کد خبر: ۷۲۲۱۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
کد خبر : ۷۲۲۱۰۱۵

امام جمعه تبریز گفت: از کاندیدا‌ها درخواست داریم تا راهکار بدهند و برنامه داشته باشند و به شفافیت بگویند که برای اشتغال، تعطیلی کارخانه چه برنامه‌دارند و به جای رفتار‌ها و دعوا‌های پوشالی و حزب‌بازی به فکر مردم باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه در استان  امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) اظهار کرد: وحدت و اتحاد نیاز مبرم کنونی کشور در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

او  با بیان اینکه یکی از سناریوی دشمن در آستانه انتخابات ایجاد اختلاف در بین مردم و مسوولان است، افزود: دشمن در تلاش هستند تا دستاورد‌های حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی و سیلی کوبنده سپاه به پایگاه نظامی آمریکا در عراق را کم‌رنگ کنند و به دنبال ایجاد اختلاف در جامعه هستند تا بتوانند بلکه مردم را نسبت به انتخابات کمرنگ کنند و حضور آن‌ها را بی‌خاصیت و بی‌اثر نشان دهند از این‌رو جامعه بیش از گذشته نیاز به وحدت دارد.

 

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه اختلاف‌افکنی در بین مردم از سوی هر فرد و نهاد و شخص حقیقی و حقوقی کار زشت و ناپسند است، افزود: شرایط کنونی کشور به گونه‌ای است که انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی باید به مانور وحدت و اتحاد و انسجام و مشارکت حداکثری تبدیل شود.

او اضافه کرد: البته شاید تنبت به افراد انتفقداتی داشته باشیم، ولی باید از راه خود بیان کنیم و دشمن فکر نکند که ما به جان هم افتادیم.

نماینده، ولی فقیه در استان با بیان اینکه از مردم می‌خواهم همچنان که در مناسبت‌های مختلف همیشه پیشگام بودند، در راهپیمایی ۲۲ بهمن و در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز حضوری محکم و معنادار داشته باشند، افزود: مردم ایران در کنار مردم قهرمان آذربایجان بدانند که مردم آذربایجان از اولین روز‌های انقلاب پیشتاز بوده و ان‌شاءالله تجدید عهد خود را دوباره در ۲۹ بهمن امسال دوباره با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) اعلام خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه به جلسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت اعضای آن، دموکرات هستند، استیضاح شده و حالا به سومین رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده که با چشم‌انداز برکناری از طریق محاکمه روبروست.

او افزود: یک افشاگر به اطلاع مردم رساند که ترامپ در تماس تلفنی با همتای اوکراینی او را تحت فشار قرار داده است تا اعتبار رقیب سیاسی خود را خدشه‌دار کند و اگر چه نظریه کارشناسان نشان می‌دهد که اکثریت جمهوری‌خواهان طرفدار ترامپ اجازه برکناری نمی‌دهند و احتمال دموکرات‌ها در برکناری ترامپ کم باشد، ولی این، نشانه سرشکستگی بزرگی برای ترامپ و نظام آمریکا و عدم محبوبیت وی در بین مردم آمریکا است.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: بر همگان روشن شد که مقامات آمریکایی و شخص ترامپ حتی به رقبای درون کشور خود هم رحم نمی‌کند و جهت بردن گوی سبقت از رقیب خود دنبال تخریب آن‌ها هستند.

او ادامه داد: بار دیگر دیدیم که سیاستمندان آمریکایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و نمی‌توان روی قول آن‌ها حسابی باز کرد و البته با توجه به تاریخ روشن است که عدم صداقت و رویکرد منافقانه آن‌ها با جمهوری اسلامی ایران همیشگی بوده و این موضوع آن را تایید کرده است.

خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه حضور هفته گذشته تاریخی امام و امت و دقیقا چهلمین سالروز ایراد سخنرانی توسط مقام معظم رهبری یک موضوع مهم بود، گفت: این سخنرانی بعد از حضور شگفتی‌بخش و الهام بخش و جریان‌ساز چند ۱۰ میلیونی در تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی، حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی و سیلی محکم ایران به آمریکا انجام گرفت.

او اذعان داشت: حادثه سقوط هواپیما برای مردم دلخراش بود، ولی دشمن خوشحال از آن بود، زیرا فکر می‌کردند که این حادثه، سه یوم‌الله اتفاق افتاده را به حاشیه خواهد برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید بر اینکه نماز جمعه ۲۷ دی ماه سال‌جاری یک یوم‌الله دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی بود، گفت: عظمت خون شهید سردار سلیمانی کاملا مشاهده می‌شود.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک تظاهرات بزرگ در بغداد انجام گرفته است که اکثر تظاهرکنندگان کفن‌پوش بوده و یکدست پرچم عراق را در دست گرفته و عروسک ترامپ را آتش زدند و خواستار بیرون رفتن آمریکا از کشور آن‌ها هستند.

امام جمعه تبریز با اشاره بر مصادیق انتخاباتی و شاخص‌های تراز اول یک کاندیدا، گفت: فردی را انتخاب کنید که از فساد دور باشد و به دنبال مال و امکانات برای خود نباشد و بلکه پایبندی به اسلام و منافع علنی داشته باشد و مرز او با دشمن کامل مشخص باشد.

اوادامه داد: برخی‌ها دشمن را ملاحظه می‌کنند در حالی که باید مردم و خدا را ملاحظه کنند.

خطیب نماز جمعه تبریز به چاپ پوستر‌های میلیونی در بین برخی کاندیدا‌ها اشاره کرد و گفت: یادمان نرود که امسال به خاطر کمبود کاغذ، کتاب‌های دانش‌آموزان دیرهنگام به دست آن‌ها رسید و به عبارتی مشکل جوانان پوستر رنگین نیست بلکه مشکل اشتغال، کاهش سن فساد آسیب‌های اجتماعی، تعطیلی کارگاه و کارخانه‌ها است.

او متذکر شد: از کاندیدا‌ها درخواست داریم تا راهکار بدهند و برنامه داشته باشند و به شفافیت بگویند که برای اشتغال، تعطیلی کارخانه چه برنامه دارند و به جای رفتار‌ها و دعوا‌های پوشالی و حزب‌بازی به فکر مردم باشند.

امام جمعه تبریز بیان کرد: کاندیدا‌ها چرا باید به خاطر تبلیغ، شعار نویسی روی دیوار مردم و ادارات دولتی انجام دهند پس چه بهتر که به جای تخریب و نازیباسازی مبلمان شهری، تبلیغات کاغذی را به صفر برسانیم.

نماینده، ولی فقیه در استان در بخش خطبه‌های عبادی نماز جمعه به مصادیق دوری از تقوا یعنی قسم دروغ گفتن اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که هر کسی از شما بیشتر قسم بخورد، آن به جهنم نزدیکتر است، زیرا نباید به هر چیزی و مخصوصا موضوعات دروغ قسم خورد.

او با تاکید بر اینکه جامع‌ترین مکتب سعادت انسان، مکتب فاطمی است، گفت: فاطمه زهرا (س) تنها یک شخص نیست بلکه ایشان یک جریان و منظومه فکری است و به عبارتی ایشان یک مکتب هستند.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: در موضوعات مکتب دو موضوع جاعیت و اعتبار و تضمینی بودن مکتب برای خوشبختی اهمیت دارد.

اوبه ۵ شرط مکتب خوشبختی اعم از انسان‌سازی، خانواده‌سازی، جامعه‌سازی، نظام‌سازی و تمدن سازی اشاره کرد و گفت: هر کدام از آن‌ها جداناپذیر است به طوریکه تولید انسان به همه این ۵ خصوصیات بستگی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم متذکر شد: مکتب شوروی سابق و آمریکای لیبرال از مکاتب فاسد و مفسده‌انگیز هستند و با اینکه ادعای سعادت انسان را دارند، ولی همه اندیشمندان به نارسایی این مکتب اشاره می‌کنند.

اوبا تاکید بر اینکه نرم‌افزار همه موفقیت‌ها در بین ائمه اطهار (ع) مکتب فاطمی است، گفت: امام رحمت‌الله نیز با نرم‌افزار مکتب فاطمی کشور را اداره کردند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه تنها راه نجات بشریت مکتب فاطمی است، تصریح کرد: به راستی هر چقدر به زمان ظهور نزدیک می‌شویم، حضرت زهرا (س) بیشتر به جامعه شناخته شده و الگو می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر