کد خبر: ۷۲۲۷۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
کد خبر : ۷۲۲۷۳۶۴

در هنگام کاهش وزن هیچ رویکردی وجود ندارد که بتوان گفت مناسب همه است. درواقع کاهش وزن می‌تواند فرایندی بسیار زمان بر باشد. یا می‌تواند فرایندی سریع باشد. به عبارتی کاهش وزن در افراد مختلف یکسان نیست.

چگونه با قدم زدن می‌توان کاهش وزن داشت؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از سوالات رایج بین بسیاری از افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، این است که با چه میزان از یاده روی می‌توان وزن کم کرد. پاسخ این سؤال تا حد زیادی به عواملی مانند سن و سطح تناسب اندام شما بستگی دارد. به طور کلی، افرادی که در ابتدای سفر به تناسب اندام خود قرار دارند، می‌توانند با قدم زدن کمتر شروع کنند.

اگر در این گروه قرار گرفته اید و به دنبال کاهش وزن خود هستید، پس باید هدف خود را مشخص کنید و روزانه حداقل ۵ مایل راه بروید. در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۶ در ژورنال فیزیوتراپی در برزیل منتشر شد، محققان تایلندی دریافتند که افراد دارای اضافه وزن که روزانه ۱۰، ۰۰۰ قدم (حدود ۵ مایل) در روز قدم زدند، توانستند طی ۱۲ هفته تقریبا ۳.۴ پوند را از دست بدهند.

اگر در حال حاضر بسیار فعال هستید، پس با ۵ مایل قدم زدن موفق به کاهش وزن نمی‌شوید. در سال ۲۰۰۸، محققان بیش از ۳، ۰۰۰ بزرگسال سالم را برای مقاله‌ای که در مجله فعالیت‌های بدنی و سلامت منتشر شد، مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که زنان بین ۱۸ تا ۴۰ سال برای لاغری باید ۱۲۰۰۰ قدم در روز (حدود ۶ مایل) قدم بزنند. در همین حال، مردان باید تا سن ۵۰ سالگی این مسیر را ادامه دهند و بعد از آن می‌توانند آن را تا ۱۱۰۰۰ قدم (حدود ۵.۵ مایل) اضافه کنند. زنان بین ۴۰ تا ۵۰ سال نیز باید ۱۱ هزار قدم در روز هدف بگیرند.

وقتی شروع به راه رفتن برای کاهش وزن می‌کنید، به خاطر داشته باشید که فعالیت بدنی به تنهایی معمولاً برای ریختن پوند کافی نیست. شما همچنین باید به رژیم خود توجه کنید. نکته خوب دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که همه راهپیمایی‌ها به همان اندازه موثر نیستند. درواقع سرعت گام برداشتن یا شیب مسیر نیز در کاهش وزن موثر است.

منبع: انتخاب

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر