کد خبر: ۷۲۱۲۰۶۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کد خبر : ۷۲۱۲۰۶۳

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز گفت: پل دوم آدینان (معبر ۶۰۰ متری) بعد از نصب علایم راهنمایی و رانندگی و تکمیل آن، زیر بار ترافیک رفت.

بهره برداری از پل آدینان سقزبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،علی محمدیان گفت: عملیات ساخت پل و زیرگذر آدینان سال ۹۴ آغاز شد و با پاکسازی، ایمن سازی، تکمیل خط کشی، نصب نیوجرسی و تابلو علایم راهنمایی و رانندگی  به بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز با بیان اینکه اتمام عملیات ساخت پل دوم آدینان بسیار ضروری بود و از تصادفات حادثه ساز در این نقطه جلوگیری می‌کند، افزود: برای این طرح ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه شد.

محمدیان با اشاره به اینکه افتتاح پل دوم آدینان به دلیل کمبود اعتبار برای تکمیل، نصب علایم و وسایل ایمنی به تاخیر افتاد، یادآور شد: نصب وسایل ایمنی و تکمیل این طرح نیاز به ۱۵ میلیارد داشت که بعد از تامین اعتبار به بهره‌برداری رسید.

پل آدینان در ۲۵ کیلومتری شهر سقز معبری ۶۰۰ متری است، احداث پل جدید بر روی رودخانه آدینان در مسیر سقز - سنندج که جدای از تاخیر چند ساله و تبدیل شدن محدوده پل به محلی خطرناک و حادثه آفرین، همچنان با مشکلات متعددی روبه‌رو است، ساخت دهنه دوم پل آدینان سال ۹۴ آغاز شد، ولی در طول چهار سال گذشته با مشکل تامین اعتبار مواجه بود.

با تکمیل و بهره‌برداری از دهنه دوم این پل و بازگشایی باند دوم این مسیر ۶۰۰ متری احتمال وقوع تصادفات که بیشتر در ابتدای پل از طرف شهر صاحب (ورودی کارخانه آسفالت شهرداری) وجود دارد، کم می‌شود، ساخت پل آدینان چند سال طول کشیده و در حال حاضر که عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده تردد وسایل نقلیه از روی آن امکان پذیر است.

این معبر ۶۰۰ متری، در سال‌ها و ماه‌های گذشته به قتلگاه و مرکز ثقل تصادفات مرگبار رانندگی تبدیل شده بود، با توجه به وجود پیچ در ورودی جاده از طرف شهر صاحب، لازم است رانندگان با احتیاط لازم و سرعت مطمئنه در این مسیر حرکت کنند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر