کد خبر: ۷۲۱۰۷۷۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
کد خبر : ۷۲۱۰۷۷۱
گروه : فارس » شیراز

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: جمع اعتبارات ملی اداره ورزش و جوانان فارس برای سال ۹۸ از ۳۲ میلیارد تومان عبور کرد و این امر توسعه و تقویت زیرساخت‌های ورزشی را تسریع خواهد کرد.

عبور اعتبارات ملی ورزش و جوانان فارس از مرز ۳۲ میلیارد تومانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حیدرعلی کامیاب با اشاره به دیدارش با وزیر ورزش و جوانان، گفت: در این دیدار موضوعات مختلفی نظیر شتاب بخشیدن به روند توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان فارس طرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

وی یکی از موارد مهم بررسی شده در این نشست را پروژه سالن ۶ هزار نفری شیراز بیان و اضافه کرد: تاکید وزیر ورزش و جوانان تکمیل سریع این پروژه با رفع تمام نواقص و کمبودهای احتمالی است؛ برای تحقق این هدف مقرر شد میزان حضور نماینده شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در شیراز افزایش یابد.

کامیاب با بیان اینکه توسعه عدالت محور در حوزه ورزش یکی از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان است، توسعه زیرساخت‌ها در مناطق محروم را در همین راستا و جزو اولویت‌های ورزش و جوانان فارس اعلام و اضافه کرد: بر اساس این سیاست احداث استخر در زرین دشت، به عنوان یک مطالبه مردمی، با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیون تومان مورد تایید وزیر ورزش و جوانان قرار گرفت.

کامیاب با اشاره به این که ابتدا قرار بود بخش خصوصی برای احداث این پروژه پیشگام شود، افزود: با توجه به اینکه بخش خصوصی از این موضوع استقبال نکرد، دولت راسا مطالبه مردم برای احداث استخر در زرین دشت را به زودی اجرایی خواهد کرد.

او همچنین گفت: تامین اعتبار برای تعمیر کف پوش سالن کردیان از توابع قطب آباد جهرم و احداث سالن اختصاصی صخره نوردی در جهرم از دیگر دستاوردهای دیدار با وزیر ورزش و جوانان بود.

کامیاب از اختصاص یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان اعتبار در حوزه جوانان و مشخصاً در بخش‌های ازدواج، کارآفرینی و مقابله با آسیب های اجتماعی خبر داد و افزود: ۷۵ زمین مینی فوتبال در استان فارس با تهیه چمن مصنوعی آماده بهره برداری است که با نظر مساعد وزیر اعتبارات لازم برای تکمیل و بهره‌برداری از آنها در این نشست تامین شد.

کامیاب از پروژه‌های نظیر سالن مشارکتی لار، چمن بیرم و... به عنوان پروژه هایی که در این سفر در خصوص بهره برداری از آن ها در آینده ای نزدیک و گفتگو شده است یاد و اضافه کرد: تا پایان سال تعداد زیادی از پروژه های ورزشی در روستاهای استان نیز افتتاح و به بهره برداری می رسد.

او همچنین با اشاره به دیدارش با سید عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، روسای فدراسیون‌های والیبال، دومیدانی، فوتبال، عشایری روستایی و انجمن‌های ورزشی، گفت: شیراز میزبان مرحله نهایی جام خوشه‌چین است.

کامیاب ادامه داد: این جام برای اولین بار پس از انقلاب و در رشته‌های فوتسال، والیبال چهار نفره، طناب‌کشی، چوبکشی، دو میدانی، فوتبال، والیبال و هفت سنگ مهارتی بین روستاییان و عشایر سراسر کشور و بین روزهای دهم تا دوازدهم بهمن امسال در شیراز برگزار می شود.

او از حضور وزیر ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه این مسابقات خبر داد و گفت: این رویداد ورزشی با حضور بیش از ۷۰۰ ورزشکار برگزار و از شبکه ورزش سیما به شکل مستقیم پخش خواهد شد.

انتهای پیام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر