کد خبر: ۷۲۲۱۹۵۷
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر : ۷۲۲۱۹۵۷

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: از زمان تشکیل هیئت‌های ویژه، ۷۷۰ زندانی آزاد شدند و هزار پرونده معوق، مختومه شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه روسا و دادستان‌های سراسر استان، کاهش پرونده‌های معوق و کاهش جمعیت کیفری را دو محور راهبردی و اساسی قوه قضاییه خواند و گفت: باید روسا و دادستان‌ها به صورت ویژه بر این دومحور تمرکز کنند.

هادی هاشمیان افزود: برای این منظور هیئت‌های ویژه با حضور قضات پیشکسوت و با تجربه استان تشکیل شده است که در کمتر از یک ماه از آغاز به کار این هیئت‌ها، تا کنون ۷۷۰ زندانی آزاد شده اند و بیش از هزار پرونده معوق، مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان، همچنین از بازبینی همه پرونده‌های پیش از مهر امسال خبر داد و گفت: روسا، دادستان‌ها و اعضای هیئت‌های ویژه موظفند همه پرونده‌های قبل از مهر امسال را بازبینی و در صورتی که این پرونده‌ها آماده رای یا بلاتکلیف مانده باشند اقدامات لازم برای بررسی و تعیین تکلیف آن ها، را انجام دهند.

او با تاکید بر تعیین تکلیف همه پرونده‌های معوق تا عید گفت: برای تمرکز بیشتر قضات بر رسیدگی به پرونده‌ها، تا آخر سال همه جلسات کاری قضایی باید بعد از ساعت اداری تشکیل شود و روسا و دادستان‌ها نیز جز در موارد ضروری از حضور در جلسه‌های بین دستگاهی که آنان را از تمرکز بر رسیدگی به امور مردم دور می‌کند، بپرهیزند.

هاشمیان گفت: حضور و اقدامات آیت الله رئیسی نگاه مردم به دستگاه قضایی را تغییر داده و آنان را به دستگاه قضایی امیدوارتر کرده است بنابر این همه باید به تاسی از ایشان و شهید سپهبد سلیمانی، در جایگاه و مسئولیتی که قرار داریم با کار جهادی به امور مردم رسیدگی کنیم و پاسخگوی مراجعان باشیم.

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه گفت: اقدامات رئیس قوه قضاییه، به قضات ما برای برخورد با فساد بیش از پیش جرات داده و ان شاء الله ما بتوانیم از این فرصت برای خدمت بیشتر به مردم و اجرای عدالت بهره ببریم.

هادی هاشمیان به تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای کاهش پرونده‌های مسن هم اشاره کرد و گفت: اقدامات سازشی اعضای شورا از ورودی پرونده به محاکم کاسته و فرصت بیشتری را برای رسیدگی به پرونده‌های معوق و سنگین برای قضات ما فراهم کرده است.

هاشمیان ادامه داد: فقط در کمالان یک شعبه شورای حل اختلاف در طول ماه ۱۷۰ پرونده را بررسی و برای سازش تلاش کردند که ستودنیست.
 
انتهای پیام / اس
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر