کد خبر: ۷۲۱۵۵۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
کد خبر : ۷۲۱۵۵۴۴

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر اروپا بخواهد مسیر مقابله با ایران را طی کنند قطعاً در همکاری‌های خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) تجدیدنظر خواهیم کرد؛ اقدامات زیادی در دستور کار داریم که می‌توانیم آن را انجام دهیم.

اگر اروپا بخواهد مسیر مقابله با ایران را طی کنند در همکاری با آژانس انرژی اتمی تجدیدنظر می‌کنیمبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سید حسین نقوی‌حسینی، با اشاره به بدعهدی اروپا در اجرای برجام و استفاده از مکانیزم ماشه علیه ایران، گفت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم سه کشور اروپایی عضو برجام، با آمریکایی‌ها همراهی کردند و علی رغم ادعای آن‌ها که بر تعهدات برجامی خودشان باقی خواهند ماند، نه به تعهدات خود عمل کردند و نه بر تعهداتشان باقی ماندند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران طبق مفاد ۲۶ و ۳۶ برجام کاهش تعهدات خود را در دستور کار قرار داد، تصریح کرد: اخیرا سه کشور اروپایی هم کاملا در سنگر آمریکایی‌ها قرار گرفتند و در مقابل اقدامات ایران موضع گیری کردند و حتی صحبت از به کارگیری مکانیزم ماشه داشتند.

نقوی‌حسینی بیان داشت: همه ما به خوبی می‌دانیم که مکانیزم ماشه باید علیه کشوری اعمال شود که به تعهداتش عمل نکرده است، اما ما به خوبی پایبند تعهدات خود بودیم و آن را عملی کردیم بنابراین این اروپا و آمریکا بودند که نه به تعهداتشان عمل کردند و نه به این تعهدات پایبند بودند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در صورت به کارگیری مکانیزم ماشه، جمهوری اسلامی ایران هم برنامه خود را خواهد داشت، گفت: اگر اروپا بخواهد مسیر مقابله با ایران را طی کنند قطعاً در همکاری‌های خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) تجدیدنظر خواهیم کرد؛ اقدامات زیادی در دستور کار داریم که می‌توانیم آن را انجام دهیم.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه ایران پروتکل الحاقی را بصورت داوطلبانه اجرا می‌کند، بیان داشت: ما نه عضو پروتکل الحاقی هستیم و نه آن را قبول داریم، اما آن را به صورت داوطلبانه اجرا می‌کنیم؛ حتی درباره پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای موسوم به «ان پی تی» کاملا همکاری می‌کنیم و عضو آن هستیم و طبق مقررات تمام فعالیت‌های هسته ای‌مان در چارچوب «ان پی تی» انجام می‌شود. به برجام هم همچنان پایبندیم و خروج از برجام را اعلام نکردیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاکنون اقدامی خلاف برجام انجام نداده‌ایم.

منبع: میزان

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر