کد خبر: ۷۲۲۲۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
کد خبر : ۷۲۲۲۶۹۶

جلسه استیضاح ترامپ در سنای آمریکا امروز شنبه در سنای آمریکا دنبال می‌شود و تیم حقوقی وی دفاعیه خود را در این نشست ارائه می‌دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه استیضاح ترامپ در سنای آمریکا امروز شنبه، ۵ بهمن، با حضور تیم حقوقی وی آغاز شد.

تیم حقوقی ترامپ در این نشست دفاعیه خود را ارائه می‌کنند.

سنای آمریکا روز سه‌شنبه یکم بهمن ماه طی جلسه‌ای، مقررات دادگاه استیضاح را تصویب کرد و  روز چهارشنبه، ۲ بهمن، جلسه محاکمه ترامپ در سنا آغاز شد.

آغاز جلسه دفاعیه ترامپ در سنای آمریکا

در جلسات پیشین استیضاح در سنای آمریکا،  دادستان‌های محاکمه ترامپ به تشریح اتهامات مطرح شده علیه وی پرداخته و با سخنرانی در صحن سنا، استدلال‌های خود را ارئه دادند.

هم‌اکنون این نشست با سخنرانی تیم حقوقی ترامپ در جریان است و آنها در حال ارائه دفاعیه خود هستند.

تیم حقوقی ترامپ اعلام کرده‌اند که نشست دفاعیه روز شنبه کوتاه و حدود ۳ ساعت خواهد بود و آن‌ها قصد دارند بر روی نشست روز دوشنبه که از اهمیت بیشتری برخوردار است متمرکز شوند.

مشاور حقوقی کاخ سفید: دموکرات‌ها به دنبال حذف ترامپ از انتخابات هستند

«پت سیپولونی»، مشاور حقوقی کاخ سفید که ریاست تیم حقوقی ترامپ در جلسه محاکمه را بر عهده دارد، ابتدا به سخنرانی پرداخته و ضمن متهم کردن دموکرات‌ها مدعی شد: ترامپ هیچ اقدام اشتباهی مرتکب نشده است.

مشاور حقوق کاخ سفید گفت: دموکرات‌ها به دنبال بازگرداندن نتیجه انتخابات سال ۲۰۱۶ هستند و تحقیقات درباره موضوع ارتباط ترامپ با رئیس جمهور اوکراین ماموریتی برای یافتن حقیقت نیست بلکه تلاشی با انگیزه سیاسی برای بیرون راندن ترامپ از کاخ سفید است.

آغاز جلسه دفاعیه ترامپ در سنای آمریکا

پت سیپولونی افزود: آن‌ها (دموکرات‌ها) اینجا هستند تا گسترده‌ترین مداخله در انتخابات تاریخ آمریکا را رقم بزنند و ما اجازه نخواهیم داد تا این اتفاق بیفتد.

وی در ادامه خطاب به سناتور‌ها گفت: آن‌ها از شما درخواست می‌کنند که نه تنها نتیجه انتخابات گذشته را رد کنید بلکه از شما می‌خواهند رئیس جمهور ترامپ را از انتخاباتی که قرار است ۹ ماه دیگر انجام شود حذف کنید. آن‌ها از شما درخواست می‌کنند انتخاباتی که به ابتکار خود آن‌ها برگزار شده را به چالش بکشید.

مایک پورپورا: تماس با رئیس جمهور اکراین در راستای نگرانی‌های ترامپ درباره فساد بود

«مایک پورپورا»، معاون مشاور حقوقی کاخ سفید و یکی از اعضای تیم حقوقی ترامپ، در اظهارات خود گفت: بیشتر شاهد‌های دموکرات‌ها نه تنها درباره کمک نظامی اوکراین بلکه هرگز با رئیس جمهور هیچ صحبتی نکرده‌اند.

آغاز جلسه دفاعیه ترامپ در سنای آمریکا

پوپورا در ادامه مدعی شد: دلیل اصلی تماس روز ۲۵ ژوئیه که در آن ترامپ از «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین، خواستار تحقیق درباره پسر جو بایدن شد، در راستای نگرانی‌های وی درباره فساد بوده است، اگرچه ترامپ هرگز درباره آن سخنی نگفته است.

عضو تیم حقوقی ترامپ در ادامه افزود: همه می‌دانند زمانی که ترامپ از زلنسکی درخواست کرده تا «برای ما کاری انجام دهد» منظور او آمریکا بوده نه خودش.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر