کد خبر: ۷۲۱۲۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۲۵۵۱

تظاهرکنندگان فرانسوی با بستن ورودی موزه لوور پاریس، این مجموعه را در اعتراض به طرح اصلاح نظام بازنشستگی به تعطیلی کشانده و همچنین به مقر کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه حمله کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از صد‌ معترض در فرانسه روز جمعه با بستن ورودی موزه لوور پاریس، پایتخت این کشور این مجموعه را به تعطیلی کشاندند.

شماری از معترضان که از کارکنان همین موزه هستند با در دست داشتن پرچم‌هایی که بر روی آن نوشته شده بود " تا برداشتن طرح نظام اصلاحات بازنشستگی پیش می‌رویم"، مخالفت خود را با طرح اصلاح قانون حقوق بازنشستگان اعلام کردند.

معترضان در مقابل موزه لوور پاریس

این در حالی است که موزه لوور اعلام کرد قرار بود روز جمعه به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت «لئوناردو داوینچی» نقاش معروف ایتالیایی، نمایشگاه ویژه‌ای از آثار او به نمایش گذاشته شود.


بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر‌های مختلف فرانسه

عقب‌نشینی دولت فرانسه از بخشی از اصلاحات نظام بازنشستگی


علاوه بر موزه لوور که روزانه میزبان ۳۰۰ هزار بازدیدکننده است، سایر قطب‌های گردشگری پاریس نظیر سالن‌های اپرا و برج «ایفل» نیز به حالت تعطیل درآمده‌اند.

لوران برژه، مدیرکل کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه به عنوان اولین اتحادیه این کشور، با اشاره به این که برخی مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی، روز جمعه به زور وارد مقر این کنفدراسیون در پاریس شدند، این اقدام تظاهرکنندگان را خشونت بار توصیف کرد.

بر اساس اعلام پلیس، طرفداران کنفدراسیون عمومی کار فرانسه که در راس معترضان به طرح اصلاح نظام بازنشستگی قرار دارند، در چهل و چهارمین روز این تظاهرات، به مقر کنفدراسیون دموکراتیک فرانسه حمله کردند.

این در حالی است که تعداد زیادی از مسئولان سیاسی و اعضای اتحادیه‌ها از جمله کنفدراسیون عمومی کار فرانسه، با محکوم کردن این اقدام، همبستگی خود را با کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه اعلام کردند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر