کد خبر: ۷۲۲۰۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
کد خبر : ۷۲۲۰۳۶۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌های استان به سطح ۳۰۰ هکتار را از جمله افق‌های بلند مدت این سازمان است .

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،نوربخش حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌های استان به سطح ۳۰۰ هکتار را از جمله افق‌های بلند مدت این سازمان است و قطعا قادر خواهیم بود با کمک استاندار و دستگاه‌های مرتبط و استفاده از توان کارشناسان استان این مهم را محقق کنیم.

او افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌های استان به سطح ۳۰۰ هکتار را از جمله افق‌های بلند مدت این سازمان برشمرد و گفت : قطعا قادر خواهیم بود با کمک استاندار و دستگاه‌های مرتبط و استفاده از توان کارشناسان استان این مهم را محقق نمائیمکنیم

حاتمی با اشاره به وضعیت گلخانه‌های استان کرمانشاه گفت: سطح زیر کشت گلخانه‌های استان تا ابتدای سال ۹۸ حدود ۲۸ هکتار گلخانه فعال بود که با تلاش و پشتکار مدیران سازمان و حمایت‌های مدیران سایر ادارات مرتبط موفق شده ایم این سطح را به حدود ۵۰ هکتار برسانیم.

او با اشاره به محدودیت‌های ایجاد گلخانه‌ها به تشریح برنامه ۳ ساله سازمان اشاره کرد و گفت: طی این برنامه ۳ ساله که پهنه محور است و واقعیت‌ها در آن لحاظ شده سعی خواهیم کرد جایگاه استان را در بخش‌های مختلف به‌ویژه در بحث گلخانه‌ها ارتقاء دهیم.

 زارعی مدیر باغبانی سازمان به ارائه گزارش ستاد گلخانه‌های استان پرداخت. مدیر باغبانی سازمان جمع واحد‌های گلخانه‌ای استان را ۷۲ مورد ذکر کرد و گفت: ظرف سال جاری ۳.۷۷ هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه شده است.

او تعداد مجوز‌های صادر شده مجتمع‌های گلخانه‌ای استان را ۱۶ مورد با سطح زیر کشت ۹۹۷ هکتار اعلام کرد و گفت: با حذف استعلامات زائد انتظار می‌روود شاهد افزایش این سطوح در سطح استان باشیم.

زارعی آنگاه به مشکلات ایجاد گلخانه و محدودیت‌های ایجاد شده توسط سیستم بانک کشاورزی همچون الزام به طرح نویسی مجدد، تائید پیش فاکتور‌ها توسط بخش دولتی، مشکل اراضی قولنامه ای، عدم تناسب مبانی محاسباتی بانک در سال ۹۸، مطالبه مجوز تبصره ۴، اخذ استعلام از ادارات راه و ترابری و محیط زیست و اشاره کرد و افزود؛ با حل این مشکلات قطعا شرایط برای استقبال سرمایه‌گذاران مهیا خواهد شد.

 رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با اشاره برنامه‌های تکلیفی استان برای توسعه گلخانه‌ها گفت: همه دستگاه‌های مرتبط و بانک باید تلاش کنند تا در راستای یک کار گروهی این امر مهم را عملیاتی کنند.

علیمردانی مدیر بانک کشاورزی استان کرمانشاه به تشریح رفع محدودیت‌های اشاره شده توسط مدیر باغبانی سازمان پرداخت و گفت: تلاش خواهیم کرد تا در راستای عمل به وظایف محدودیت‌ها را کاهش دهیم.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر