کد خبر: ۷۲۱۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر : ۷۲۱۲۰۹۵
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهد گفت: دشمن می‌خواهد تلقین کند این مقاومت نتیجه‌اش از دست رفتن امنیت است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی گفت: ۴۰ سال دوم انقلاب سرعت گرفته و سرعت انقلاب، جهانی شدن و توسعه آن است و بساط استکبار را از روی کره زمین جمع می‌کند، این لازمه سرعت گرفتن انقلاب است، دشمن دست به‌کار شده و تاکنون در موضع ابتکاری بود و می‌خواست سلطه را بر منطقه تثبیت کند، اما امروز از مسئله فعل گذشته و دچار انفعال شده و می‌خواهد صرفا از خودش دفاع کند.
 
او ادامه داد: دست به انواع و اقسام کار‌ها می‌زند و داخل کشور ما فتنه می‌کند و تحریم صورت می‌دهد با حرکت نظامی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، زیرا در قدم اول هستی خودش را باید در منطقه خاکستر شده ببیند، دشمن درصدد است اندیشه‌هایی ایجاد کند تا مردم در حرکات انقلابی مردد شوند از این اندیشه‌های فاسد که ترویج شده و در برخی مجامع فرهیخته‌تر مطرح می‌شود مسئله دوقطبی امنیت و مقاومت است، دشمن می‌خواهد تلقین کند این مقاومت نتیجه‌اش از دست رفتن امنیت است.
 
خطیب جمعه مشهد گفت: امروز نیز یک راهپیمایی سراسری بعد از نماز جمعه خواهیم داشت که قطعا شرکت می‌کنید، بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر این انقلاب و رسیدن انقلاب به نسل سوم و چهارم امیدواریم در گام دوم با این وضعیت فوق‌العاده نیز توفیق پاسداری و نگهبانی از انقلاب را داشته باشیم.

آیت الله علم‌الهدی افزود: کشور‌ها از آمریکا تقاضای تاسیس پایگاه نظامی در کشور خودشان را داشتند و هزینه پایگاه نظامی از حقوق سربازانش گرفته تا بقیه به عهده کشور میزبان بود، آمریکا با این کار بر منطقه مسلط می‌شد و کشور میزبان نیز دنبال تامین امنیتش بود و این حرکتی که عزیزان ما در عین‌الاسد انجام دادند تمام دنیا را به شک انداخت که پایگاه نظامی آمریکا برای ما امنیت ندارد؛ امیر قطر به فاصله دو روز به ایران آمد، زیرا احساس کرد پایگاه نظامی آمریکا در قطر برای این کشور خطر است.

او تصریح کرد: عراقی‌ها جدی راه افتادند که باید آمریکایی‌ها از کشورشان بیرون بروند، معنای موشک نقطه‌زن چیست؟ این موشک دوربرد نقطه‌زن در اختیار ایران است و آمریکا هر کجا هست برای کشور میزبان خطر دارد، وضع دنیا تغییر کرده و بینش دنیا تغییر کرده است و حتی اروپایی‌ها که مانند روباه دنباله‌رو آمریکا بودند این‌ها نیز به شک افتادند که تا کجا باید دنبال آمریکا باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن، دشمن است و گرگ است امام بزرگوار ۴۰ سال پیش فرمودند رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ با میش است، گرگ جز دریدن و خوردن و پاره پاره کردن کار دیگری ندارد و همه هستی ما را در استخدام خود درمی‌آورد و نسل ما را بدبخت می‌کند تا خودش بیشتر ببرد. در مقابل دشمن سکوت کنیم؟ در این صورت امنیت داریم؟ باید مقاومت کرده و بایستیم. در راه خدا است این مقاومت و قدرت حق نیز ما را یاوری می‌کند.
 

اسلام و قرآن، منابع پرورش خانواده

 

آیت الله افزود: اسلام و قرآن در مقام تنظیم خانواده برحسب ارتباط زن و شوهر با یکدیگر آموزه‌هایی دارد که اگر ارتباطات بر این اساس بین زن و شوهر قائم شد سعادت یک زندگی خانوادگی را و پرورش صحیح فرزندان را تامین می‌کند. از نظر اسلام، خانواده آرامشگاه و پرورشگاه است؛ آرامش برای زن و شوهر و پرورش فرزند.

او ادامه داد: بخش عمده این مسئله مربوط به نوع روابط زن و شوهر با یکدیگر است، در قرآن کریم اصولی را برای این مسئله بیان کرده است، فضیلت‌ها در جریان پرورش دین به صورت خواسته‌سازی درمی‌آید و این شگرد تربیتی ویژه فرهنگ اسلام و قرآن است و در سایر فرهنگ‌ها وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در مشهد گفت: اگر بخواهیم فضیلتی انسانی را برای فردی ایجاد کنید بهترین راه این است که آن را به صورت خواسته برای او قرار دهید تا زمانی که مسائل اخلاقی و فرهنگی برای ما و فرزندان ما در شکل خواسته جلوه نکند نمی‌توانیم در تربیت عزیز خود را در این مسیر پرورش دهیم.
 
آیت الله علم الهدی افزود: این خواسته‌سازی فضیلت یک شگرد تربیتی اسلام است و یکی از ابزار‌های تربیتی ما دعا است، زیرا فضائل و موقعیت‌ها در شکل خواسته از خدا به ما تلقین شده و ما نیز به‌دنبال آن می‌رویم.
 
انتهای پیام// م.ب
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر