کد خبر: ۷۲۱۷۴۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
کد خبر : ۷۲۱۷۴۷۱
اربابی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارگردان نمایش «خطر عبور حیوانات وحشی» گفت:فکر نمی‌کنم استقبال خوبی از نمایش شود زیرا این روزها فعالیت در تئاتر مانند روشن کردن شمع در طوفان است.

فعالیت در تئاتر همانند روشن کردن شمع در طوفان استدانیال اربابی کارگردان نمایش «خطر عبور حیوانات وحشی» درباره اجرای این نمایش در گفت و گو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: متن نمایش «خطر عبور حیوانات وحشی» اقتباسی از «تماشاچی محکوم به اعدام» ماتئی ویسنی یک است. ما نام را با توجه به ایده اجرایی که داشتیم، تغییر دادیم. فضای نمایش، فضای دادگاه است و خط داستانی طبق «تماشاچی محکوم به اعدام» پیش می‌رود.

اربابی  با اشاره به اینکه داستان «تماشاچی محکوم به اعدام» به صورت نمایش، بیش از ۳۰۰ بار در ایران اجرا شده است، گفت:ما نام کار را «خطر عبور حیوانات وحشی» گذاشتیم، زیرا یک نظریه وجود دارد که گفته می‌شود انسان‌ها فرا زمینی هستند و دلایل زیادی هم برای این نظریه وجود دارد که من دو دلیل آن را می‌گویم؛ جاذبه زمین سبب می‌شود تا انسان‌ها پس از گذر زمان خمیده شوند و این نشان می‌دهد که زمین با انسان‌ها سازگار نیست. از طرفی آفتاب پوست بدنشان را می‌سوزاند، اما این دو موضوع در حیوانات پیش نمی‌آید.

اربابی درخصوص انتخاب بازیگران نمایش «خطر عبور حیوانات وحشی» بیان کرد: حدود ۴ سال است که به صورت حرفه‌ای کار تئاتر انجام می‌دهم و در این زمان بازیگران را انتخاب و نمایش هایم را با همان گروه به اجرا می‌برم. ما در تاریخ  ۱۰ بهمن ماه نمایش را روی صحنه می‌بریم، اما فکر نمی‌کنم استقبال خوبی از نمایش شود، زیرا امروزه فعالیت در تئاتر مانند روشن کردن شمع در طوفان است.

در خلاصه نمایش آمده است:

گویا میمونِ ماییم.
آقای آلبرت ریچاردسون در برابر دادگاه شهر سینسیناتی به جرم اینکه با بی شرمی و وقاحت به شامپازه‌های باغ وحش توهین کرده است، محاکمه شد.
وکیل مدافع، او مردی به شدت ماهر بود، که توانست او را تبرئه کند. در کمال ناباوری توانست ثابت کند که اول شامپانزه‌ها شروع کرده اند! قانون، قانون است.

مهدی ملک، حسین مهدوی سلیمی، محمدعبدالهی، سعید اولیائی، مرضیه گل محمدی، نیلوفر حاجی زاده، مریم کریمی، پردیس شاهواری، امیر ملکی، فرزانه بهنیا، یاسمن حسینی، کیارا کیاشمشکی و کسری هدایت نیا بازیگران  نمایش « خطر عبور حیوانات وحشی»  هستند.

گفتنی است نمایش « خطر عبور حیوانات وحشی» نوشته ماتئی ویسنی یک و ترجمه قطب الدین صادقی از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ بهمن ماه هر شب ساعت ۱۹ در تماشاخانه شانو اجرا می شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر