کد خبر: ۷۲۲۰۰۱۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
کد خبر : ۷۲۲۰۰۱۴
گروه : همدان » همدان

به همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، کلاه ایمنی به شکل رایگان بین شماری از موتورسواران روستای گراچقا همدان توزیع شد.

کلاه ایمنی به شکل رایگان بین موتورسواران همدانی توزیع شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، در این برنامه که در مسجد خاتم الانبیا روستای گراچقا از توابع شهرستان همدان برگزار شد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان هدف از اجرای این طرح را فرهنگ سازی بین راکبان موتورسیکلت برای ایمن شدن هر چه بیشتر عنوان کرد و گفت: توزیع رایگان کلاه ایمنی برای موتورسواران یکی از راه‌های کاهش تصادفات فوتی است.

مصطفی پناهنده افزود: با توجه به اجرای طرح‌های متعدد در حوزه حمل و نقل استان، یکی از طرح‌های مهم این حوزه اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت سوار است که هر ساله در قالب‌های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف طرح اجرا می‌شود.

او اضافه کرد: به دنبال این هستیم که بتوانیم تعداد مصدومین و حوادث موتور سواران را کاهش دهیم، به همین دلیل این اداره کل در روستا‌های استان حضور پیدا کرده و با توزیع اقلامی مانند کلاه ایمنی، شبرنگ‌هایی جهت دیده شدن موتورسواران و همچنین ارائه آموزش‌های نظری مردم را نسبت به خطرات پیش رو آگاه می‌کند..

پناهنده ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با شورا‌ها و دهیاری‌های روستا‌های هدف، زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی حضور و توزیع کتابچه‌های آموزشی مخاطرات رانندگی با این وسیله نقلیه فراهم شده است که این طرح در مناطق هدف ادامه خواهد داشت.

مدیرکل راهداری استان همدان با تأکید بر اینکه این اقدام در قالب طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت در نقاط مختلف و با هدف کاهش تصادفات و پیشگیری از آسیب به موتورسواران انجام می‌شود، یادآور شد: عدم استفاده از کلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجربه فوت شده و گاهی اوقات درمان آن هزینه‌های بسیار زیادی را برای خانواده‌ها به همراه دارد که فرهنگ‌سازی رانندگی ایمن و توزیع کلاه ایمنی، همچنین استفاده از آن می‌تواند از صدمات و خسارت تا حد زیادی جلوگیری کند.

فرجی، کارشناس راهنمایی و رانندگی استان همدان هم در این مراسم با بیان اینکه کلاه ایمنی ۸۰ درصد از ضربات سر را در بحث صدمات مغزی کاهش می‌دهد و باید جانب احتیاط در این زمینه رعایت شود، تأکید کرد: راکبان موتورسیکلت لازم است حق تقدم هنگام ورود از محور‌های فرعی به اصلی را رعایت کنند و همچنین در محور‌های روستایی با سرعت مجاز حرکت کرده و از حرکات مارپیچ خودداری کنند تا شاهد هیچگونه صدمات و تلفاتی در زمینه حوادث جاده‌ای نباشیم.

انتهای پیام/ د 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر