حجت الاسلام محمدحسنی:

مسئولان به حق الناس توجه ویژه‌ای داشته باشند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: از مهم‌ترین مصادیق حق الناس، اموری است که در اختیار ارزشیابی مکتبی است، هر تصمیمی در مورد افرادی که مورد ارزیابی قرار می‌گیرند سرنوشت جامعه اسلامی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مسئولان به حق الناس توجه ویژه‌ای داشته باشدبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این جلسه هم اندیشی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی معاون بازرسی و ارزشیابی مکتبی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا و مسئولین ارزشیابی مکتبی، معاونت‌های بازرسی حوزه مرکزی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و ادارات تابعه آجا برگزار شد، گفت: بنا به سفارش دین مبین اسلام انسان باید هرکاری که انجام می‌دهد محکم و متقن و همراه با انصاف عدالت، حکمت و دوراندیشی باشد و قرآن نیز به این امر اشاره دارد.

او ادامه داد: افراد و مسئولانی که در بخش ارزشیابی مکتبی ارتش کار می‌کنند باید بدانند کاری مهم و مرتبط با فرد و سرنوشت و حتی آبروی او و نیز منافع نظام، ارتش و جامعه را بر عهده دارند لذا باید کاری متقن و صحیح انجام بدهند تا حقی از کسی ضایع نشود.

حجت الاسلام حسنی تصریح کرد: حق الناس از امور بسیار مهمی است که خداوند به هیچ وجه از آن نمی‌گذرد چرا که مربوط به مردم است. البته در این زمینه فقط حق الناس مربوط به مسائل مالی نیست و در برگیری آن بسیار وسیع و گسترده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: از مهم‌ترین مصادیق حق الناس، اموری است که در اختیار ارزشیابی مکتبی است، چرا که هرگونه نظر و تصمیم در مورد افرادی که مورد ارزیابی قرار می‌گیرند سرنوشت فرد، ارتش و جامعه اسلامی را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ لذا سرنوشت افراد و نظری که مسئول ارزشیابی مکتبی می‌دهد در واقع امانتی در دست اوست.

نماینده، ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه مسئولین و کارکنان ارزشیابی مکتبی باید خدا را ناظر بر اعمالشان بدانند، گفت: مسئولین ارزشیابی مکتبی لازم است برای درست عمل کردن از اِعمال نظر شخصی پرهیز کنند و بر اساس شرح وظایف و آنچه برای آن‌ها مشخص شده عمل نمایند و اگر فرد ارزیابی شونده با قانون، مقررات و آئین نامه‌های مربوطه آشنا نیست باید به او آموزش بدهند و خودشان نیز به طور کامل با این قوانین، مقررات و آئین نامه‌ها آشنا باشند.

حجت الاسلام محمدحسنی رصد منصفانه، عادلانه، خدا پسندانه و امانت دارانه رفتار سازمانی و فردی افراد را امری مهم در تعیین ارزشیابی افراد دانست و گفت: باید در این زمینه، عقیدتی سیاسی و کارکنان ارزشیابی مکتبی، نقش فعال‌تر و مهم‌تری داشته باشند و گزارش‌هایی که تهیه می‌کنند مستند و دارای دلایل کافی باشد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با بیان اینکه متخصص، امین بودن و دلسوزی از عوامل مهم موفقیت در ارزشیابی مکتبی است، افزود: آبروداری بسیار مهم است و خداوند آبروی افراد را از امور مهم می‌داند لذا مسئولین ارزشیابی مکتبی باید در این زمینه بسیار مراقب باشند.

او در پایان تاکید کرد: باید خروجی اینگونه جلسات هم‌اندیشی تعیین و بیان راهکار‌هایی برای ارتقای عملکرد ارزشیابی مکتبی عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و منتفع شدن کل ارتش از این موضوع باشد.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار