کد خبر: ۷۲۱۴۶۶۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
کد خبر : ۷۲۱۴۶۶۰
گروه : کرمان » کرمان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: زبان هنر، ابزاری تاثیر گذار و نافذ در روند تعلیم و تربیت است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حسین براهوئی معاون پژوهش، برنامه ریزی وآموزش نیروی انسانی آموزش وپرورش استان کرمان در مراسم آغاز به کار نمایش فیلم‌های منتخب چهل ونهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در شهرستان راور با اشاره به گزیده‌ای از سخنان مقام معظم رهبری درباره هنر گفت: هر اندیشه‌ای برای این که ماندگار شود بایستی با زبان هنر بیان شود و فیلم یکی از هنر‌هایی است که تاثیرگذاری زیادی در مباحث آموزشی و تربیتی می‌تواند داشته باشد.

او افزود: هنر، زیبایی موجود در عالم را به تصویر می‌کشد و آن را در دید مخاطبان قرار می‌دهد، خداوند متعال زیبا است و زیبایی را دوست دارد و کسانی که این زیبایی را بازتاب می‌دهند در مسیر اراده الهی قرار دارند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که هنر نمایش و فیلم به معنی بازنمایی وقایع و به تصویر کشیدن حقیقت است، گفت:جشنواره بین المللی فیلم رشد، با عمری به درازای نیم قرن تلاش کرده است با توجه به نیاز‌های روز آموزش و پرورش و مخاطبان، فیلم‌های آموزشی و تربیتی تولید کند تا به فصول بالندگی که همان دانش، بینش، پویندگی وخلاقیت است جامه عمل بپوشاند.

براهوئی افزود: تنوع بخشی، فرصت‌های یاددهی و یادگیری را تسهیل می‌کند و به آموخته‌ها عمق می‌بخشد که نمایش این فیلم‌ها در مدارس نقش موثری در استعداد یابی و پرورش خلاقیت دارد و فرصت نقد فیلم را برای دانش آموزان ایجاد می‌کند، در نتیجه ضروری است در مدارس اهتمامی ویژه برای تحقق این مهم و جذب حد اکثری مخاطبان شود.

او با بیان این که فیلم‌های منتخب چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد از ۲۸ دی تا ۲ بهمن در مدارس سراسر استان و در همه دوره‌های تحصیلی اکران می‌شود، گفت:استفاده از این فیلم‌ها می‌تواند در دنیای تسخیر نور، صدا و حرکت، نقشی بنیادین در تحول مسائل آموزشی و تربیتی ایفا و فرصتی برای دستیابی به حیات طیبه که شایسته زیست انسان به صورت عزت مندانه و شرافت مندانه همراه با صلح و آرامش است فراهم کند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان همچنین عنوان کرد: اثر فیلم از صد‌ها ساعت سخنرانی بیشتر است و در کنار اکران فیلم‌های جشنواره رشد هم باید فضایی باز شود که ایده‌ها به فیلم نامه تبدیل شوند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر