کد خبر: ۷۲۱۱۰۵۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
کد خبر : ۷۲۱۱۰۵۳
گروه : کرمان » کرمان

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمان گفت: با هدف افزایش ایمنی سفر‌های ناوگان اتوبوسی جاده‌ای ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد.

ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل در استان کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سید علی حاج سید علیخانی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در پی استقبال هموطنان از ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای برای نظارت و برنامه ریزی‌های مؤثر ارتقای ایمنی در سفر‌های عمومی جاده‌ای، سازمان راهداری و حمل و نقل جاد‌ه‌ای پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی سلسله اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.

او افزود: از جمله مهمترین اقدامات در این زمینه، ابلاغ ضوابط جدید تأسیس و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل و نقل مسافربری برون شهری و اصلاح ضوابط حمل و نقل مسافر می‌باشد.

حاج سید علیخانی تصریح کرد: تعیین معیار برای انتخاب شرکت‌های سر شبکه، تعیین وظایف مشخص برای شرکت‌های سر شبکه، لزوم سرمایه‌گذاری و ارایه ناوگان ملکی برای شکل‌گیری و افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی شرکت‌های شبکه سیر حمل و نقل مسافر از جمله اقدامات و اصلاحات ابلاغی در جهت نظام‌مند نمودن و بهبود اجرای این تحول می‌باشد.

او اظهار داشت: در راستای تأمین هرچه بیشتر ایمنی سفرها، شرکت‌های سرشبکه و سایر شرکت‌های زیرمجموعه مکلف شدند، اتاق ویژه کنترل و مانیتورینگ ناوگان به منظور پایش رفتار لحظه‌ای رانندگان از مبداء تا مقصد سفر‌ها و پاسخگویی تمام وقت به مسافران و رسیدگی به شکایات آنان، راه‌اندازی نمایند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان گفت: در جهت ایجاد شفافیت بیشتر در ضوابط جاری و حذف انحصارات نیز، برخی مقررات دست و پاگیر جرح و تعدیل شده و شفافیت لازم در مقررات از جمله تعیین شرایط فسح قرارداد‌های شبکه سیر و نحوه سرویس‌دهی در زمان تعطیلی اعضای شبکه‌ها، یکپارچه‌سازی سامانه‌های فروش اینترنتی بلیت و ... پیش‌بینی شده است.

او افزود: برای ارایه و توسعه خدمات حمل و نقلی به مناطق محروم، مشوق‌های لازم در ضوابط، پیش‌بینی شده و به منظور تقویت مدیریت شبکه‌های سیر، امکان اداره امور شبکه با مکانیزم مدیریت مشارکتی نیز در نظر گرفته شده است.

تحول مؤثر ایمنی سفر‌های اتوبوسی دراستان کرمان آغازشد.

این طرح با هدف افزایش ایمنی سفر‌های ناوگان اتوبوسی جاده‌ای، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری، به اجرا درمی آید.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر