افشاگری تازه مشاور امنیت ملی سابق آمریکا؛

بولتون: ترامپ از من خواست علیه دموکرات ها اقدام کنم

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در کتاب جدید خود افشا کرد رئیس جمهور این کشور از او برای اعمال فشار بر اوکراین در جهت اقدام علیه دموکرات‌ها کمک خواسته است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق خود خواسته تا در جهت اعمال فشار بر اوکراین برای دستیابی به اطلاعات مخرب علیه دموکرات ها  همکاری کند.

براساس آنچه در کتابِ منتشر نشده جان بولتون آمده، بیش از دو ماه قبل از آنکه دونالد ترامپ از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین بخواهد درباره مخالفان سیاسی‌اش تحقیق کند، به بولتون دستور داده بود به عملیات اعمال فشار او برای اخذ اطلاعات مخرب علیه دموکرات‌ها از مقامات اوکراینی کمک کند.

بولتون در کتاب خود نوشته ترامپ این دستور را در دفتر خود در اوایل ماه مه و در جمع مقامات ارشد از جمله مایک مالوینی، رئیس کارکنان کاخ سفید، رودی جولیانی، وکیل شخصی‌اش و پت چیپولونه، مشاور کاخ سفید مطرح کرد. او از بولتون خواست با زلنسکی که به تازگی در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین پیروز شده بود تماس بگیرد و برنامه دیدار او را با جولیانی قطعی کند تا درباره اطلاعاتی که رئیس جمهور می‌خواهد با او بحث کند. بولتون در کتاب خود مدعی شده هرگز با زلنسکی تماس نگرفت.

آنچه در کتاب بولتون مشهود است، این است که مشاوران ارشد کاخ سفید اولین شاهدانِ اقدامی از رئیس جمهور بودند که اکنون سعی می‌کنند، وی را از آن مبرا کنند. این اطلاعات در حالی در کتاب بولتون درج شده است که ترامپ در بیانیه‌ای هر گونه بحث با بولتون را در این‌باره انکار کرده است. بولتون در کتابش می‌نویسد ترامپ مکررا تصمیمات امنیت ملی مغایر با منافع آمریکا اتخاذ می‌کرد و این امر به شکل فراگیر موجب نگرانی مشاورانش از انتخاب‌های او می‌شد.

کاخ سفید تلاش کرده است مانع از انتشار کتاب بولتون شود و دلیل آن را وجود محتوای محرمانه در آن عنوان کرده است.کاخ سفید طی هشداری رسمی علیه  مشاور سابق امنیت ملی قصد دارد او را از انتشار کتابش منصرف کند. 

در نامه‌ کاخ سفید خطاب به وکیل بولتون آمده است: به خاطر انتشار مطالب طبقه‌بندی شده در این کتاب، نوشته های بولتون نباید منتشر شود. افشای جزئیات مربوط به کتاب بولتون، به پرونده استیضاح ترامپ در سنا ابعاد تازه ای داده است.

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر