کد خبر: ۷۲۲۸۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
کد خبر : ۷۲۲۸۷۰۹
قشقاوی:

سفیر ایران در اسپانیا گقت: معامله قرن، طرحی یکجانبه، تحمیلی و بسان خنجری است که در قلب فلسطینی‌ها فرو رفته است.

معامله قرن باعث باعث متلاشی شدن هویت تمدنی فلسطینی‌ها می‌شودبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در مصاحبه با خبرگزاری اسپانیایی «اروپا پرس» به تبیین مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص آینده فلسطین پرداخت. وی در این خصوص گفت: رهبر انقلاب از سه دهه گذشته طرح ایران مبنی بر ضرورت بازگشت همه آوارگان بومی فلسطینی اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به سرزمین اصلی و برگزاری رفراندوم راجع به تشکیل حکومت و آینده این سرزمین را اعلام کردند. بی تردید این طرح بر اساس معیار‌های موجود در جامعه جهانی به ویژه در غرب و استاندارد‌های بین المللی، کاملا قابل قبول و دموکراتیک است.

قشقاوی در خصوص به اصطلاح معامله قرن گفت: این معامله یکجانبه و تحمیلی، بسان خنجری است که در قلب فلسطینی‌ها فرو رفته است. به موجب این توافق «گتو‌های فلسطینی» (محله‌های مجزای فلسطینی) تشکیل می‌شود که باعث متلاشی شدن هویت تاریخی و تمدنی فلسطینی‌ها می‌گردد.

او افزود: این توافق اعلام رسمی شکست همه مذاکرات و توافق‌های قبلی است، زیرا بر اساس این توافق دیگر چیزی به نام دولت فلسطینی وجود نخواهد داشت.

سفیر ایران در مادرید در پاسخ به سؤالی درباره طرح خروج ایران از معاهده ان. پی. تی NPT توسط مجلس شورای اسلامی گفت که این طرح در مجلس اعلام وصول شده و طبعا در کمیسیون تخصصی و صحن علنی مجلس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب و قانونی شدن، دولت موظف به اجرای آن خواهد شد.

او افزود: عاقبت این امر را نمی‌دانم، ولی در بین تحلیگران و کارشناسان ایرانی در داخل و خارج از کشور این موضوع مطرح است که این بار در صورت خروج ایران از ان. پی. تی بازگشت مجدد به این پیمان، به سهولت قبل امکانپذیر نخواهد بود. ان. پی. تی پیمان عدم اشاعه هسته‌ای است که رژیم صهیونیستی تاکنون به این معاهده نپیوسته است. برخی از کارشناسان و تحلیگران ایرانی معتقدند پیوستن احتمالی و مجدد ایران به این پیمان در صورت عدم پیوستن رژیم صهیونیستی، در حفظ رژیم عدم اشاعه، ناقص و بی فایده خواهد بود.

قشقاوی همچنین گفت: اتفاقات اخیر در موضوع هسته‌ای ایران، نتیجه خروج یکجانبه آمریکا و بی عملی مطلق اتحادیه اروپا است و دولت‌های غربی مسئول وضع موجود هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر