کد خبر: ۷۲۱۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۲۱۱۶۲۱
بازارهای مالی در هفته چهارم دی؛

آخرین هفته از دی ماه بازار معاملات سکه و طلا با ریزش قیمت همراه بود.

رونق بازار‌های مالی درهفته چهارم دی ۹۸/ روند افزایش شاخص بورس ادامه داردبه گزارش خبرنگار  نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با به سرانجام رسیدن دی ۹۸ و طی شدن آخرین هفته معاملاتی آن، بازارهای مالی در پس طوفانی از اتفاقات سیاسی و تنش زا در سطوح بین المللی همراه شد.

در این میان، با سقوط حیرت انگیز بورس های جهانی همراه شد  اما بازار سرمایه ایران بر خلاف ریزش های هفته قبل، آرایش عایقی خود را به نمایش گذاشت. رشد روز افزون شاخص بورس و رکورد ۱۶ هزار واحدی آن تالار شیشه ای را در این هفته به طور تمام سبز پوش کرد.

در ادامه بررسی ها، بازار طلا  این هفته هم با نوسا‌ن های اندکی رو به رو بود، در میان این هفته قیمت سکه با رشد قابل توجهی همراه بود که با کاهش نرخ جهانی طلا این جهش قیمت، بر سراشیبی نرخ سوار شده و به قیمت گذشته بازگشت. جالب است بدانید در هفته آخر معاملات بازارهای مالی، ارز آنچنان افت و خیزی را تجربه نکرد بلکه صندلی ثبات قیمت را برای ثبت در تاریخ این روزها انتخاب کرد.

تنش های سیاسی نتوانست  چارچوب بازار ارز کشور را به هم بزند

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: باتوجه به تدابیر اندیشیده شده در بانک مرکزی توانستیم ثبات خوبی در بازار ارز به وجود بیاوریم، همواره مهمترین هدف دشمنان حمله به بازار‌های کشور به ویژه بازار ارز بود. شاید در برهه ای از زمان توانستند بازار نفت را با اختلال مواجه کنند اما با گذر از روزهای سخت، در شش ماهه اول سال ۹۷ رشد  فروش نفتی ما مثبت شد.

او افزود: با اقدامات جدی و مهمی که در بانک مرکزی انجام شد، توانستیم تقاضاهای سفته بازانه را محدود کرده و کنترل بازار ارز را بدون از دست دادن ذخایر ارزی، انجام دهیم.

همتی اظهار کرد: امکان نوسان شدید نرخ ارز وجود داشت، اما اکنون آسیب پذیری نرخ ارز را از تحولات سیاسی و نظامی به حداقل رسانده‌ایم و مانع خروج سرمایه از کشور هستیم.

او گفت: بانک مرکزی از سال ۹۷ به عنوان یک بازارساز وارد روند معاملات صرافی ها شد. این اولین بار در کشور است که عنصری به عنوان بازارساز در بازار فعالیت می کند که یکی از نقش های آن،  این است که  بازارساز اجازه ایجاد نوسان به دلال را نمی دهد.

در ابتدای  همین هفته؛ بازار ارز با  روند کاهش قیمت  شروع به  کار کرد، اما در اوسط هفته کمی نرخ برخی ارزها تا حدودی افزایش یافت و مجدد در روزها‌ی پایانی به کاهش نرخ اکتفا کرد.
 
گفتنی است؛ در ابتدای هفته  دلار ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان و یورو ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان خرید و فروش می‌شد که در روز سه  شنبه ۲۳ دی  دلار به رقم ۱۳ هزار تومان و یورو ۱۴ هزار ۶۰۰ تومان نزول کرد، اما این روند پایدار نبود و  با افزایش ۱۰۰ تومانی در روز چهارشنبه دلار و یورو به قیمت اولین روز هفته عقب گرد کردند و در روز پنجشنبه نرخ خود را ماندگار به ثبت رساند.

در طول یک سال و نیم گذشته مهمترین تنش های سیاسی و نظامی در کشور رخ داد ولی هیچ یک از آنها نتوانست چارچوب بازار ارز کشور را به هم بزند.

 نوسان نرخ ارز در بازار چشم گیر نیست

یکی از صرافان بازار ارز وسکه در گفت‌وگو با خبرنگار  نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با توجه به شرایط  موجود شاهد نوسان نرخ در طلا و سکه بودیم اما شدت آن زیاد نبود چرا که کنترل بانک مرکزی سبب شده شاهد جهش قیمتی در روز های اخیر نباشیم.

او افزود : خرید فروش ارز نسبت به  هفته گذشته تفاوت زیادی نداشته است و وضعیت بازار به لحاظ روانی آرام است چراکه که میزان خرید و فروش در بازار تقریبا یکسان است.

این طراف بازار ارز تصریح کرد: با توجه به این که بانک مرکزی محدودیت ۲ هزار یورویی در طی یک  سال را که متقاضی فقط یک بارمی توانست ارز خریداری کند را لغو کرده است دیگر شاهد رفتار هیجانی در خرید نیستیم.

///

جمشید پژویان کارشناس اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار  نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بازار ارز و طلا روند قیمتی همسویی دارند و نوسان های آن بستگی به مسائل و تنش های سیاسی دارد که در پی آن می تواند بی ثباتی را در بازار ارز به وجود بیاورد اما روند ادامه دار مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز سبب ثبات آن در کوتاه مدت خواهد شد.

پژویان افزود : بانک مرکزی می تواند در بازار ارز اثر بگذارد و نوسانات را کنترل کند به طور مثال با عرضه ارز در بازار می تواند تا حدودی افزایش قیمت ارز را کنترل کند یا با سقوق قیمت ارز بانک مرکزی می تواند با کاهش عرضه آن قیمت را کنترل و از کاهش قیمت جلوگیری کنداما تمامی این راهکارها منوط بر داشتن ارز بانک مرکزی به اندازه ی کافی است.

او درباره ی بازار طلا و سکه  کفت: این بازارهای همسو با  بازار ارز پیش می رود و اما بستگی به شرایطی دارد به طور مثال در مقاطعی از زمان شاهد مناسب ها ، اعیاد و  جشن هایی هستیم که تقاضا برای طلا و سکه نیز افزایش میابد و سبب افزایش قیمت آن می شود که اصطلاحا به این تغییر  قیمت،  قیمت مناسبتی می گویند که مستقل از نرخ  بازار ارز است .

کاهش حباب قیمت سکه در چهارمین هفته دی ۹۸

عبادلله محمدولی رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در گفت وگو با نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نسبت به روز های گذشته، هر اونس جهانی طلا ۲ دلار کاهش، هر مثقال طلا ۲۶ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳ هزار و ۷۰۰ تومان، افزایش قیمت داشته است.

محمدولی با بیان اینکه  در بازار حباب سکه نداریم تصریح کرد: امیدواریم که روند بازار متعادل باشد.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به اینکه روز شنبه و یک شنبه روند بازار کاهشی است اظهار کرد: این در حالی است که طی روز‌های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه روند بازار افزایشی است.

رونق بازار‌های مالی درهفته چهارم دی ۹۸/ روند افزایش شاخص بورس ادامه دارد

 بازار بورس یکه تاز به سمت رشد شاخص 

در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۵ دی ماه ۹۸، شاخص کل با ۴۵۶۳۸ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۳۹۹۴۴۵ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن با ۱۳۸۴۳ واحد افزایش معادل ۸۰ / ۱۲ درصد به رقم ۱۲۲۰۱۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول با ۳۳۲۷۰ واحد افزایش به رقم ۲۸۶۹۷۲ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۹۲۳۵۹ واحد افزایش عدد ۸۲۷۳۷۸ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول ۱۱ / ۱۳ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۵۷ / ۱۲ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

در ۵ روز کاری این هفته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۴۹۷۹۳ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۷۲ /۳۳ درصد افزایش یافت.

در ضمن تعداد ۲۷۶۸۹ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲ میلیون و ۱۵۱ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۹۱ /۱۲ درصد افزایش و ۲۵ / ۵۴ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۱۲۰۷ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۲۴۳۷ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۶ / ۵۸ و ۵ / ۶۰ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود، تعداد ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۶ میلیارد ریال معامله شد.

رونق بازار‌های مالی درهفته چهارم دی ۹۸/ روند افزایش شاخص بورس ادامه دارد

 

نصرالله برزنی عضو هیات مدیره بورس در گفت وگو با خبرنگار نبض بازارگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در هفته چهارم دی بازار بورس افت شدید شاخص خود را در هفته قبل جبران کرد و شاهد روند رو به رشد آن در این هفته بودیم.

او افزود : در زمانی که شاهد اتفاقات سیاسی بودیم شاخص بورس افت شدیدی کرد که این رفتار در بازار کاملا طبیعی بوده چرا که  نه تنها بازار سرمایه کشور بله در تمام دنیا تاثیر گذاشت.

برزنی تصریح کرد: معتقدم شاخص بورس پتانسیل بیشتری برای رشد دارد که می توان پیش بینی کرد در روزهای آینده روند رو به افزایش آن ادامه دار باشد.

او گفت اگر اتفاقاتی نظیر رویدادهایی که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم رخ ندهد بازار بورس تا ماه ها افزابش بورس را تجربه خواهد کرد ، و شاعبه حبابی بودن قیمت سهام برطرف می شود.

برزنی بیان کرد : قیمت هایی که در سهام شرکت ها مشاهده می شود ارزش واقعی آن نیست چراکه از زمان وجود شاخص در بازار بورس در کشور تورم و نقدینگی بالا بده است واستانداردی که برای قیمت آن به کار می رود به صورت استاندارد حسابداری تاریخی و قیمت تمام شده است .به طور مثال شخصی ۳۰ سال پیش ساختمانی خریداری کرده است ودر حال حاضر قیمت آن ۳۰ برابر شده است در صورتی که نرخ واقعی آن نباید به این میزان باشد به همین دلیل هر زمان یک شرکت تصمیم به تجدید ارزیابی دارایی می گیرد ارزش واقعی تر آن نمایان می شود و این موضوع در قیمت سهام تاثیر می گذازد.

 او با تاکید بر اینکه برای شرکت هایی که در بورس هستند فرصتی مهیا شده تا استاندارد قیمت های جاری یا تورمی را به کار بگیرند اضافه کرد: با این کار قیمت سهام شرکت ها تغییر به سزایی خواهد کرد و به قیمت واقعی نیز نزدیک تر خواهد بود که در پی آن سهام دار تفاوت قیمتی قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد کرد.

برزنی اظهار کرد : شاخصی که عملکرد بازار را نمایش می دهد خود را با قیمت های جاری و تورمی مطابقت داده است که این گونه شاخص ها نمی تواند نماینده واقعی ارزش سهام در بازار باشد.

 

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۰
در انتظار بررسی: ۰
مهندس عمران
|
Sweden
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
با سلام بنده متاهل و دارای یک فرزند هستم برای شخصی کار ساخت و ساز ساختمان کار می کنم که ایشان مبالغی را برای کارگران به حسابم می ریزد و آن را برای خرید مصالح و کارگران پرداخت می کنم ماهانه مبلغ دو میلیون برایم حقوق می دهد برایم یارانه معیشتی تعلق نمی گیرد و در مقابل اعتراض اعلام شده ماهانه بیشتر از ده میلیون درآمد و دارای خودرو پراید هستید مسکن هم ندارم نوشته اند یارانه ات هم قطع می شود لطفا مرا راهنمایی کنید چگونه مسئولین متوجه بشوند و در صفحه اعتراض جایی برا این مطلب نگذاشته اند البته امثال من زیاد است با تشکر
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سلام. آینده بورس روشن و سرمایه‌گزاری در آن از سایر بازار‌ها دارای سود بیشتری است.
Ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
خداوکیلی چقدر میخواد ارزون بشه ، دوسه هزار میاد پایین مثلا چه سودی به حال فقرا میکنه . فقط برا اونی که دلال طلا هستش سود داره
Sajad
|
United States
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
چقدر حالمون خوبه مگه نه?
Sajad
|
United States
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
چقدر حالمون خوبه مگه نه?
پاسخ ها
آوستوراقیان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
امیر قلعه‌نویی از علی دایی در مربیگری نمره به‌مراتب بهتری دارد
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سلام
هروقت شد گرمی 25 هزار تومن میشه گفت ارزون شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دیگه جایی برای نفس کشیدن مردم گذاشتن هرچی میخواستن گرون کردند هنر داشتن به دوران قبل بر میگشتن این دولت جز گرانی چیزی نداشته
صمیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
ما هیچی نمیخوایم نه سکه نه مسکن نه طلا فقط بزارید جمع کنیم بریم همین
قلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
یعنی اخر پررویی هستین.هیچ چیز نتوانست نرخ ارز را تحت تاثیر قرار دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
مگرچقدرارزان شد، اگررسید به یک میلیون، ارزون شده، نه حالاکه صدها رفته بالا وچندهزارتومنی اومده پایین وشما خیلی خوشحال، ادعای ارزونی سر میدی!!؟؟ ؟
Mohsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
وقتی صندوق بادرآمدثابت مثل امین آشنا27درصدسوددردی ماه1398سودبدهدومعاف ازمالیات باشدپول سمت تولیدنمیرودسمت ارزوطلاهم نمیرود.مطمئن باشیداز28دی ماه شاهدسقوط قیمت ارزمیشویدورقابت بانک هابرای جذب پول.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سلام . از خبرگذاری خواهشمندیم یک حمایتی از خریداران بازار سکه و خودرو ... کند که هر روز شاهد افزایش قیمت هستیم . گرفتار شدیم والله .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
دلار، طلا، سکه هر سه آخرش ریشتر افزایشی دارند
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
فکر نمیکنم ارزان شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
کدوم ارزونی تا خواستن بالا بردن حالا یاد کاهش افتادن با این مدیریت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
علی برکت الله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
یعنی چی؟ حرفت رو بزن ،مفهومش چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بورس پر بازده ترین و پرسود ترینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
چی ارزون میشه آخه پس فردا یکباره سه برابر میره بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بیخیال قیمت طلا و ارز
تقی
|
France
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خوب همه مسولین میگن میاد پایین
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
به نظرم به نوسان 0قیمت اقلام اساسی هم بپردازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
آره ارزون شده ..
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بریم توبورس ببینیم چه خبره
ایلار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
از ارزونیش خوشحال میشه برا اوناکه واسه ازدواج میخواند خرید کنند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
ببینید طلا درایران تحریم مستقیم است لذا قیمت طلا درایران شیب بالا خواهد بود وقیمت دستوری یا کاذب موقت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خدا برای کسی نسازه که خیلی ها بیچاره کرده با این گران کردن بنزین هر چی ماشین آشعال دوگانه فابریک گران کرده ادم نمیتونه یه پراید بخره تو آژانس کار کنه کمک خرج باشه آخه آقای روحانی با ماهی 1600000 تومن میشه 3 نفر خانواده زندگی کرد دختر دانشجو و خودم که مریض هستم احتیاج به ام ار ای و فیزیوتراپی دارم دیسک گردن و کمر و جابجایی مهره دارم
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
سلام تورا خدا ب داد مردم برسید از بی پولی مردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
مسکن و طلا باید ارزان شود جوان ها بااین اوضاع اقتصادی نمیتونن ازدواج کنن
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
کاش همه چی ارزون بشه به خصوص طلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
الان طلاارزان شد یانه؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خداروشکر لااقل جوانهای ما بتونن ازدواج بکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Kuwait |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
به همین خیال باش/
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
تا حالا شده چیزی گرون شده باشه ارزون بشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
به اعتقاد کارشناسان بورس ان شالله شاخص کل تا پایان سال 450000 وتا پایان سال دیگه بالای 600000 واحد را تجربه خواهد کرد. تا ابتدای سال 1400 بهترین سرمایه گذاری بورس خواهد بود.قطع به یقین .ان شالله .موفق باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
ایشالا که برعکس میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
تا پایان سال دیگه 1میلیون رد میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خدا به داد مردم ایران برسه کاش فقط طلا گران باشه اوف. از گرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
برج ۱ یا ۲ سال ۹۹ برخرید طلا میاد پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خداکنه ارزون بشه یه حلقه ساده نامزدی حداقل پنج میلیون میشه مردم از کجا بیارن اخه باید کنترلش کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
بورس عالیه
پاسخ ها
شهریار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
اون کسانی که منفی زدن همون افرادی هستن که دلار خریدن بالای 16- 17 تومن حالا دو دستی دارن میزنن تو سرشون...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
اتفاقاماخریدیم نه تومن فقط منتظرنشستیم تابره بالاتاگریه امثال شناببینیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
عزیز بورس که میگی عالی هست قانون سرمایه گذاری بلدی یا نه در بورس بلد نباشی چطور سرمایه گذاری کنی 100 میلیون هم داشته باشی از دست میره حالا بازار هم همین شکل هست قبول داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
شرایط نباید بدتر شود ماهم منتظر همین هستیم تا طلا ارزانتر شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
اتفاقامامنتظریم بالاتربره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
ازاین پایین تر بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خدا کنه ارزون بشه
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
علیرغم کاهش قیمت دلار، این چند روزه سکه و طلا روند صعودی بخود گرفته
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
کجا ارز قیمت اش پایین اومد از ۱۱ هزار تومان به ۱۳۰۰۰ تومان
مدیر پایگاه کاربر گرامی در این گزارش مقایسه قیمت ها به مدت یک هفته مورد بررسی قرار گرفته است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
قدرت خرید مردم بشدت کاهش پیدا کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
سلام
تحریم تاثیر ندارد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
ارزان شد
دزدشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
حسابهای بورس داره زیاد میشه
پاسخ ها
شاهین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
خب بشه، منظور؟
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
طلا رزان هم بشود پون به سال نو نزدیک هستیم تقاضا زیاد میشه و دوباره قیمت ه میره بالا
یزدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
برای کسایی که تازه زدواج کردن خرید طلا ممکن نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
ان شاءالله این رسم بد ِ طلا خریدن برای ازدواج منسوخ بشه تا جوانها راحتتر بتونن زندگی مشترک را بنا نهند .
حسبن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
این نشان میدهد در افزایش قیمت ارز در گذشته فساد تاثیر زیادی داشته است.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر