توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی؛

صدور ۲۹ پروانه بهره برداری گلخانه در سال جاری

امسال تعداد ۳۶۱ پروانه تاسیس واحد تولیدی گلخانه به مساحت ۲۲۹ هکتار توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان صادر شده است که از این تعداد ۲۹ پرونده در سطح ۱۵ هکتار به مرحله صدور پروانه بهره برداری رسیده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیر صدور مجوز‌ها سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: حذف استعلامات در واحد صدور مجوز‌ها سبب تسریع و تسهیل در فرایند صدور مجوز‌ها و جذب بهره برداران در این بخش شده است به طوری که در سال ۹۸ تعداد ۳۶۱ پروانه تاسیس در واحد تولید گلخانه در سطح ۲۲۹ هکتار توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس صادر شده است که در مقایسه با سال گذشته ۵/۴ برابر افزایش در واحد سطح داشته ایم.

مصطفی اوجی، بیشترین نوع فعالیت را به ترتیب در زمینه سبزی و صیفی به میزان ۱۹۹ هکتار، گل و گیاهان زینتی ۱۹ هکتار، گیاهان دارویی و محصولات باغی ۶ هکتار و علوفه‌ای و نشاء را ۴ هکتار عنوان کرد.

او یادآور شد: افزایش چشم گیر در خواست متقاضیان جهت احداث گلخانه از یک طرف و برخی مسایل و مشکلات از قبیل:وثیقه بانکی، عدم توانایی در باز پرداخت سود بانکی، شرایط نامساعد در بازار سبب شده است در سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۹ پرونده به مساحت ۱۵ هکتار موفق به دریافت پروانه بهره برداری شوند.

اوجی بیشترین سهم گلخانه در سطح استان را به ترتیب در شهرستان‌های شیراز، بیضاء، مرودشت، پاسارگاد و جهرم دانست و گفت:پیش بینی تا پایان سال جاری تعداد ۴۵۰ پرونده پروانه تاسیس گلخانه به میزان ۳۰۰ هکتار به مرحله چاپ برسد.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر