کد خبر: ۷۲۲۷۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
کد خبر : ۷۲۲۷۴۰۸
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم:

رضوان طلب گفت: فرصت حضور جوانان در دانشگاه‌ها با توجه به نیاز کشور، باید بیش از گذشته فراهم شود.

فرصت حضور جوانان در دانشگاه‌ها، باید بیش از گذشته فراهم شود

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست دبیران هیئت‌های اجرایی جذب دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور با حضور محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضوان‌طلب، در این نشست با اشاره به اینکه اعضای هیئت‌علمی عامل توسعه علمی کشور هستند، گفت: فرصت حضور جوانان در دانشگاه‌ها با توجه به نیاز کشور، باید بیش از گذشته فراهم شود.

او با اشاره به اینکه اعلام نیاز‌ها و جذب اعضای هیئت‌علمی باید واقعی و بر مبنای نیاز باشد، تصریح کرد: برخی از اعلام نیاز‌ها یا عدم نیاز‌ها پیشوانه واقعی ندارند.

رئیس مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت علوم، ادامه داد: فرآیند اعلام نیاز و جذب اعضای هیئت‌علمی بیشتر در اختیار خود دانشگاه‌ها است و دخالت هیئت مرکزی در حد رعایت آیین وحدت رویه است.

او گفت: میانگین توقف پرونده‌ها در مرکز جذب هیئت‌علمی این وزارتخانه حدود یک ماه است که زمان قانونی آن ۴۵ روز است و این مدت برای دانشگاه‌ها سه ماه در نظر گرفته‌شده که پرونده‌ها اغلب بیش از این مدت در دانشگاه‌ها معطل می‌ماند.

حجت‌الاسلام رضوان‌طلب با اشاره به اینکه دانشگاه حکیم سبزواری بر گردن مجموعه جذب اعضای هیئت‌علمی حق بزرگی دارد، اظهار کرد: ایجاد سامانه جذب اعضای هیئت‌علمی (نور رضوی) مرهون حمایت‌ها و کمک‌های دانشگاه حکیم سبزواری است.

طرح «سامانه جامع جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» در سال ۱۳۹۳ توسط «هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت‌علمی» مطرح و طراحی و پیاده‌سازی آن به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد.


بیشتر بخوانید: جزئیات فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در بهمن ۹۸


این سامانه در شهریورماه ۱۳۹۴ با حضور قائم‌مقام وزیر، مسئولان و مدیران وزارت علوم، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، رئیس و جمعی از مدیران دانشگاه‌های حکیم سبزواری و امام رضا (ع)، از سامانه جامع جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های سراسر کشور بهره‌برداری شد.

گفتنی است دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور شامل دانشگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر