کد خبر: ۷۲۱۰۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
کد خبر : ۷۲۱۰۷۱۷

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: حدود ۳۵ مدرسه در جاسک که شامل ۶۷ کلاس درس هستند نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

تخریب  ۶۷ کلاس درس در سیل جاسکبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، موسی دادی زاده  مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه ۶۷ کلاس درس در جاسک بر اثر سیل آسیب جدی دیده اند، گفت: در بررسی اولیه از مدارس در دسترس، ۱۵ کلاس درس تخریب شده است که برای دایر شدن کلاس موقت نیاز به تهیه کانکس به همین تعداد است.

او اضافه کرد: ۵۲ کلاس درس در ۲۱ واحد آموزشی نیز آسیب جدی دیده اند که نیاز به بازسازی دارند.

دادی زاده ادامه داد: حدود ۳۵ مدرسه ما که شامل ۶۷ کلاس درس هستند نیاز به تعمیرات اساسی و همچنین تهیه تجهیزات لازم مانند کولر، کامپیوتر، تجهیزات هوشمند سازی و وسایل آموزشی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه بعضی از مدارس سپتیک آنها نشست کرده است و سیلاب وارد سپتیک مدارس شده که باید سپتیک این مدارس دوباره باز سازی شود، گفت: در بعضی از مدارس روستایی آب وارد سرویس‌های بهداشتی شده و گل ولای وارد باعث تخریب آنها شده که نیاز به تعمیرات اساسی این سرویس‌های بهداشتی داریم.

دادی زاده افزود: دربرخی از مدارس این شهرستان دیوار محوطه آن‌ها دچار تخریب کامل شده است یا اینکه گل و آب وارد حیاط مدرسه وکلاس درس شده که مشکلات اساسی خاص خودش دارد.

او بیان داشت: دو تا از سالن‌های ورزشی هم بر مبنای وزش باد شدید سقف آن‌ها بلند شده است و چندین مدارس با نشست قسمتی از ساختمان روبرو شده اند و در برخی روستا‌ها قسمتی از سقف مدارس دچار تخریب شده است که نیاز به ترمیم، بازسازی ومقاوم سازی دارند.

دادی زاده گفت: با رخنه آب به سقف برخی مدارس، در چندین کلاس آب از سقف چکه کرده که گچ و رنگ کلاس‌ها را از بین برده است و نیاز به ایزوگام مجدد و همچنین رنگ آمیزی و گچ کاری دارند.

این مسئول یادآور شد: به علت بسته بودن راه و جاده‌های روستایی از سایر مدارس آن‌ها اطلاع دقیقی در دست نداریم تا از شرایط و وضعیت ایجاد شده در آن‌ها باخبر شویم.

منبع : مهر

انتهای پیام/ ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر