کد خبر: ۷۲۲۹۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
کد خبر : ۷۲۲۹۷۸۲

طراح و کارگردان نمایش «وقتی همه خواب بودیم» درباره مزیت بخش «به علاوه فجر» در جشنواره تئاتر فجر گفت.

جشنواره تئاتر فجر با کیفیت‌ بیشتری برگزار می‌شود

حمید عبدالحسینی طراح و کارگردان نمایش «وقتی همه خواب بودیم» که در بخش «به علاوه فجر» سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارد, در گفت و گو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بیان کرد: جشنواره تئاتر فجر همواره با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده؛ ولی در سال‌های اخیر، به خصوص در دوران دبیری نادر برهانی مرند، اتفاقات خوبی رخ داده و بخش‌هایی که به جشنواره اضافه شده و شیوه‌های انتخاب آثار و ... همگی به سمت بهبود کیفیت حرکت کرده است. درست است که این دوره از جشنواره محدود‌تر برگزار می‌شود، اما کیفیت آثار ملاک قرار گرفته است و از نظر من این دوره از جشنواره به خوبی برگزار خواهد شد.

عبدالحسینی در خصوص بخش «به علاوه فجر» گفت: خوشبختانه در این دوره از جشنواره، بخش «به علاوه فجر» موقعیت مستقلی را بعد از چند دوره آزمون و خطا پیدا کرده و این بخش با مدیریت خیام وقار کاشانی سیاست خوبی را پایه‌گذاری کرده است. در این بخش هم برخی آثار تحت رقابت قرار می‌گیرند و به صورت مستقل قضاوت می شوند. این نکته بسیار خوبی است؛ زیرا این بخش نمایندگی تئاتر خصوصی و تماشاخانه‌های خصوصی را برعهده دارد و امیدواریم در سال‌های آینده هم شکل قوام یافته تری پیدا کند.

کارگردان نمایش «وقتی همه خواب بودیم»  در خصوص نمایش خود هم گفت: نمایش «وقتی همه خواب بودیم» یک متن اجتماعی دارد که رگه‌های کمدی هم در آن دیده می‌شود.

وی در خصوص تغییرات نمایشنامه برای اجرا در جشنواره تئاتر فجر افزود: متن نمایشنامه تغییراتی نداشته است، ولی از نظر طراحی اجرایی، ساختاری و میزانسن‌ها و طراحی صحنه کار‌های جدیدی انجام دادیم.

گفتنی است نمایش «وقتی همه خواب بودیم» یک کمدی درام با مضمونی اجتماعی- سیاسی است که بازیگرانی مانند الهه ادبی، وحیده اکبری نسب، مصطفی باطنی، محدثه بهمنی، علیرضا پرتوی، محمد پوراکبر، حمیده دهقان نیری، فائزه زرکش بهاری، سینا شهری، آرام طالشی، حسام گنجی، محمدرضا محمدخانی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر