان برداشت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در خانه ملت با قدردانی از اقدامات سازنده و مؤثر رئیس قوه قضائیه در سرعت بخشیدن به فرآیند دادرسی و دقت نظر مضاعف در احقاق حقوق ملت، اشراف او به مسائل دستگاه قضا و تعلقش به بدنه قوه قضائیه را نقطه قوت در اجرای تصمیمات و تدابیر قضایی و حقوقی دانست.

کاظمی برخورد منعطف و همراه با رأفت با محکومان امنیتی را به عنوان مطالبه کنونی جامعه مطرح کرد و گفت: از رئیس قوه قضائیه خواستیم تا این افراد را مشمول عفو و آزادی مشروط قرار دهد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر