کد خبر: ۷۲۱۰۹۸۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
کد خبر : ۷۲۱۰۹۸۹

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی استان اردبیل از سرمایه گذاری‌های قانونی برای رونق تولید و اشتغال حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی همواره از سرمایه‌گذاری‌های قانونی و مطلوب به منظور رونق بخشیدن به تولید و اشتغال حمایت می‌کند لذا نباید فرصت سودجویی به اشخاصی که از این طریق می‌خواهند به اراضی ملی و منابع طبیعی دست درازی کنند داده شود.

او با اشاره به لزوم حفظ و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی افزود: مردم انتظار دارند در حوزه پیشگیری و مقابله با تخریب تعرض و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی، مسئولان و متولیان اقدامات جدی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: هر چند کوچک‌ترین و کمترین تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی قابل قبول نیست لیکن مدیران و مسئولان باید برخورد جدی و قاطع با دانه درشتان تخریب، تصرف و تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی را داشته باشند و دستگاه قضایی استان نیز از اقدامات قانونی دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی حمایت می‌کند.

عتباتی با تاکید بر نظارت و رصد مستمر مجموعه‌های متولی صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی گفت: این دستگاه‌ها باید با هرگونه تغییر کاربری در قالب تعاونی‌های مسکن و ... را که موجب تخریب و تصرف اراضی و زمین‌های مرغوب کشاورزی محسوب می‌شوند خودداری کنند و اجازه هیچ گونه فرصت‌طلبی و سود جویی را در این عرصه به متخلفین ندهند.

او با اشاره به لزوم انجام وظایف ذاتی دستگاه‌ها افزود: یکی از مواردی که ممکن است موجب بروز بسیاری مشکلات گردد، بحث وقوع احتمالی سیل است لذا باید مسئولین و دستگاه‌های متولی اقدامات پیشگیرانه خود را برای مقابله با هر گونه تهدیدات احتمالی و مقابله با سیل انجام دهند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تأکید کرد: دستگاه قضایی استان در کنار اتخاذ رویکرد پیشگیرانه، مجازات کیفری و قضایی در برخورد با متخلفین و مجرمین در دستور کار قرار دارد و با متلفین در این حوزه طبق قانون قاطعانه برخورد می‌کند.

عتباتی در ادامه با محکوم نمودن جنایت آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی گفت: حرکت تروریستی در به شهادت رساندن سردار سلیمانی از سوی مدعیان حقوق بشر که بر خلاف تمامی قواعد اولیه حقوق بین المللی اتفاق افتاد، نمود عینی عدم پایبندی دولت تروریستی آمریکا به هرگونه تعهدات بین المللی است.

او با بیان اینکه هر چند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیلی محکمی به آمریکایی جنایتکار وارد کرد، لیکن وظیفه همه ماست تا این حرکتی تروریستی دولت آمریکا را در بین آحاد مردم و جامعه جهانی تبیین کنیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با اشاره به حضور میلیونی ملت ایران در مراسم بدرقه پیکر شهید سپهبد سلیمانی گفت: راز محبوبیت و ماندگاری سردار سلیمانی در اخلاص و توکل به خدا، تسلیم و مطیع محض ولایت، انقلابی، جهادی، بسیجی بودن، دشمن شناسی، استکبارستیزی، شجاعت، تدبیر، اطلاق نیت عقلانیت، عمل و اقدام، مردم دار بودن، قاطع، سریع، صریح، پیگیر، بلندهمت، خستگی‌ناپذیر، عابد، عارف و زاهد بودن و بسیاری از فضایل و ویژگی‌های اخلاقی دیگر عنوان نمود.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر