کد خبر: ۷۲۱۵۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۵۰۱۳

تفاهم‌نامه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات درمانی و ارزیابی سلامت به کلیه ورزشکاران دانشگاهی و همکاری‌های علمی و آموزشی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، در نشستی که با حضور صدیقی، معاون وزیر علوم و ریاست سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران توسط محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی، سازمان امور دانشجویان و مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به امضا رسید.

صدیقی در این نشست گفت: زیر ساخت‌های ورزشی در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است به طوری که سرانه ورزش دانشجویی کشور به دو متر افزایش یافته است.

وی افزود: حوزه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از جمله بخش‌های آموزش عالی است که بسیار فعال است و با یک زمان بندی دقیق کار می‌کند و برنامه مسابقات ورزشی سال آتی نیز هم اکنون مشخص است.

معاون وزیر علوم با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان ورزشکار و اهمیت تندرستی نسل آینده کشور، همکاری دانشگاه‌ها با فدراسیون پزشکی ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در طرح پایش سلامت و تندرستی که به صورت سراسری در دانشگاه‌ها انجام می‌شود مساعدت فدراسیون پزشکی ورزشی بسیار مفید است.


بیشتر بخوانید: زمان تحویل "سبد کالای دانشجویی" مشخص نیست


همچنین محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در این نشست گفت: با توجه به توسعه فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ضرورت دارد که ما این فعالیت‌های ورزشی را همراه با خدمات مناسب آموزشی و درمانی داشته باشیم که دانشجویان ورزشکار بتوانند این فعالیت‌ها را به طور ایمن و بدون دغدغه انجام دهند و خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی از توانایی لازم برای ارائه این خدمات برخوردار است.

وی با اشاره به تداوم مسابقات ورزشی در دانشگاه‌ها در تمام ایام سال و برگزاری المپیاد‌های همگانی و قهرمانی، استفاده از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی را یک ضرورت دانست و المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در گیلان در تابستان ۹۹ را نقطه آغاز این همکاری یاد کرد.

علیزاده ارائه بیمه ورزش به کلیه ورزشکاران دانشگاهی اهم از دانشجویان، استادان و کارکنان و همچنین استفاده از خدمات هیات‌های پزشکی ورزشی در استان‌ها را محور تفاهم نامه امروز بیان کرد.

خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: با توجه به اینکه در طول سال تعداد زیادی از دانشجویان در میادین ورزشی شرکت می‌کنند و خدای نکرده احتمال بروز هر گونه حادثه‌ای ورزشی وجود دارد، لذا با امضای این تفاهم نامه همکاری، دانشجویان ورزشکار ازخدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در همه استان‌ها و دانشگاه‌ها می‌توانند بهره‌مند شوند.

وی با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن این تفاهم نامه گفت: باید با تشکیل کارگروه مشترک و امضای قرارداد‌های اجرایی آن را پیاده سازی کنیم.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر