کد خبر: ۷۲۲۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
کد خبر : ۷۲۲۰۲۶۸
قهرمانی هندبال آسیا؛

تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در مهم‌ترین دیدار امشب قهرمانی هندبال آسیا به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی در حساس‌ترین و مهم‌ترین بازی امشب از سری رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به مصاف یکدیگر رفتند، هندبالیست‌های ایران در حالی پا  به این رقابت گذاشتند که در مجموع ۴ دیدار انجام شده شان در دور اول و دوم این رقابت‌ها آمار ۲ برد و ۲ باخت را ثبت کرده بوند و اگر می‌توانستند برنده این بازی باشند هم به نیمه نهایی قهرمانی آسیا صعود می‌کردند و هم برای دومین مرتبه در تاریخ سهیمه رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب می‌کردند.  

تیم ملی هندبال کره جنوبی هم در حالی به میدان آمد که در ۵ بازی گذشته اش آمار ۳ برد و یک باخت ثبت کرده بود و اگر آن‌ها هم می‌توانستند برنده این دیدار باشند برای سیزهمین مرتبه سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهانی را کسب می‌کردند و  به نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌رسیدند.

چشم بادامی‌ها چندی پیش موفق شدند به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا برسند و سهمیه حضور در مسابقات پلی آف را کسب کنند، آن‌ها در همان مسابقات هم با تیم ملی کشورمان بازی کرده بود و با نتیجه ۲۵ - ۲۴ شکست خورده بودند، کره‌ای ها، اما تیم دست پا بسته‌ای نبودند و با تیمی جوان و سرعتی به این مسابقات پا گذاشتند، آن‌ها پر افتخار‌ترین تیم قاره کهن هستند و ۷  حضوردر المپیک و مدال نقره آن، ۱۲ دوره حضور در مسابقات قهرمانی جهان، ۷ مدال طلای بازی‌های آسیایی  و ۹ مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا را در اختیار دارند.

تیم ملی هندبال ایران - کره جنوبی / گزارش لحظه به لحظه

نیمه اول / ایران ۱۴ - کره جنوبی ۱۱

بازی برای تیم ملی کشورمان با ترکیب مجتبی حیدر پور الله کرم استکی سعید حیدری راد پریا نوروزی نژاد آغاز شد. نخستین حمله در این مسابقه توسط چشم بادامی‌ها انجام شد حمله‌ای که البته برای آن‌ها سودی نداشت و توپ آن‌ها از کنار دروازه ایران به بیرون رفت. در ادامه کار بازیکنان تیم ملی کشورمان حمله را ترتیب دادند و موقعیت جدی را به دروازه کره جنوبی ایجاد کردند البته شوت الله کرم استکی در ادامه با اختلاف کمی از کنار دروازه کره جنوبی به بیرون است پس از آن هم بازی دوباره در اختیار بازیکنان کره جنوبی بود آن‌ها در حمله دفعه دوم شان هم نتوانستند برگزار شد تیم ملی ایران در ادامه کار ضربه دیگری را به سمت دروازه کره جنوبی شلیک کرد که این بار تیر دروازه مانع گلزنی شد.

سومین حمله کره جنوبی به روی دروازه ایران، اما برای این تیم نخستین گل بازی را در پی داشت در ادامه توپ‌های نوروزی نژاد و ضربه خوب الله کرم استکی بازی را برابر کرد.

یک اشتباه از تیم ملی کشورمان برای کره جنوبی گل دوم را در پی داشت تا نتیجه ۲ بر یک به سود این تیم تا دقیقه ۵ بازی باشد.

این برتری کره‌ای‌ها، اما در طول بازی ادامه دار نبود و باز هم این ملی‌پوشان کشورمان بودند که توانستند حملات خوبی را به روی دروازه حریف انجام دهند حمله‌ای که برای تیم ملی ایران گل تساوی و در ادامه گل سوم را در پی داشت.

مجتبی حیدرپور ستاره تیم ملی کشورمان در این دقایق بود توانست دو مرتبه پیاپی دیگر هم دروازه کره جنوبی را باز کند این در حالی بود که کره‌ای تنها توانست یکی از گل‌های که خورده بودند را جبران کنند تا بازی در دقیقه دهم این مسابقه با نتیجه ۵ بر ۳ به سود تیم ملی هندبال کشورمان باشد.

سید علیرضا موسوی ملی‌پوش کشورمان که به دلیل مصدومیت صحبت‌هایی از غیبت احتمالی اش در این دیدار حساس بود هم خوش درخشید و با چند حمله سریع و فرار رو به جلو موقعیت‌های بهتری را ساختند که البته در دو مرتبه توپ به تیر دروازه کره‌جنوبی برخورد کرد.

ملی پوشان هندبال کشورمان در ادامه هم چند حمله دیگر به سمت دروازه تیم هندبال کره جنوبی انجام دادند. چشم بادامی‌ها که از هندبالیست‌های ایرانی عقب افتاده بودند هم ضربات خوبی را به سمت دروازه ایران می‌زدند البته درخشش سعید حیدری راد در درون دروازه ایران مانع گلزنی آن‌ها می‌شد بازی تا دقیقه سیزدهم با نتیجه ۵ بر ۴ به سود تیم ملی کشورمان دنبال می‌شد.

سید علیرضا موسوی در ادامه کار موفق شد ششمین گل ایران را هم به ثمر برساند تا اختلاف دو تیم دوباره بیشتر شود و پس از آن حمله کره ای‌ها باز هم با درخشش سعید حیدری راد تبدیل به گل نشد تا بازی همچنان تا دقیقه پانزدهم به سود تیم ملی ایران باشد.

در ادامه کار تیم ملی کره جنوبی به دلیل خطای یکی از بازیکنانش با یک یار کمتر کار را دنبال کرد و مهاجم این تیم دو دقیقه تعلیق شد همین زمان برای ملی‌پوشان ایرانی خوب بود تا یک گل دیگر به ثمر برسانند، اما این اتفاق رخ نداد تا توپ در اختیار چشم بادامی‌ها قرار بگیرد حمله کره ای ها این بار در ادامه یک گل برای این تیم در پی داشت تا فاصله دو تیم به حداقل برسد و پس از آن پوریا نوروزی نژاد به دلیل خطا روی یکی از بازیکنان کره جنوبی با دو دقیقه تعلیق روبرو شد.

یونس آثاری در این زمان چند حمله به سمت دروازه کره‌جنوبی داشت که البته با واکنش خوب مدافعان این تیم و دروازه‌بان این تیم همراه شد در ادامه سید علیرضا موسوی موفق شد یک بار دیگر برای تیم ملی کشورمان به ثمر برساند.

پس از بازگشت بازیکن کره به درون زمین این تیم حمله پر قدرت دیگری را تدارک داد که البته توپ نتوانست به گل تبدیل شود و در ادامه حمله ایران شکل گرفت و تیم ملی کشورمان به یک ضربه پنالتی دست یافت پنالتی که توسط میلاد مسائلی به گل تبدیل شد تا نتیجه بازی در دقیقه بیستم ۸ بر ۵ به سود تیم ملی ایران شود.

بازی در ادامه کار، اما به سود چشم بادامی‌ها دنبال شد و آن‌ها توانستند دو گل پیاپی به ثمر برسانند و اختلاف را کمتر کنند. پس از آن تیم ملی هندبال کشورمان به یک گل دیگر هم دست یافت، اما تعلیق یکی از بازیکنان ایرانی کار را برای شاگردان حبیبی در ادامه راه سخت‌تر کرد کره ای‌ها که با برنامه پیش می‌آمدند در ادامه توانستند دو گل دیگر هم به ثمر برسانند و نتیجه بازی را مساوی کنند.

بازی در ادامه کار بسیار حساس در دنبال شد و تیم ملی کشورمان یک بازیکن تعلیق‌ای دیگر هم داد تا با نفری کمتر مقابل کره ای‌ها قرار بگیرد، اما با این حال تیم ملی کشورمان بود که گل دهم را به ثمر رساند و سرمربی کره در همین زمان درخواست وقت استراحت فنی داشت.

پس از این زمان بازیکنان تیم ملی ایران توانستند به گل یازدهم دست یابند این روند، اما خیلی ادامه دار نبود و این بار چشم بادامی‌ها بودند که توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند پس از آن دفاع مستحکم ایران و البته درخشش مجتبی حیدر پور و سعید حیدری راد در ادامه برای تیم ملی کشورمان سه گل پیاپی را در پی داشت تا تیم ملی ایران در پایان نیمه نخست با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ برنده این مصاف حساس باشد.

نیمه دوم/

نیمه دوم با گلزنی تیم ملی هندبال کره جنوبی آغاز شد آن‌ها حمله خوبی را به سمت دروازه ایران ترتیب دادند و توانستند فاصله را کمتر کنند بازی در ادامه، اما شاهد یک بازیکن تعلیق‌ای دیگر برای تیم ملی هندبال کشورمان بود.

پس از آن حملات سریع و برق آسای ملی‌پوشان کشورمان باعث شد تا تیم ملی ایران دو گل دیگر به ثمر برساند و فاصله اش با کره جنوبی را بیشتر کند.

کره ای‌ها زمانی که نتیجه بازی ۱۶۱۳ به نفع ایران بود حمله را ترتیب دادند که با واکنش عالی سعید حیدری راد توپ آن‌ها تبدیل به گل نشد تا در دقیقه پنجم این بازی این تیم ملی ایران باشد تا با ۳ امتیاز یعنی نتیجه ۱۶-۱۳ از حریف پیش باشد.

بازی در ادامه برای تیم ملی کشورمان خوب دنبال نشد و کره ای‌ها موفق شدن گل چهاردهم را به ثمر برسانند پس از آن روی یک حمله سریع ایران گل هفدهم را به ثمر رساند، اما در ادامه اشتباهات الله کرم استکی و یونس آثاری در خط حمله ایران و همچنین دفاع از هم گسیخته در لحظاتی از این بازی کار را به سود کره‌ای‌ها کرد و آن‌ها توانستند در کمتر از چند دقیقه فاصله سه گل را از میان ببرند و نتیجه را برابر کنند.

البته در این دقایق تیم ملی کشورمان خوش شانس هم بود به دلیل آنکه دو حمله کوره‌ها با ضربات محکمی همراه شد که هر دو به زیر طاق دروازه برخورد کرد و سپس به بیرون از زمین رفت و در غیر این صورت تیم ملی کشورمان در دقیقه دهم نیمه دوم خطا از حریف قدرتمندش عقب هم می‌افتاد.

کار در ادامه، اما کمی آسان‌تر برای تیم ملی هندبال کشورمان دنبال شد هندبالیست‌های ایرانی موفق شدند گل هجدهم را به ثمر برسانند تا دوباره از حریف شان پیش بیفتند. در ادامه هم الله کرم استکی کتاب دقیقه نتوانسته بود گلی برای هندبال ایران در این بازی به ثمر برساند هم دستش به گلزنی باز شد تا نتیجه ۱۹- ۱۷ به سود تیم ملی شود.

پس از این تیم ملی کره روی حمله سریع موفق شد گل هجدهم را به ثمر برساند تا دوباره اختلاف به حداقل برسد حمله سریع بازیکنان ایران این بار گلی در پی نداشت و در ادامه هم حمله هکر‌ها با عملکرد و واکنش فوق‌العاده سعید حیدری راد مهار شد تا در دقیقه ۱۵ نیمه دوم نتیجه ۱۹ بر ۱۸ به سود تیم ملی کشورمان دنبال شود.

تیم ملی هندبال کشورمان در ادامه موفق شد یک گل دیگر هم به ثمر برساند، اما پس از آن دوباره کره یکی از گل‌ها را جبران کرد و در همین زمان سرمربی تیم ملی هندبال و کره جنوبی درخواست وقت استراحت فنی داشت.

پس از آن تیم ملی که موفق شد گل برابری را به ثمر برساند و نتیجه  ۲۰ -۲۰ برابر شود. در ادامه افشین صادقی ملی‌پوش هندبال کشورمان نمایش و عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توانست روی دو حمله سریع برای کشور ما گلزنی کند البته یکی از این گل‌ها روی توپ ربایی عالی الله کرم استکی اتفاق افتاد و با این احتساب تیم ملی کشورمان تا دقیقه بیستمین مسابقه با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ از چشم بادامی‌ها پیش بود.

متاسفانه بازی در لحظات پایانی کاملا به سود کره جنوبی در جریان بود و اگر درخشش سعید حیدری راد جدید دقایقی از این مسابقه نبود شاید تیم ملی کشورمان حالا با اختلاف ۵ گل از حریف قدرتمندش عقب بود.

حملات زهرایی این کره ای‌ها در ادامه به آن‌ها کمک کرد تا آن‌ها دو گل به ثمر برساند و نتیجه را در امتیاز ۲۲ برابر کنند.

دفاع کره ای‌ها هم در این لحظات تغییر شکل داده بود و آن‌ها بسیار بهتر عمل می‌کردند و اجازه شوت‌زنی و خلق موقعیت و بازیکنان به تیم ملی ایران نمی‌دادند و همچنین دروازه‌بان آن‌ها هم به خوبی واکنش نشان می‌داد و همین باعث شد تا در دقیقه ۲۵ مسابقه نتیجه در امتیاز ۲۲ برابر باشد.

این بازی در نهایت با تساوی ۲۴ - ۲۴ به پایان رسید تا ملی پوشان از صعود به رقابت های جهانی ناکام بمانند.


بیشتر بخوانید:

حبیبی: بازی‌های فشرده، باعث مصدومیت بازیکنان تیم ملی هندبال شد

موسوی: دوست دارم برابر تیم ملی هندبال کره جنوبی بازی کنم

رضایی: استکی در دیدار مقابل تیم ملی هندبال کره جنوبی می‌تواند به ما کمک کند


انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
با اون سلام نظاامیشون
خیرخواه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تیمی که نتواند یک دقیقه توپ را نگه داره /بهتره بیش از این اعصاب ها راخراب نکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
واقعا متاسفم خیلی حیف شد این نسل این بازیکنان به نظرم در دقایقی از بازی بازیکنان تیم بی هدف بودند و برنامه ای نداشتند و درخشش سعید حیدری راد عالی بود به نظرم مربی ایرانی برای این تیم جواب نمیده ما ده بازیکن لژیونر در اروپا داریم و متاسفانه باخت بدی داریم به تیمی که بدون لژیونر و ترکیبی جوان به این بازیها آمده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
حیف شد.
رضا‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تیم‌ کره‌ از‌ هنرشون‌ کار‌ گرفتن.و‌تیم‌ ایران‌ نشان‌دادن‌ چشم‌و‌ابرو!!ب‌نظرشما‌ کدوم‌ تیم‌ برنده‌بود؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
ای دریغ، باز هم نشد.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر