کد خبر: ۷۲۲۰۰۷۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
کد خبر : ۷۲۲۰۰۷۴
گروه : همدان » همدان

رئیس دادگستری همدان ازراه اندازی ستاد "تالیف قلوب" در دادگستری همدان خبر داد.

تشکیل ستاد محمدرضا عدالتخواه عصر در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، با اشاره به اینکه این اقدام در ابتدا از زندان همدان آغاز شد افزود: این ستاد با مسئولیت معاون قضایی، رئیس کل دادگستری و در امور شورای حل اختلاف رسیدگی می‌شود.
او هدف از ایجاد این ستاد را کمک به زندانیانی که مرتکب قتل غیر عمد و محکوم به اعدام شده اند بیان کرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان احادیث و روایاتی از ائمه معصومین (ع)، اصلاح ذات البین را از امور مهم مسلمانان برشمرد و اظهار داشت: باید در فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، امر به معارف و خوبی‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد با توجه به اینکه ایجاد صلح و سازش در اختلاف مردم خود یک معروف الهی است.

او ادامه داد: ستاد تألیف قلوب با مسئولیت معاونت قضایی رئیس کل دادگستری همدان و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان زمینه ایجاد و توسعه صلح و سازش را در بین مردم افزایش و ضمن احیای فرهنگ عفو و گذشت در جامعه با استفاده از ظرفیت روحانیون، ائمه جماعت و نمازگزاران معتمد مساجد که به عنوان کمیته‌های معین ستاد فعالیت خواهند کرد موجبات حل اختلاف را فراهم خواهد کرد.

عدالتخواه افزود: وکلا و مشاوران حقوقی نیز در ارائه آموزش‌‎های عمومی به نمازگزاران مساجد، ارائه خدمت خواهند کرد.

رئیس دادگستری استان همدان با بیان اینکه خداوند قصاص را حیات و حق می‌داند گفت:، اما خداوند همزمان توصیه به گذشت کرده است و اولیای دم اگر تمایل دارند، رضایت بدهند وگرنه اجباری در کار نیست.

عدالتخواه با بیان اینکه خانواده‌های متهمان به قتل رادعوت میکنیم تا با مشاوره‌های لازم اعلام گذشت و رضایت کنند ادامه داد: در غیر اینصورت برابر حق قصاص شما ما آماده اجرای حکم هستیم.

این مقام قضایی ابراز داشت: از همان ابتدای قبول مسئولیت دادگستری همدان در نظر داشتم علاوه بر هدف مبارزه با اشرار استفاده از روحیه بخشش مردم همدان برای کاهش قصاص‌ها یکی از الویت کاری در دادگستری همدان قرار دهم که این موضوع را ابتدا از زندان آغاز کردم.

عدالتخواه تاکید کرد: قصاص حق است، اما تا امروز موفق شدیم و خانواده‌های مقتولین با این روحیه گذشت کرده اند.
انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر