کد خبر: ۷۲۲۰۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
کد خبر : ۷۲۲۰۹۲۷

جزئیات کامل از عیدی افزایش حقوق کارگران در سال ۹۹ و هر آنچه در مورد عیدی و حقوق کارگران بن کارگان و حق مسکن و ... در سال ۹۹ باید بدانید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  با نزدیک شدن به پایان سال و رسیدن عید نوروز، همه کارمندان بی‌صبرانه منتظر هستند ببینند حقوق کارگران و کارمندان در سال جدید چقدر افزایش پیدا خواهد کرد تا بر مبنای آن برای زندگی خود در سال جدید برنامه ریزی کنند. به همین دلیل می خواهیم در ادامه بررسی کنیم عیدی کارگران در سال ۹۹ چقدر است؟

حقوق کارگران در شورای عالی کار که از نمایندگان کارگری، نمایندگان کارفرمایی و نمایندگان وزارت کار تشکیل شده است تعیین می شود.

بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، شورای عالی کار موظف است هر سال میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای موجود تعیین کند.

تعیین حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورم اعلام شده از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

کارگران در سال ۹۹ چقدر عیدی و پاداش دریافت می‌کنند؟

میزان عیدی و حقوق کارگران در سال ۹۹

حداقل مزد کارگران باید بدون توجه به مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی‌های کار محول شده تعیین شود و مقدار آن به میزانی برآورد شود که فرد بتواند زندگی یک خانواده با جمعیت متوسط را تامین کند.

علیرضا حیدری عضو شورای عالی کار در مورد دستمزد و ماده ۴۱ قانون کار تصریح می کند: مصوبات شورای عالی کار نمی تواند خارج از ماده ۴۱ باشد و هر توصیه‌ای که از بیرون شورای عالی کار در خصوص ماده ۴۱ مطرح شود، فقط در حد یک استماع تلقی می شود.

وی می گوید: من معتقدم مذاکرات مزدی در سطوح مختلف باید در شورای عالی کار و با محوریت ماده ۴۱ و بندهای ۱ و ۲ آن که سال هاست مسیر مذاکرات مزدی ما بوده، دنبال شود.

اعضای شورای عالی کار در ابتدای سال میزان تورم سالیانه کشور را رصد می‌کند و بعد از تعیین رقم سبد معشیت خانوار، حقوق کارگران را برای سال آینده تعیین می‌کند. معیشت خانوار بر اساس میزان تورم خوردنی ها و آشامیدنی ها تعیین می شود.

فرامرز توفیقی نماینده کانون عالی شوراهای اسلامی در کمیته دستمزد گفت: باید عوامل موثر در سبد معیشت خانواده‌ها بررسی شود تا بتوان میزان حقوق کارگران را تعیین کرد. واقعیت این است که دیگر نمی‌توان معیشت خانواده‌ها را از روی خوردنی ها و آشامیدنی ها تعیین کرد. در حال حاضر علاوه بر تورم عجیبی که در بخش مواد غذایی داریم، با تورم عجیب تری در حوزه حمل و نقل روبرو هستیم که این موارد هم باید در هنگام تعیین میزان حقوق کارگران در سال ۹۹ بررسی شوند.

کارگران در سال ۹۹ چقدر عیدی و پاداش دریافت می‌کنند؟

توفیقی ادامه داد: دیگر نمی توانیم مانند سال های قبل فقط تاثیر سبد مواد غذایی را در معیشت خانواده‌ها بسنجیم و بعد از یک محاسبه ساده میزان حقوق کارگران را تعیین کنیم.

همچنین گفت: در حال حاضر با تورم ۵۰ درصدی در حوزه خوراکی ها، تورم ۴۲ درصدی در حمل و نقل، تورم ۱۵۰ درصدی در حوزه مسکن، تورم ۱۸ درصدی در ارتباطات و تورم ۳۸ درصدی در حوزه بهداشت و درمان مواجهیم که تمام این موارد در هنگام تعیین میزان حقوق کارگران و تاثیر آن ها در معیشت خانواده ها در نظر گرفته خواهد شد.

نماینده کانون عالی شوراهای اسلامی در کمیته دستمزد گفت: اگر فقط تاثیر تورم سبد خوراکی ها در معیشت خانواده‌ها را بررسی کنیم، مانند سال های گذشته در پایان سال قیمت گوشت، مرغ و برنج و پایین آورده و بعد از یک جمع و تفریق ساده، نتیجه آن یک تورم پایین می شود و در واقع بر سر اعداد و ارقام کلاه گذاشتیم.

وی تاکید کرد: حداقل حقوق بر اساس سبد معیشت واقعی تعیین نشده و بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار به درستی اجرا نمی شود. اما لازم است یک بار میزان واقعی سبد معیشت را اعلام کنیم.

سال ۹۷ میزان سبد معیشت برای یک خانواده سه نفری برای حداقل زندگی ۲میلیون و ۶۶۹ هزار و ۸۰۰ تومان و سال ۹۸ تا حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده بود.

سال گذشته بعد از تعیین سبد معیشت خانواده، اعضای شورای عالی کار به این نتیجه رسیدند که حقوق کارگران ۳۶ و نیم درصد یعنی معادل ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کند که با این افزایش حقوق پایه حقوق کارگران در سال ۹۸ به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید.

جمع دریافتی حداقل حقوق افراد مجرد با احتساب بن کارگری، سنوات و حق مسکن ۴۷ درصد افزایش داشت که در واقع مبلغ ۱میلیون و ۸۶۸ هزار تومان برآورد شد.

کارگران در سال ۹۹ چقدر عیدی و پاداش دریافت می‌کنند؟

میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۹۹

دولت در بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت را اعلام کرده است. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته احتمال کاهش تورم در روزهای پایانی سال رونق تولید وجود دارد و به همین علت بر مبنای میزان تورم درباره افزایش حقوق تصمیم گیری خواهد شد.

امسال قیمت ها نوسانات زیادی داشته و با توجه به افزایش زیاد تورم، اعضای شورای عالی کار باید میزان سبد معیشت خانواده و افزایش حقوق کارگران را به‌گونه‌ای تعیین کنند که خانواده‌ها بتوانند از پس حداقل نیازهای خانواده خود بر بیایند.

البته تاکنون سه جلسه برای تعیین رقم هزینه سبد معیشت خانوار تشکیل شده است اما به خاطر وجود اختلاف میان گروه کارگری و کارفرمایی، این جلسات بی نتیجه مانده اند.

میزان عیدی کارگران در سال ۹۹

با نزدیک شدن به پایان سال، یکی دیگر از دغدغه‌های کارگران میزان و زمان پرداخت عیدی است.

فرامرز توفیقی درباره زمان و میزان پرداخت عیدی کارگران گفت: عیدی کارگران باید بر اساس قانون و مانند سال های گذشته به کارگران پرداخت شود.

کارگران در سال ۹۹ چقدر عیدی و پاداش دریافت می‌کنند؟

وی ادامه داد: عیدی کارگران دو برابر حداقل دستمزد است. به شرطی که از سه برابر حقوق کارگران بیشتر نشود.

نماینده کانون عالی شوراهای اسلامی گفت: زمان پرداخت عیدی به تصمیم کارفرما بستگی دارد و ممکن است بخشی از عیدی در بهمن ماه و بخشی از آن در اسفند ماه پرداخت شود.

بر اساس قانون کار، همه کارگاه های مشمول قانون کار باید در پایان هر سال به هر یک از کارگران خود معادل ۶۰ روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.

پس با توجه به این که حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران با تصویب شورای عالی کار یک میلیون و ۵۱۶ هزار ۸۸۲ تومان در نظر گرفته شده است، بنابراین عیدی کارگران حداقلی بگیر باید ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان باشد.

از طرفی میزان دریافت عیدی افرادی که حقوق پایه آن ها به خاطر سابقه کار و تجربه، بیشتر از حداقل دستمزد است، باید معادل دو برابر پایه حقوق پرداخت شود. برای مثال اگر حقوق پایه بیمه شده ای ۲ میلیون تومان باشد، میزان عیدی پرداختی به او چهار میلیون تومان است.

البته همانطور که گفته شد، قانون کار برای پرداخت عیدی سقفی در نظر گرفته است. با این حساب میزان عیدی هر کارگر نباید از سه برابر حداقل دستمزد مصوب یعنی یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان بیشتر شود. بر این اساس، حداقل عیدی کارگران در پایان سال ۹۸ معادل ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان و حداکثر عیدی هم باید معادل ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۴۷ تومان باشد.

منبع: آنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۰
در انتظار بررسی: ۰
وای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
چرا نمایندگی مجلس حقوق نجومی مادام امر برای خودشون و تصویب کردن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
چرا پولدارها پولدارت بشوند و حقوق و مزایاشون به جا..
نوبت کارگر که میشه دستشون میلرزه که بخوان حقشون ر درست محاسبه کنن و بهشون بدن!؟.15 درصد چی رو جبران میکنه؟
افزایش حقوق پارسال هم اعمال نشد!!
هر سال دریغ از پارسال!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دراتحادیه های صنفی که زیر مجموعه اتاق اصناف هستند ازنظرحقوق و مزایا جنایتی وحشتناک در حق پرسنل انجام میشود و کسی هم رسیدگی نمیکند،این در حالیست که اتاق اصناف تهران ازهردریافتی اتحادیه20درصد دریافت میکند و آنها را خوب حیف و میل میکند ..ظلم به کارکنان اتحادیه های صنفی بسیار زیاد هست حرف هم بزنی با یک دسیه چنان کله پایت میکنند که زن و بچه خودتم ازت فرار کنند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سلام به اون آقایانی که ساعت ها برای افزایش حقوق سال بعد تاپاسی از صبح جلسه میگیرند من تحت پوشش هستم امسال %20 به مستمری ما اضافه کردند از 60 به 72 هزارنومان رسید 5ماه آنرا ندادند ولی در عرض سال بدون هیچگونه جلسه دومرتبه حق بیمه را افزایش دادند مدارک آن هست علی برکت الله.
جاسم داغری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
از آبان ماه تا آخر سال صحبت عیدی می کنید آخرش پولی که داده میشه خرج 1/6 روز را نداره چون نمی دانیم چه بالایی سر ما فرود خواهد آمد تا آخر سال.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
چراعیدی وحقوق دولتمردان رااعلام نمی کنید!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
این مقدارعیدی وپاداش چه فایده ایی داره!! ؟؟ کارگرو کارمند بیچاره، باید ازحقوق خود روی عیدی بگذارند وجوابگوی گرانی ها باشند که بازجوابگو نیست!!؟؟؟ به جای اضافه کردن حقوق ومزایا، جلو گرانی ها رابگیرید، هرچه مردم دراین زمینه می گویند، گوش شنوایی وجود نداره!!؟؟ ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
اولا بکاربردن کلمه کارگر در بیمه تامین اجتماعی اصلا مناسب نیست از کلماتی مانند پرسنل، بیمه شده، استفاده شود

ثانیا کارفرمایان نامحترم حقوق ماهیانه را نیز پرداخت نمیکنند
فیلسوف دنیا پرست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کارفرما اگه بخواد میده اگه نخواد هم نمیده قانون کار مشکل داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
ما نیروهای قراردادی وزارت بهداشت
موقع مزایا کارگرهستیم (عنوان حکم کارگزینی مشاغل کارگری)
موقع پرداخت عیدی میشیم کارمند

در ضمن چرا نیروهای قراردادی وزارت آموزش پرورش سریع از مجلس ، شورای نگهبان و... همه جا تایید تبدیل وضع میگیرن ولی به وزارت بهداشت که میرسه هیچ کس به ما اهمیت نمیده
هر چند سال تو مجلس بهش پرداخته میشه و شورای نگهبان ردش میکنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
چرا ی بار ام شده در مورد کار کارگران فضای سبز صحبت نمیکنید نه حقوقی 6ماه کار،عیدی ام پیمانکاران میخورن نمیدن
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
سلام ،

من با اینکه بگویند پاداش آخر سال برابر یک یا دو حقوق باشد مخالف هستم ،


اولا ، چون هیچ دلیل عقلی و احساسی و منطقی و شرعی ندارد ، دو از کجا آمده ؟
ثانیا ، شاید کارگاه با کارگاه فرق بکند و یک کارگاه همین که بتواند حقوق دوازده ماه را تسویه کند هنر کرده باشد ،


من می گویم پاداش توافق کارگر و کارفرما و نشانی از ادامه همکاری باشد ،
چیزی مثل پیش پرداخت برای حضور کارگر سر کار برای سال بعد ،

حال اگر نشد توافق کرد ، باشد همان منوال و روال عادی که تا به حال بوده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
معلومه کارفرمایی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
قانون شرع میگه وقتی شمای کارفرما از قبل زحمات کارگر میلیاردها سود میبرید باید رضایت قلبی و قانونی کارگر رو فراهم کنید .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اقای رییس به اندازه کافی حق کارگرا خورده میشه تومملکت شما خواهشا اتیش بیار نباش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
سلام. برای ما بدبخت و بیچاره ها و کارگران و بازنشسته ها سقف دارد اما برای دیگران(مسؤلین) برج وجود دارد
بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کسانی که بیمه بیکاری هستند ایـــــاعیدی تعلق میگیرد .؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
دست تمام کارگر های زحمت کش به عنوان یک هم وطن می بوسم.و برای شما آرزوی سلامتی دارم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
در ضمن کارگر در همه ی دوران قشر آسیب پذیر بوده وهست وخواهد بود چون نون خیلی ها چه سیاسیون چه سرمایه دارها چه بازیگران آدم خوبا همه در گرو همین قشر هستش...پس بسوزیم و زنده بمونیم تا اینا خوش باشن
کارکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کم حقوق میدهید زیاد تگرار میکنید لطفا برعکس کنید برنامه وبودجه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کارگران زحمت کش در عرض یکسال دو سه میلیون عیدی خواهند گرفت الان یک ماهه تو رسانه ها بوق و کرنا میزنند . ولی کسانیکه میلیونها پاداش و عیدی میگیرن صداشون در نمیاید . حالا چون میزان تورم در حقوق کارگران (حالا بگفته ی مسئولین ) دخالت داره از دو سه ماه مونده به پایان سال هی در اخبارها میگن که تورم داره پایین میاد . این عادت و شیوه ی هر سالشونه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
لعنت بر قوم ظالمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
ببخشید عیدی آموزشیاران نهضت که نظافتچی مدارس هستند چقدرهست ؟که نه جز کارگران محسوب میشوند نه کارمندان سمتی که من درآوردی آموزش وپرورش از دوران وزارت حاجی بابایی بوجود آمده و متعلق به آموزشیارانی هست که در این دنیا کسی به نام پارتی ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کارگر مند!
گارگر مند عنوان نیرهای قرارداد مدت موقت نفت می باشند که در طول سال کارگرند ولی وقت گرفتن عیدی کارمند .
راستی چه کسی این ظلم بزرگ را رواداشته .
نه مرغند نه شتر مرغ. نه مزایای کارمندان رادارند نه عیدی کارگران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
دقیقا کارگران راه آهن نیز اینگونه هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
بازنشسته تامین اجتماعی ام موقع عیدی کارمند میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
و همچنین نیروهای قراردادی وزرات بهداشت
لعنت بر نجومی بگیر ظالم
لعنت بر مسئول شکم سیر
سالار ایل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
آفرین.شما خیلی خوبید
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کارگرایی که تحت نطر کارفرما هستن کی بهشون نظارت میکنه؟؟ همسر من الان سه ماهه حقوق نگرفته .چند سال هم هست که عیدی نمیگیریم .مگه ما ادم نیستیم چجوری تو این گرونی زندگی کنیم؟ هیچوقت نطرات منو چاپ نمیکنی پس برا چی نظرخواهی میزاری اصلا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
اداره کار شکایت کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کارش از دست میده اگه شکایت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
هیچ نظاربی نیست در کارخانه گاشی فیروزه مشهد عیدی سال قبل را هنوز پرداخت نکردند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
دولت حقوق کارمندان رو بین سال افزایش میده و آخر سال هم همچنین ، چرا؟
۱.کار سنگین و استرس زا
۲.ساعت کاری بالا
۳.نخبگی کارمندان (به جز ارگانهای خاص)
۴.آسیب های روحی و جسمی
۵.کار مفید

مطمئنأ هیچ کدوم از موارد بالا بین اکثر کارمندان وجود ندارد و هیچ کارمندی بعد از دیدن شرایط کارگران حتی در سطوح مدیریتی آن ، حاضر به کار نیست.

پس نتیجه میگیریم حداقل حقوق کارگران میبایست از کارمندان بیشتر باشد.
در ضمن تقویت جامعه کارگری موجب کاهش وابستگی و بی نتیجه بودن تحریمهاست.
پاسخ ها
پیمان اشراقی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
تا حالا شده سر و کارت به جای آهن که می زنی تو سرش صداش در نمی آید با دانش آموزی باشد که صد تا بابا ننه دارد ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
شما اگه با همچین مشکلاتی مواجه میشید با جابجایی و کار کمتر میتونی ازش فرار کنی ولی کارگران قدرت انتخاب ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
چرا کتاب جز سبد خانوار به حساب نمیاد؟ همین شده که سرانه مطالعه کشور این قدر کمه؛ واقعا جای تاسف داره
پاسخ ها
محمد
| United States |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
برو آقا دلت خوشه ها!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
چرا عیدی بازنشسته های تامین اجتماعی و اعلام نمی کنین ۱ تومن نکنه میخاین مث پارسال واریز کنن
جواد تبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
حداقل حقوق کارگران درشهرهایی مثل تبریز باید 4 میلیون باشه تا بتونه خودش وخانوادش رو زنده نگه داره فقط وفقط همین!!!!! نه گردشی نه تفریحی نه خریدی و.... فقط زنده ماندن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
]چرا سقف را حداکثر سه برابر قرار داده اند دیوار کارگران که کوتاه است ای کاش سقف را به جای سه برابر حداقل 4 یا 5 برابر میگردند . آنوقت توازن بین دیوار کوتاه و سقف متوسط برقرار میشد.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر