کد خبر: ۷۲۱۰۰۸۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۲۱۰۰۸۸
فراهانی خبرداد؛

عضو شورای شهر تهران با اشاره به گسترش آلودگی‌های محیط زیستی و آسیب‌های اجتماعی در خلازیر گفت: این مسئله در سال ۹۹ حل می‌شود.

خلازیرمجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بازدیدی که اخیرا از محله خلازیر در منطقه ۱۹ تهران داشت، اظهار کرد: از مهمترین مسائل این محله آلودگی هوا و گسترش آسیب‌های اجتماعی است که نسبت به ساماندهی آن اقدام نشده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه گاراژ‌های بسیاری در خلازیر وجود دارد که به صورت غیرقانونی اقدام به تفکیک پسماند می‌کنند، گفت: بعضی اوقات با سوزاندن لاستیک اقدام به استخراج سیم‌های مسی لاستیک می‌کنند که این اقدام به شدت موجب آلودگی آن منطقه می‌شود.

او افزود: از مهمترین مشکلاتی که گریبان گیر این محله است تجمع بزهکاران اجتماعی و معتادان است که اقدام به ایجاد ناامنی و زورگیری از افراد می‌کنند.

فراهانی با بیان اینکه معابر خلازیر در روز توسط دستفروشان اشغال می‌شود، اظهار کرد: متأسفانه تاکنون اقدام به ساماندهی دستفروشان نشده است و این وضعیت مشکلات این محله را افزون کرده است.


بیشتر بخوانید: لزوم خودداری از زباله سوزی واحدهای صنعتی و تولیدی خلازیر


عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در گذشته محله تقی آباد در محدوده شهرداری منطقه ۱۸ هم دچار چنین مشکلاتی بود، گفت: اما با اقدامات مناسب شهرداری منطقه ۱۸ این مسائل با هماهنگی دادستانی، پلیس و محیط زیست حل شد و لذا این موفقیت نشان می‌دهد که حل مسئله در خلازیر هم امکان پذیر است و اکنون در حال برنامه ریزی هستیم تا مشابه کاری که در تقی آباد انجام شد در خلازیر هم انجام شود و با هماهنگی پلیس، دادستانی و محیط زیست مسئله خلازیر را حل کنیم.

او تأکید کرد: مهمترین کاری که باید انجام شود ایجاد فضای جایگزین برای تفکیک زباله است که شهرداری منطقه ۱۹ برای این کار در حال برنامه ریزی است و قول داده برای سال ۹۹ این سرطان تاریخی را که خلازیر طی چند دهه با آن درگیر بوده را حل کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر