کد خبر: ۷۲۱۱۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
کد خبر : ۷۲۱۱۷۰۹

‌نهمین محموله کمک‌های انسان‌دوستانه بندر چابهار به مناطق سیل‌زده چابهار و کنارک و نخستین محموله کمک‌های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی به روستاهای سیل‌زده شرق هرمزگان ارسال شد.

ارسال کمک‌های اولیه سازمان بنادر به‌ مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان و هرمزگانبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی‌، ‌نهمین محموله کمک‌های انسان‌دوستانه بندر چابهار به مناطق سیل‌زده چابهار و کنارک و نخستین محموله کمک‌های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی به روستاهای سیل زده شرق هرمزگان، ارسال شد.

بهروز آقایی‌، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، در این‌باره می‌گوید: در پی وقوع سیل در مناطق روستایی جنوب استان همه واحدها و شرکت‌های فعال در اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مکلف به امدادرسانی همه جانبه به مردم سیل زده شدند.

وی ادامه داد: در این راستا تیم‌های تیم‌های واکنش سریع یگان حفاظت، عملیاتی، گشت و نظارت بر سواحل استان به منظور امدادرسانی و برآورد سطح خسارت و نیازمندی‌های مردم در مناطق روستایی حضور پیدا کردند و در پی آن دیگر ظرفیت‌ها و ماشین آلات فعال در پروژه های در دست اجرای بندر چابهار نیز جهت امدادرسانی و بازگشایی معابر روستایی به این مناطق ارسال شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: در دو روز گذشته علاوه بر کمک‌های نقدی، هشت محموله کمک‌های غیرنقدی کارکنان این اداره کل و شرکت‌های فعال در بندر به مناطق سیل زده، نهمین محموله کمک‌های نقدی به روستاهای چابهار و کنارک ارسال شد؛ این محموله‌ها شامل پتو، روفرشی، چراغ شارژی، لوازم بهداشتی، پزشکی و دارویی، لباس گرم، کنسروجات، آب معدنی و سایر مواد خوراکی بود.

وی ‌از اعزام تیم امدادرسانی بانوان اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به روستاهای سیل زده عورکی، دیول، کچو و تلنگ خبر داد و گفت: دو اکیپ خدمات پزشکی و دارویی بندر چابهار نیز به روستاهای سیل زده اعزام و بیمارستان صحرایی نیز در این مناطق برپا شده است.

* ارسال نخستین محموله کمک‌های جامعه دریایی و بندری هرمزگان به منطقه سیل‌زده بشاگرد

الله‌مراد عفیفی‌پور، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، نیز در این‌باره گفت: نخستین محموله کمک‌های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی به روستاهای سیل زده شرق هرمزگان ارسال شد.

وی افزود: این محموله شامل دو دستگاه کامیون حامل مواد غذایی، محصولات بهداشتی و سایر اقلام ضروری مورد نیاز مردم سیل زده شهرستان بشاگرد در سواحل مکران بود و بخش دیگری از کمک‌های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان نیز در حال بسته بندی و آماده سازی جهت ارسال به این منطقه سیل زده است.

عفیفی‌پور اضافه کرد: به دنبال وقوع سیل هفته جاری در سواحل مکران، ستادی با محوریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان و با مشارکت و همراهی شرکت‌های بخش خصوصی داوطلب تشکیل شد.

وی با اشاره به توجه ویژه شرکت‌های فعال در پیشرفته‌ترین بندر تجاری کشور و نیز مسئولیت‌های اجتماعی و حقوق شهروندی، گفت: همه اعضای جامعه دریایی و بندری چه در بخش دولتی و چه در بخش شرکت‌های خصوصی به درستی می‌دانند که مسئولیت‌شان فقط انجام امور اداری و فعالیت اقتصادی نیست بلکه نسبت به جامعه پیرامون محیط کاری خود نیز مسئولیت داشته و با درک شرایط موجود به خوبی می‌دانند که رسیدن به بلندای عزت آسایش دنیا و آرامش عقبی در گرو گشودن آغوش خدمت به سوی هم نوعان است.

‌عفیفی پور ادامه داد: عمل به این مسئولیت‌های اجتماعی به نوعی یک تکلیف انسانی در جامعه اسلامی است و همه ما باید علاوه بر مشارکت در چنین حرکت‌های انسان دوستانه ای جهت بهبود وضعیت معیشتی و رفاه ساحل‌نشینان‌ تلاش کرده و پیگیری مسئولانه‌ای داشته باشیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشکر از اقدام خیرخواهانه شرکت‌های فعال در منطقه ویژه اقتصادی که اولین محموله را ارسال کردند، از سایر فعالان اقتصادی نیز درخواست کرد که در ارائه خدمات جهت یاری رساندن به سیل زدگان شرق کشور تسریع کنند.

بنابراین گزارش فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان از روز جمعه (۲۰ دی) آغاز شد و تا یکشنبه (۲۲دی) ادامه یافت که به دنبال آن سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه را تحت تاثیر قرار داد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر