کد خبر: ۷۲۱۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
کد خبر : ۷۲۱۴۸۱۷
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:

براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، صدور یا تمدید کارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به اخذ گواهی مالیاتی است.

صدور یا تمدید کارت بازرگانی منوط به اخذ گواهی مالیاتیبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس بهزاد دادستان انتظامی سازمان امور مالیاتی کشور در نامه‌ای به مدیران امور مالیاتی شهر و استان تهران و استان‌ها از صدور یا تجدید کارت بازرگانی در مهلت ۱۰ روزه خبر داد.
بیشتر بخوانید: تغییر آئین‌نامه عضویت در اتاق بازرگانی به منظور شفافیت فعالیت اقتصادی

در این نامه آمده است:

«همان‌گونه که آگاهی دارید مطابق ماده ۱۸۶ ق. م. م «صدور یا تجدید یا تمدید کارت بازرگانی و پروانه‌کسب یا کار اشخاص حقیقی یا حقوقی از طرف مراجع صلاحیت‌دار منوط به ارائه گواهی از اداره مالیاتی ذیربط مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده است و در صورت عدم رعایت این حکم مسؤولان امر نسبت به پرداخت مالیات‌های مزبور با مؤدی مسئولیت تضامنی خواهند داشت، لذا اقتضا دارد، ادارات کل امور مالیاتی در مواجهه با موارد تخطی از مفاد مقرره قانونی مذکور و با توجه به مسؤولیت تضامنی مراجع مستنکف از اخذ گواهی مندرج در ماده صدرالاشاره، اقدامات لازم را به منظور وصول حقوق حقه دولت معمول دارند.

همچنین با توجه به الکترونیکی شدن فرآیند استعلام و صدور گواهی موصوف و برابر بند ۷ بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۸/۳۱ مورخ ۱۳۹۸/۴/۵ رئیس کل محترم سازمان متبوع موضوع «ترتیبات صدور گواهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیاتی مستقیم»، مهلت پاسخگویی به درخواست/ استعلام‌ها حداکثر ۱۰ روز از تاریخ ثبت آن در سامانه مربوطه است، لذا در راستای تکریم ارباب رجوع، ضرورت دارد مسؤولان امر و متصدیان واحد‌های مالیاتی اقدامات لازم را در راستای به روزرسانی پرونده‌های مالیاتی معمول دارند تا به محض دریافت استعلام، پاسخ مقتضی در کمترین زمان، قبل از انقضا مهلت مقرر ارائه گردد. بدیهی است با انجام ترتیبات فوق، از یک سو در وصول حقوق دولت تسریع به عمل آمده و از سوی دیگر رضایت مؤدیان محترم مالیاتی و زمینه رعایت حقوق ایشان فراهم می‌گردد.

علی ایحال ضمن اعمال نظارت کافی و مؤثر بر عملکرد ابوابجمعی، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به نحو مقتضی به کلیه کارکنان شاغل در ادارات امور مالیاتی اطلاع‌رسانی شود.»

صدور یا تمدید کارت بازرگانی منوط به اخذ گواهی مالیاتی

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر