کد خبر: ۷۲۱۰۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
کد خبر : ۷۲۱۰۵۲۹
توکلی در نشست شفافیت و فسادستیزی در فضای مجازی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شفاف سازی موثر بودیم، سمن‌ها می‌توانند در مورد فساد‌ها عمل کنند و اعلام کنند لذا میان فساد و احساس فساد مردم فاصله‌ای نیست.

سمن ها در شفاف سازی موثر بودندبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصات نظام امروز چهارشنبه در نشست شفافیت و فسادستیزی در فضای مجازی در رابطه با احساس فساد در جامعه گفت: فساد و درک مردم از فساد خیلی فاصله ندارد. مردم در این قضیه موثر نیستند. در شفاف سازی موثر بودیم، سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند در مورد فساد‌ها عمل کنند و اعلام کنند لذا میان فساد و احساس فساد مردم فاصله‌ای نیست.

او در خصوص نوع برخورد با مفسدان و نوع نگاه به فساد و نهادینه شدن آن مطرح کرد: برخورد با فساد نباید جناحی باشد. وقتی به من گفتند چرا به صورت فردی با فساد مبارزه می‌کنی گفتم از هر مطلومی دفاع و با هر ظالمی بر خورد می کنم.

توکلی در ادامه در مورد فساد سیستمی گفت: وقتی به کمیسیون اصل ٩٠ موردی می‌رود و گم می‌شود، لذا سیستم سوراخ است و اعتماد کاهش پیدا کرده است. شورای نگهبان قابل دفاع و توجیه نیست و شفافیت ندارد لذا هر کسی به خود اجازه می‌دهد که قضاوت کند. من به این علت از اقدام شورای نگهبان دفاع کردم که کسی که دچار فساد مالی است نگذاریم بعدا وزیر شود. اوضاع برخی‌ها واقعا خراب است و ابزار ثروت در تحکیم قدرت استفاده میکنند.

او  تصریح کرد: افشای موارد فساد از رسیدگی به فساد تندتر باشد، ضرر می کنیم. من در دیده بان شفافیت با همکاری و همراهی دولت در خصوص پتروشیمی بسیار خوب عمل کردیم چرا که میخواستند پتروشیمی را به خارج از بورس ببرند و ما اجازه ندادیم.

او در رابطه به نقش فضای مجازی در رابطه با فساد گفت: کاری که در روزنامه کرد در فضای مجازی نمی‌شود کرد، فضای مجازی دست مسئول را در پوست گردو میگذارد. ضمن اینکه در خصوص ردصلاحیت‌ها متاسفم، دفاعم از شورای نگهبان به این معنی نیست که هر کاری کرد، درست است.

توکلی در رابطه با تاثیر نظارت در حکومت گفت: در اسلام نظارت پنهان وجود دارد و امیرالمومنین نیز بر این اساس حکومت کرد. اگه نظارت مردمی وجود نداشته باشد حکومت فاسد می‌شود. در قضیه یاشار سلطانی به دادگاه رفتم و به آن‌ها گفتم این کار غیر قانونی است. اگر مسئولین بد بشوند مردم هم بد می‌شوند، لذا تا بدی فراگیر نشده باید جلوی آن را گرفت. در واقع سیاستمداران آنقدری که از مردم می‌ترسند از خدا نمی‌ترسند.
 
انتهای پیام/ 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر