کد خبر: ۷۲۱۳۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
کد خبر : ۷۲۱۳۴۶۹

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۱۴۷ تن کمک های امدادی شامل مواد غذایی، پتو، بخاری و پک های بهداشتی در مناطق سیل زده این استان توزیع شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، عباسعلی ارجمندی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با گذشت حدود یک هفته از وقوع سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان اما کمک‌های امدادی همچنان ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه بزرگترین محموله امدادی روز گذشته در فرودگاه کنارک تخلیه شد، افزود: تاکنون ۱۴۷ تن کمک‌های امدادی شامل، بطری آب آشامیدنی، پتو، مواد غذایی، وسایل گرمایشی از طریق هوا و زمین به استان وارد شده است

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت ۵۵۰ تیم عملیات راهداری و امدادی در سطح استان تصریح کرد: فعالیت این تیم‌های عملیاتی همچنان در منطقه ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه مواد غذایی، پتو، بخاری و آب آشامیدنی از مهمترین نیازهای مردم سیل زده سیستان و بلوچستان است، ادامه داد: تعداد سه موکب هم توسط ستاد عتبات عالیات استان در منطقه فعال شده‌اند و روزانه ۳۰ هزار پرس غذا را طبخ و بین سیل زدگان توزیع می‌کنند همچنین تیم‌های پزشکی این ستاد هم در شهرستان دلگان به ویزیت سیل زدگان مشغول هستند.

ارجمندی با اشاره به اینکه تمامی راه‌ها و محورهای اصلی در مناطق سیل زده بازگشایی شده است، افزود: پراکندگی جمعیت روستاها امداد رسانی را در منطقه دشوار کرده است و راه ارتباطی ۳۳ روستا که در محورهای فرعی قرار دارند، همچنان مسدود است.

او تصریح کرد: راه اندازی ۴ بیمارستان صحرایی سپاه، حضور ۱۰ تیم پزشکی سپاه و حضور نیروهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان از جمله دیگر اقدامات انجام شده است.

 

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر