کد خبر: ۷۲۲۸۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
کد خبر : ۷۲۲۸۳۴۶
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خبر داد؛

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: داوطلبانی که قصد تغییر حوزه انتخابیه خود را دارند، تا ۱۷ بهمن ماه فرصت دارند که با مراجعه به مرکز حوزه انتخابیه محل ثبت‌نام، درخواست خود را ارائه کنند.

جزئیات چگونگی تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حسن جعفری رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به قانون تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مصوب ۲۴/۱۰/۱۳۸۲، گفت: برابر قانون به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان تاییده شده است، فقط یک بار در مرحله اول انتخابات اجازه داده می‌شود تا ۱۵ روز قبل از روز اخذ رای حوزه انتخابیه خود را از طریق وزارت کشور یا حوزه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اند، تغییر دهند.

او تصریح کرد: فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه، طی یک روز درخواست داوطلبان را به حوزه انتخابیه جدید ارسال و به استناد تبصره‌های ۲ و ۳ قانون تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، هیأت اجرایی حوزه انتخابیه جدید حداکثر ظرف دو روز به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را به هیأت نظارت استان اعلام خواهد کرد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: داوطلبان موضوع این قانون نیاز به ثبت‌نام مجدد نداشته و به جز بند ششم ماده ۲۸ و بند ب ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و یا در صورتیکه مدرک جدیدی در حوزه انتخابیه جدید به دست آمده باشد، نیاز به بررسی مجدد صلاحیت آنان نیست.

جعفری افزود: نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان متقاضی تغییر حوزه انتخابیه در هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان، قبل از انتشار اسامی نامزد‌ها و آغاز تبلیغات انتخاباتی به وزارت کشور اعلام و از طریق فرمانداران حوزه انتخابیه، به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر