کد خبر: ۷۲۱۶۲۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
کد خبر : ۷۲۱۶۲۷۹

مردم جمهوری آذربایجان یاد قربانیان کشتار ارتش شوروی سابق در کشورشان را گرامی داشتند.

گرامیداشت یاد قربانیان کشتار مردم جمهوری آذربایجان توسط ارتش شوروی + فیلمبه گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، قشر‌های مختلف مردم و دولتمردان جمهوری آذربایجان در سی‌امین سالروز حادثه ۲۰ ژانویه یاد و خاطره جان باختگان این حادثه را گرامی داشتند.

مردم با برپایی آیین‌های ویژه، قرائت فاتحه و نثار شاخه‌های گل بر مزار قربانیان حادثه ۲۰ ژانویه، از مقام آنان تجلیل کردند.

"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان، مقامات لشکری و کشوری، سفیران و نمایندگان رسمی کشور‌های مختلف در باکو نیز امروز همزمان با سالروز حادثه ۲۰ ژانویه در مزار جان باختگان این حادثه حاضر شدند و به آنان ادای احترام کردند.

نایب رییس حزب اسلام جمهوری آذربایجان هم با جمعی از اعضای این حزب با حضور در مزار جان باختگان این حادثه یاد و خاطره آن‌ها را گرامی داشتند.

حادثه ۲۰ ژانویه سال ۱۹۹۰ میلادی یکی از خونبارترین حوادث در تاریخ معاصر جمهوری آذربایجان به شمار می‌رود.

در سال ۱۹۹۰ میلادی ارتش شوروی سابق برای سرکوب اعتراضات مردمی به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و شهر‌های دیگر حمله کرد که بر اثر این حمله ۱۴۷ غیرنظامی کشته، ۷۴۴ نفر مجروح و ۸۴۱ نفر نیز بازداشت شدند.

همه ساله صد‌ها هزار نفراز مردم جمهوری آذربایجان در روز عزای عمومی ۲۰ ژانویه در خیابان «شهدا» محل دفن قربانیان این حادثه حاضر شده و با نثار گل بر مزار جانباختگان، یاد آن‌ها را گرامی می‌دارند.

روز ۲۰ ژانویه در جمهوری آذربایجان، روز عزای عمومی است و به همین مناسبت برنامه‌های مختلفی در گرامیداشت خاطره جان باختگان این حادثه در مناطق مختلف این کشور برگزار می‌شود.


بیشتر بخوانید: اجباری شدن استفاده از دستگاه کارتخوان در جمهوری آذربایجان برای جلوگیری از فرار مالیاتی + فیلم 


انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر